Nezvaný host (2007)

Skôr úplnou náhodou som sa dostal k tomuto filmu, o ktorom som predtým ani nepočul. Úprimné, jednoduché a zároveň tak dokonalé. Tento film prekvapí a zbúra vaše predstavy o možných happyendoch tak nenápadne, že vám bude málo.

Smrt čeká všude (2008)

Ťažko a zároveň jednoducho sa dá zhodnotiť tento film. Ťažko pretože naozaj práca kamery, strihu funguje precízne aj pod ženskou taktovkou. Bigelow ukazuje reálny pohľad experta na zneškodňovanie výbušnín v "rutinnom" vojenskom živote. Keď to chcem odľahčiť, vidím zlepené scény bez hlbších dejových náväzností a lahostajne mi je fuk aký bude záverečný finiš. A to, že sa vojaci vracajú domov s rozbitými pohľadmi na svet a zisťujú, že vrátiť sa späť je najlepšia voľba, pretože sa nevedia vrátiť ku svojim opusteným rodinám, sme už videli viacej krát. Vôbec by mi vypustenie tejto skutočnosti neprekážalo, ba radšej by som zostal ponorený v Iraku a zneškodňoval bomby až pokým nebude mať čo vybuchnúť. Chápem, že tento snímok chce byť reálny ale to u mňa na vyššie hodnotenie nestačí. 3,5/5.

Vyfič! (2009)

Pred filmom som bol trošku neodhodlaný kedže podobné snímky moc nesledujem. Som rád, že som sa do toho nakoniec pustil. Drew ma fakt nikdy nebrala ale ako poskladala tento film ma fakt prekvapil. Prirodzené, čo je vždy vítané asi najviac.

Sherlock Holmes (2009)

Špecialne som sa na toto celkom tešil. Guy Ritchie na takomto filme a hneď je to o inom. O zlom filme. Od začiatku ma v podstate ani netrhlo nadšením. Stále som to skúšal, stále nič.... Podcenená práca?

Bratři (2009)

Veľmi zaujímavý pohľad na to ako dokáže rozbiť psychiku trénovaného vojaka zajatie v Afganistane a ako sa takto zničený ľudia nedokážu vrátiť späť k tomu, čo najviac milujú. Úprimne, kto by to zvládol? Herci výborné, zhltli ma celého dnu a Natalie Portman určite ešte ďaľej.

Harry Brown (2009)

Tak toto áno. Grand Torino z ostrovov šmakuje. Menej patriotizmu, viac násila, obšírnejší príbeh. Aj keď majú tieto filmy naozaj spoločného neskutočne veľa, Eastwood bude vždy pre mňa vplyvnejší "funkčný" veterán. I keď tu vidíme svižnejšie tempo a dej nestráca na tempe po celý čas, avšak niektoré scény mi prišli až moc "frajerské" a silené dialógy odoberajú z môjho hodnotenia jednu hviezdu.

Lítám v tom (2009)

Brilanté! A hneď musím napísať, možno nie pre každého. Žiadny adrenalín alebo prudké zvraty, skôr premakaný scenár, s množstvami skrytých odkazov, ktoré si ale musí každý pohľadať sám. Postavy a obsadenie by som si asi lepšie ani nevedel predstaviť. Dakujem za nadčasový film, so súčasnými spoločenskými hodnotami a ich vplyv na všetko čo je v živote dôležité-zanedbávané-nevážené?. Elegantne zabalené do povrchností, z ktorých však pulzuje toľko odkazov...rád som si ich pohľadal.

Before I Self Destruct (2009)

Vidieť, že ide o príliš veľké sústo aké si fifty na seba vzal. Uvítal by som od neho radšej hudobný príbeh napr. nadviazanie na get rich or die tryin. Toto bolo dva krát mimo a raz vedľa. Cítiť v tejto dráme amaterizmus veľkého zrna, možno keby sa toho chytil niekto s fachu bolo by to inde, tento príbeh sa dal spracovať určite lepšie. 50 cent ako hudobný artist bude vzdy patriť k mojim oblúbeným ale len z čias albumu "The Massacre" a soundtracku k spomínanému "get rich or die tryin" kedy bol celý G-unit na špici ladovca, ktorý sa im začal postupne topiť. Dúfam, že plnohodnotné dielo ešte niekedy prinesie

Sedm životů (2008)

Seven Pounds/Sedem Životov: Po tretí krát skvelé! Pri trochu prehnanej dĺžke vás táto dráma určite nenechá chladnými. Will Smith ukazuje, že nedosahuje top zisky len s akčných promo trhákov ale že vie skutočne výborne hrať. Nedá sa uprieť, že režisér Gabriele Muccino stavia hlavne na jeho postave. Najskôr by som dal 3/5 pre prehnanú dĺžku, ešteže krásna Rosario Dawson, tento môj problém značne vyplnila. A kedže potrebuje nové srdce od záhadného Bena Thomasa (Will Smith) čo by sme si nepočkali ;)

Ctihodný občan (2009)

Na začiatku dostanem lákavé predjedlo, pokračujem dobre dochutenou polievkou po ktorej mi hodia na tanier polotovar z mikrovlnky. Zo stola odchádzam hladný bez dezertu, čo je škoda pretože na takéto menu som mal chuť. Postavy viac menej bez emocii nič extra. Butlera mám rád vcelku zvládal (nie dokonale) a Foxx mi len potvrdil, že je naozaj len priemer, ktorý ma asi nikdy neprekvapí. Z tohto námetu sa dalo vytrieskať určite viac. Tri hviezdy viac ani za svet.