Stalinova kariéra (2005)

Příběh Stalina v kostce. Myslím, že je tam vynecháno několik zajímavých faktů a druhá světová válka je tam podaná hodně ploše. Na druhou stranu se jedná o opravdu dobrý popis Stalinovi osobnosti, kterou skvěle dokreslují dobové záběry.

Interview (2014)

Ze začátku jsou tam vtipné dialogy, ale zábava pro mě končí příchodem Kima (cca po 30min)... jako by byl do filmu přes koleno naroubovaný a od té chvíle film upadá... "komické" prvky se opakují a už nefungují, vyvrcholení je vysloveně trapné.

Interstellar (2014)

Skvělá všepohlcující atmosféra filmu... úžasné zvukové efekty (někdy byly opravdu nahlas)... pro mě větší zážitek než byla například Gravity. Nicméně děj byl trochu jednodušší a předvídatelný, to ale nic nemění na velkém zážitku, který mi tenhle film zprostředkoval.

Věc: Počátek (2011) odpad!

Parta dementních vědců se ocitne tváří v tvář dementní smrti což je donutí chovat se ještě více dementně s občasným činem hodným supermana s morálkou obětavého veterána. Dementní triky už jen podtrhují dementní atmosféru a občas sem se přistihl, že v průběhu filmu křičím na jednu z dementních hlavních rolí "demente".

300: Vzestup říše (2014)

V každém záběru slyšíte v pozadí cinkat dolary za armádu grafiků. Nicméně po prvním díle se to zdá jako hodně slabý a nudný odvar. Doporučuje jako reklamu na fitko, ale jako celovečerní film je to propadák... Jediné co bych chtěl vyzdvihnout jsou závěrečné titulky... Ty by mi místo filmu bohatě stačily...

47 róninů (2013)

Není to rozhodně takový průšvih jako jsem čekal po přečtení několika recenzí. Trailer na film je dost mimo a zve na film úplně jiný. Nicméně nudit se určitě nebudete, jen se hned na začátku musíte naladit na čiré fantasy... Možná kdybych neměl alergii na Keanu Reevese dám i víc.

Na život a na smrt (2013)

Atraktivní a efektní propaganda Navy Seals. Těžko uvěřit že s dírou v hlavě ještě hopkáte po skalách jako kamzík, nebo seskočíte ze dvou útesů a pak si ještě pokecáte s kámoši. Přemýšlel jsem jestli jsou za nereálností bujné představy jediného přeživšího vojáka mise (film je "based on true story"), nebo drsná smlouva producenta s pozůstalými. Režisér si nebere servítky a přestřelku občas přeruší drsným dialogem a každý sebehorší zásah do hlavy vyřeší chlapácké povzbuzení "seš přece žabák, to dáš!". Celý film se mi vybavovala scéna s Arnoldem, kdy s těžkým kulometem v každé ruce kosí davy nepřátel a kolem něj sviští kulky aby ho po půl hodině jedna z nich efektně škrábla.

Vše je ztraceno (2013)

Tenhle film Vás pohltí, je to nádherné obrazové drama a snad jediný film ve kterém se řeknou 3 slova, ale ani si to neuvědomíte.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Těžko to popsat... musíte to vidět, nevěřil jsem že něco takového existuje...