Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi
  • Komedie

Hvězdná brána (1994)

Hvězdná brána je klasická Sci-Fi a ikdyž to nebyl Emmerichův nejlepší počin, na svou dobu si jistě získala na svou stranu i řadu kritiků. Výkony herců celkem obstojné, grafické efekty únosné. Je to skvělý pilot pro následný seriál. Celkové hodnocení příběhu, který se postupně rozvíjí si zaslouží mých 70%.

Práskač (2013)

Tahle role mi k Dwayne Johnsonovi moc neseděla, ale zhostil se jí v celku obstojně a to je taky jediný důvod proč jsem nehodnotil ještě hůře. Další s typických béčkových akčních věcí a když ani Susan Sarandon nestojí za nic, nemůže si tento film vysloužit více než 55%.

Muž taiči (2013)

Film jsem dokoukal jen proto, abych mohl svědomitě ohodnotit celý počin Keanu Reevese. Bojová umění mám rád a to že se ve filmu musí pro oko diváka dělat občas takováto komedie, ví asi každý. Bohužel pro tento film není moc pozitiv, které bych zde mohl uvést. Starý mistr v chrámu nepůsobí příliš autenticky a když se občas zabereme do boje tak nám nakonec ani nevadí špatné herecké výkony všech učinkujících. Je to slabších 50%.

Pád Bílého domu (2013)

Dobrá věc se podařila a všechno dobře dopadlo.. Ne teď ale vážně. Rozpočet $70mil by dle mého názoru měl značit poměrně slušně zvládnuté detaily s kvalitním hereckým obsazením. Povedlo se to asi tak na půl. Herci ve filmu zahráli celkem slušně, děj měl příchuť klasického amerického akčního filmu a to až do samotného konce, jen efekty byly chvílemi dosti slabé. Mě osobně filmy tohoto typu přestali bavit již před lety. Jen na akci si tam divák stěžovat moc nemůže, té tam dle mého názoru byl dostatek a to také trochu zvedá mé celkové hodnocení, takže 55%.

plakát

Walker, Texas Ranger (1993) (TV seriál)

Nemá cenu se asi dlouze rozepisovat. Škoda že tak nadaný sportovec nebyl i nadaným hercem. Slabých 10%

Hostitel (2013)

Snímek je typickým rukopisem Stephenie Meyerové. Ačkoli nejsem kdovíjakým milovníkem tohoto stylu, byl jsem jeho filmovou verzí v podstatě mile překvapen. Zastávám názor, že příběh podobně jako trilogie Twillight Sága je zacílena na kategorii nejmladších diváků respektive teenagerů. Avšak pevně věřím, že si našla cestu i u řady ostatních věkových skupin. Myšlenka o mimozemské invazi mi v podstatě imponuje ačkoli filmy o ovládnutí hostitele mívají velké zástupy kritiků, jako tomu bylo např. u filmu Vládci loutek, jehož takřka dokonalá knižní předloha Roberta A. Heinleina nezaručila kvalitu natočeného snímku, který byl spíše podprůměrný. Zde se naštěstí Andrew Niccolovi podařilo udržet film pro diváka v únosných mezích a i pro to si dle mého názoru zaslouží kladné hodnocení. A samozřejmě klasický Happyend filmu dává uctihodných 60%.

plakát

Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom (2012)

Jelikož jsem autorem popisků jednotlivých epizod a velkým fandou seriálu Battlestar Galactica, nemohl jsem samozřejmě ani Blood and Chrome vynechat. Popravdě, těšil jsem se moc na první Cylonskou válku a na budoucího komandéra Adamu. Zklamání, kterého se mi ovšem dostalo v podobě špatných efektů poněkud kazí celkové hodnocení tohoto velkého příběhu. Tento názor patrně sdílel i produkční tohoto seriálu, a proto ho hned v první fázi zastavil. Nicméně je potřeba ohodnotit alespoň to co z režije Jonase Platea zbylo. Záměr jistě nebyl vůbec špatný, ale provedení už trochu pokulhávalo. Výkony herců mě v podstatě bavily a celkový dojem z příběhu jsem měl velmi kladný. Tyto rozporuplné pocity vě mě jen vyvolaly touhu po pokračovaní. Nakonec když odpustíme horší efekty tak 65%.

Nevědomí (2013)

Jelikož je to můj žánr, bývám k těmto snímkům velice skeptický a dosti přísný v hodnocení. Ovšem v tomto případě myšlenka předčila moje očekávání. Postapokalyptických filmů známe spoustu, ale ne všechny stojí za to je vidět. Tento film není jedním z nich a určitě si zaslouží vaši pozornost. Jak jsem již na začátku zmínil, myšlenka předčila nejen moje očekávání, ale i samotný děj a výkony herců. Tom není ve filmu nikterak výrazný, ale přesto si celkový dojem uchovávám jako velmi dobrý. Komplet se vším všudy 70%.

plakát

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Popravdě ze začátku jsem si nevšiml, o který rok výroby se jedná. Ale po pár minutách sledování, jsem si musel dát pauzu a jít se podívat, abych neodsoudil něco jen podle prvního dojmu. To že se ovšem jedná o rok 2012 mi moc nepřidalo. Jedinná polechčující okolnost je ta, že film je z dílny italských tvůrců, kteří prostě dobré filmy (až na pár vyjímek) netočí.. Abych to nějak shrnul: Děj by mohl být zajímavý, byl-li by lépe zpracován. Pointu jsem nepochopil asi do teď, pokud tam nějaká hlubší vůbec byla a herecké obsazení ruku v ruce s výkony herců nemůže z tohoto filmu udělat nic než béčkové Krimi-Drama. Pro mě 40%..

plakát

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Přes mou celkovou skepsi k této trilogii zahrnující nakonec pět celovečerních filmů, byl úplný závěr asi tím nejlepším co nám Twilight mohl nabídnout. Trochu slabší efekty nám vynahradil děj a pointa a jak se říká v nejlepším se má přestat a pro tuto sérii je to právě teď.. Celkový dojem s filmu nakonec nepokazil ani happyend, nicméně zajímavě zvládnutý konec, který nevím proč, dává divákovi šanci na pokračování byl asi v pohodě.. Takže celkově vzato v úvahu s výkony herců 60%.