• Fantasy

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Velice povedené a zábavné, herecky slušně obsazené a svižný scénář vás nutí dokoukat seriál na jeden zátah. Já se bavil. Jediné co nezvedlo hodnocení až na úplný vrchol byl závěr. Zkrátka mám rád Happyendy.. Komplet vzato úctihodných 85%.

Riddick: Kronika temna (2004)

Je s podivem, že takto kvalitní sci-fi jsem shlédl až v roce 2013, kdy vyšlo jeho další pokračování. Nejedná se o top ve své katagorii, ale film jistě diváka zaujme. Velká škoda, že se celý příběh odehrává jen okolo hlavního hrdiny a neni dále rozvětven, což by si jistě zasloužil. Nemohu se ale ubránit dojmu, že i tak nese velkou dávku kvality a obstojných efektů a s Vin Dieselem v hlavní roli má ode mě ústihodných 70%.

Hvězdná brána (1994)

Hvězdná brána je klasická Sci-Fi a ikdyž to nebyl Emmerichův nejlepší počin, na svou dobu si jistě získala na svou stranu i řadu kritiků. Výkony herců celkem obstojné, grafické efekty únosné. Je to skvělý pilot pro následný seriál. Celkové hodnocení příběhu, který se postupně rozvíjí si zaslouží mých 70%.

Práskač (2013)

Tahle role mi k Dwayne Johnsonovi moc neseděla, ale zhostil se jí v celku obstojně a to je taky jediný důvod proč jsem nehodnotil ještě hůře. Další s typických béčkových akčních věcí a když ani Susan Sarandon nestojí za nic, nemůže si tento film vysloužit více než 55%.

Muž taiči (2013)

Film jsem dokoukal jen proto, abych mohl svědomitě ohodnotit celý počin Keanu Reevese. Bojová umění mám rád a to že se ve filmu musí pro oko diváka dělat občas takováto komedie, ví asi každý. Bohužel pro tento film není moc pozitiv, které bych zde mohl uvést. Starý mistr v chrámu nepůsobí příliš autenticky a když se občas zabereme do boje tak nám nakonec ani nevadí špatné herecké výkony všech učinkujících. Je to slabších 50%.

Pád Bílého domu (2013)

Dobrá věc se podařila a všechno dobře dopadlo.. Ne teď ale vážně. Rozpočet $70mil by dle mého názoru měl značit poměrně slušně zvládnuté detaily s kvalitním hereckým obsazením. Povedlo se to asi tak na půl. Herci ve filmu zahráli celkem slušně, děj měl příchuť klasického amerického akčního filmu a to až do samotného konce, jen efekty byly chvílemi dosti slabé. Mě osobně filmy tohoto typu přestali bavit již před lety. Jen na akci si tam divák stěžovat moc nemůže, té tam dle mého názoru byl dostatek a to také trochu zvedá mé celkové hodnocení, takže 55%.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Nemá cenu se asi dlouze rozepisovat. Škoda že tak nadaný sportovec nebyl i nadaným hercem. Slabých 10%

Hostitel (2013)

Snímek je typickým rukopisem Stephenie Meyerové. Ačkoli nejsem kdovíjakým milovníkem tohoto stylu, byl jsem jeho filmovou verzí v podstatě mile překvapen. Zastávám názor, že příběh podobně jako trilogie Twillight Sága je zacílena na kategorii nejmladších diváků respektive teenagerů. Avšak pevně věřím, že si našla cestu i u řady ostatních věkových skupin. Myšlenka o mimozemské invazi mi v podstatě imponuje ačkoli filmy o ovládnutí hostitele mívají velké zástupy kritiků, jako tomu bylo např. u filmu Vládci loutek, jehož takřka dokonalá knižní předloha Roberta A. Heinleina nezaručila kvalitu natočeného snímku, který byl spíše podprůměrný. Zde se naštěstí Andrew Niccolovi podařilo udržet film pro diváka v únosných mezích a i pro to si dle mého názoru zaslouží kladné hodnocení. A samozřejmě klasický Happyend filmu dává uctihodných 60%.

Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom (2012)

Jelikož jsem autorem popisků jednotlivých epizod a velkým fandou seriálu Battlestar Galactica, nemohl jsem samozřejmě ani Blood and Chrome vynechat. Popravdě, těšil jsem se moc na první Cylonskou válku a na budoucího komandéra Adamu. Zklamání, kterého se mi ovšem dostalo v podobě špatných efektů poněkud kazí celkové hodnocení tohoto velkého příběhu. Tento názor patrně sdílel i produkční tohoto seriálu, a proto ho hned v první fázi zastavil. Nicméně je potřeba ohodnotit alespoň to co z režije Jonase Platea zbylo. Záměr jistě nebyl vůbec špatný, ale provedení už trochu pokulhávalo. Výkony herců mě v podstatě bavily a celkový dojem z příběhu jsem měl velmi kladný. Tyto rozporuplné pocity vě mě jen vyvolaly touhu po pokračovaní. Nakonec když odpustíme horší efekty tak 65%.

Nevědomí (2013)

Jelikož je to můj žánr, bývám k těmto snímkům velice skeptický a dosti přísný v hodnocení. Ovšem v tomto případě myšlenka předčila moje očekávání. Postapokalyptických filmů známe spoustu, ale ne všechny stojí za to je vidět. Tento film není jedním z nich a určitě si zaslouží vaši pozornost. Jak jsem již na začátku zmínil, myšlenka předčila nejen moje očekávání, ale i samotný děj a výkony herců. Tom není ve filmu nikterak výrazný, ale přesto si celkový dojem uchovávám jako velmi dobrý. Komplet se vším všudy 70%.