Iberia (2005)

Dalsi Saurova pocta tanci a hudbe, tentokrat ze Spanelska. Pro milovniky flamenga a tance vubec povinnost, pro ostatni vyzva. Film je totiz slozen z rady tanecnich vystoupeni, ktere na sebe bezprostredne nenavazuji, coz je pro bezneho divaka tezko ukoukatelne, at uz se na platne deje cokoliv.

Šílení (2005)

Vizualně téměř dokonalé, Švankmajer filozof se ovšem příliš často uchyluje k dlouhým monologům, které mají sice hluboký význam, ale često brzdí tempo snímku. Film je plný odkazů na vše možné i nemožné, celková myšlenka těžko uchopitelné hranice mezi šíleností, svobodou a řádem je ovšem zpracována precizně. Nejlepší český film posledních let.

Taxidermia (2006)

Příběh děda mě tolik nedostal, ale jedlíci jsou geniální a vycpávač taktéž. 90%

V jako Vendeta (2005)

Strasne rad bych dal vic, ale nejde to. Namet sice velmi zajimavy, provedeni rozporuplne. Obrovska snaha o tizivou atmosferu nevychazi, totalita rozhodne neni vsudypritomna a desiva. Skoda. 65%.

Latcho Drom (1993)

Life of Roma aint easy, free as a birds and never busy.....Vynikající dokument mapující hudbu a tanec cikánské diaspory od Radžastánu po Španělsko.

Dívka v modrém (1939)

Výborná Lída Baarová, skvělý Oldřich Nový a možná uplně nejlepší romantická komedie první republiky. Ještě dnes se člověk upřímně od srdce zasměje.

Dnes neumírej (2002)

Pro mě určitě lepší a vtipnější zážitek než Casino Royale. Brosnan sice není takový atlet jako Craig, ale narozdíl od něj ma šmrnc a určité osobní kouzlo.70%

Casino Royale (2006)

Asi jsem videl jiny film. Videl jsem sice brilantní akční scény, ve kterých Craig zvládá velmi slušně, ale videl jsem i sceny, které vyžadovali kapku herectví a v těch připomínal Dolpha Lundgrena spíš než předchozí Bondy. Bond girl byla sice sympatická, ale nic moc taky nepředvedla. Jediný co pro mě tendle film udrželo nad vodou byly český lokace ve Varech, Lokti a hlavně v Praze na Ruzyni.

Za volantem nepřítel (1974) odpad!

Mocná Pražská taxislužba je během Pražského jara infiltrována CIA. Tý de vo odstranění stávajícího ředitele, poctivýho a kovanýho soudruha. Všude je cítit atmosféra strachu a štvanice na slušný komunisty. Ovšem reakci chybějí argumenty, jedná v mrzkém dolarovém žoldu a neumí ani nakreslit hakenkrajc na zada reditelova syna. Vše nakonec jako vždy zachráněj Pragováci, který tak nějak uměj trefit hřebíček na hlavičku nebo podrazit pěkně stoličku. Druhý díl Steklého steklé trilogie, tentokrát dle scénáře slavného kulturního šéfa ÚV KSČ Miroslava Mullera. Pokud se vám zdál konec jaksi nedotažený, tak vězte, že podle původní verze scénáře měl být film zakončen slavným příletem bratsrských sovětských vojsk na ruzyňské letiště.