Hook (1991)

Americky pohadkovy pribeh, ktery me jako decko totalne dostal. Kratce po revoluci byla navsteva zapadniho filmu stale jeste svatkem a detske oci meli stale jeste v pameti sadisticke ruske pohadky. Prave proto na me tehdy Hook pusobil tak uzasne.

Hooligans (2005)

Kdyz pristoupime na zapletku se studentem Harvardu, kterymu zbejvaj jen 2 mesice do diplomky a kvuli tomu "fukin cuntovi" Holdenovi ho vyrazej a von uz za par dni bitkari nekde v East Hamu, tak mame vyhrano. Pac mame za sebou trosku sroubovany uvod do pribehu, ktery nas vtahne do sveta tvrdych hochu z GSH, kde pozname zac je v Anglii chuliganskej pernik. Vse se jeste priostri, kdyz se ten "funkin yenk journal" stane pevnou soucasti GSH. Film muzu rozhodne doporucit jako skvelou odreagovavacku, po ktery budete mit obrovskou chut se misto vikendovy Haunspalky jit nekam poradne porvat:).

Horší už to nebude (2006)

Kaufmanovina a gondryovina, kterou Kaufman nenapsal a Gondry nenatocil. Nicmene nepostrada nic, za co by se museli vyse zmineni panove stydet. Souhlasim, ze konec je trosku moc cukrovany, ale vzdyt sme to Haroldovi vsichni prali.

Hostel (2005)

Eli Roth si muze gratulovat. Za babku natocil velmi podprumerny film, ktery se diky ucinne medialni kampani stal kasovnim trhakem. Na filmu nelze nalezt nic pozitivniho, jedine usmevne momenty ve zpracovani "udajne" slovenskych realii. Detsky cikansky gang vypada rozhodne vic strasidelne nez jakokoliv radoby drsna scena.

Hoši no koe (2002)

Souhlas s Kollis a Kinej, neuveritelne sentimentalni pribeh lasky dvou teenageru, ktere od sebe deli nekonecnost vesmiru a nekolik svetelnych let. Film je prilis kratky na to, aby dokazal vtahnout. Na druhou stranu dokonala animace, kde mate chvilema pocit, ze sledujete film, kde za kamerou stoji opravdovej mistr.

Hotýlek v srdci Evropy (1993)

Ruzickuv talent, ktery naznacil ve vynikajici bizzarkomedii Trhala fialky dynamitem, se bohuzel ukazuje jako castecne lichy. Je zde sice videt jeho nepopiratelny cit pro trapnost a zamerne neumetelstvi, ale snimek jinak pusobi prezrale a vysperkovane, cim ztraci jeho charakteristicky humor. Hotylku se nepodarilo navazat na svezest Trhalkove zumpy, ale presto tento snimek patri k dustojnym zastupcum porevolucnich blaznivych taskaric na jejichz odkaz se dnes snazi navazovat snad jen chladne vykalkulovane Kamenaky, ktere uz ale zcela rezignuji na uvolnenenost a maximalni volnost formy, kterou symbolizuji prave Ruzickovy snimky.

House of the Dead (2003)

Videl jsem 2x v jenom tydnu a podruhy uz mne to docela lezlo na mozek, prestoze jsem se vyborne bavil. Tento film ze me udelal "fanouska" Uwe Bolla, rezisera ktery by v soucasnem filmovem svete asi jen stezi hledal konkurenta. Casto kladena otazka "Kdo tomu blaznovy tydle kraviny dotuje?" zustava stale nezodpovezena. Vzhledem k tomu, ze je pred dokoncenim jeho verze pc hry Dungeon siege (ktera navic silne pripomina Pana prstenu) za 60mil USD, tak je tato otazka cim dal tim aktualnejsi. Neni to snad dalsi verozvest hollywoodskych scientologu?:)

Howlův kráčející hrad (2004)

Krása, nádhera, lehce se na to zvyká. Druhá půlka ztrácí dech a místy je až zmatečná, ale i přesto zahřeje dušičku i srdénko, hehe..

Hroch (1973) odpad!

Bizarní satira událostí Pražského jara. Každá postava má svoji historickou předlohu a já si málem zavařil mozkovnu, abych je rozpoznal, což mě nadmíru bavilo! Máme tu oblíbenou oparučenou a obrýlenou zpěvačku Soňu, populárního pana ministra, profesora, redaktory a pak hlavně hrocha a Hrocha. Už dlouho mě odpad tak neuspokojil a nepobavil. První ze tří "uliteb-pobliteb" moci režiséra Karla Steklého.