Kámoš k pohledání (2009)

Rozhodně nic zapamatováníhodného, ale na druhou stranu příjemě nenáročné a vcelku zábavné. Film, u kterého můžete klidně jíst a když si skočíte v průběhu na záchod, nemusíte se bát, že vám něco uteče, není totiž moc co, ale minuty hezky plynou a po skončení ve vás zůstane dojem, že to bylo vlastně docela sympaticky strávených 100 minut.

Funny Games (1997)

Tolik povyku pro pár vajíček...

VALL-I (2008)

Roztomilý, rodiný film o robotovi, co to se svou láskou myslí upřímněji víc než Standa Gross a je tak přesvědčivý, že mu to budete věřit. V některých fázích filmu jsem se přistihl, jak musím sám sobě říkat, že je to jen robot a že je to vlastně celé jen jako, abych potlačil slzičku v oku:)

Synecdoche, New York (2008)

Nedokážu říct, že je film špatný (v tomhle případě očividně není), ale že mě nudil k smrti, to si říct troufám. Je to jako kdyby režisér vyzrvacel na plátno všechny svoje komplexy a prohry z dětství, všechny myšlenky a nápady (věřím, že vytvořit něco takového trvalo dlouho). Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby tomu dal nějakou rozumnou formu, v které se člověk po půl hodině naprosto neztratí, aby o pět minut později zjistil, že už vlastně neví kdo je kdo a v závěru filmu jen přemýšlel "co tím chtěl sakra říct". Já opravdu nevím, ani jsem o tom nepřemýšlel, možná kdybych tak udělal a hledal ve filmu nějaké skryté poselství či hlubokou myšlenku, dokázal bych filmu dát víc než jednu ubohou hvězdu ze soucitu. Ale na to nemám žaludek, tvářit se, že film, co nedokázal udržet mou pozornost déle jak 5 minut v kuse, je pro mne něco víc. Ano, je to nádherné vizuální dílo a nic podobného pravděpodobně nidy v budoucnu neuvidíte (Díky bohu, řikam si), ale to je vše

Insomnie (2002)

Trochu nestandardní a rozhodně vysoce nadprůměrné krimi s výborným Al Pacinem (který mimochodem vypadá úžasně jetě po těch několika probdělých nocích) v hlavní roli. Bohužel já jsem měl možná zbytečně vysoké nároky a čekal malinko víc.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Celkem zábavná šílenost ve stylu Takešiho hradu. Pořad sráží do kolen naprosto otřesný dabing.

Vyfič! (2009)

Nic převratného. Celkem klasický příběh o dívce co si jde za svým snem, nehledě na nepřízen okolí a jen tak bokem se zamiluje do kluka svých snů. Film vytahuje nad hladinu průměrnosti úžasně charismatický Ellen Page.

Železný Schwarzenegger (1977)

Nehodnotím ani tak samotný film, jako spíše jeho hlavního protagonistu, kterého jsem vždy obdivoval. Snímek nám toho moc neprozradí a vlastně jen mapuje jednu fázi přípravy nejslavnějšího kulturisty před důležitou soutěží. Arnold je tu líčený jako sebevědomý sympaták, co dře 4 hodiny denně a při tom popichuje svoje konkurenty (jistý si svou výjmečností a neporazitelností). Uvítal bych, kdyby nám tvůrci ukázali spíše průřez, například jednoho roku, co předchází soutěží v delším časovém horizontu (přejídání, rýsování, dehydratování atd..) nebo více o Arnoldovi, jaký skutečně byl a co vše obětoval pro to aby se dostal tam, kde byl. Film vlastně není ani o kulturistice, ani o Arnoldovi jako osobě, nečekejte, že se dozvíte fígle jak posilovat nebo perličky z Arnoldova soukromého života (nehledě na to, že půlku ze scén si štáb vymyslel, aby přispěl k dramatičnosti snímku- viz. Raw iron-making of Pumping iron)... Ale přesto se stal legendou