Jako dým (1999)

Jane Champion se snažila a je to vidět. Kate Winslet hraje roli dívky opoutané indickým guru úchvatně, rodina to nevzdává a posílá za ní poslední záchranu Harvey Keitla nebetyčného svůdníka a začíná hra kočky s myší. A Kate umí použít ženské zbraně. Vyprahlá poušť a poutavý příběh, který mě držel u obrazovky až do konce.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Jason Statham mě prostě dostal, žáden intelektuální film, ale pořádná jízda s životem na baterky. Jak mě nebrala jednička druhým dílem mě odrovnal. Crank: High Voltage peprně vulgární, Chev Chelios schutí nakope každému zadek v celém L.A., aby dostal co mu po právu patří. Slovník je břitký, ale proč ne? Větší extempóre na jezdecké dráze s Amy Smart je tedy adrenalín :-). Jako bych sledovala počítačovou hru, ale tak to není. Pro mě příjemné překvapení Mark Neveldine, Brian Taylor tentokrát u mě zabodovali. Cheve nenudila jsem se ani chvilku, takže u mě zaslouženě 5*.

Vtip (2001) (TV film)

Zvláštní film s produkce HBO, trochu jsem s tím bojovala jako s cynickým vtipem. U čtvrtého stádia rakoviny, většinou bývají i metastázy a léčba bývá spíše jen pokusem ala králík. Emma Thompson hrála velmi dobře, své hoře si zmenšuje citací svého oblíbeného básníka pro sebe a diváky - útrapy chemoterapie, lidskost a nelidskost personálu a vědouc, že příjde den odchodu. Tohle není film plný napětí, ale takový básnický esej o lidské smrtelnosti a zranitelnosti a strachu ze smrti.

Mocná Afrodíté (1995)

Woody Allen opět za kamerou i ve filmu, paráda. Naštěstí se jen zlomková část točí kolem rodinného děje s manželkou, kterou ztělesnila Helena Bonham Carter moc mi zde neseděla. Když se děj stočí na setkání Lennyho s atraktivní Lindou jež se živí prostitucí. "Ty si myslíš, že jsem hloupá? ne určitě skvěle ovládáš felaci". Antické vsuvky se povedly, Woody má na to prostě čuch. Co nezvládl Lenny, zvládné Afrodité. Celkem povedené dílko, i když né to nejlepší z jeho filmografie.

Probuzení (2007)

Tady to tak vidím na špatnou volbu režiséra, Awake si užijete , ale záleží kolik máte nakoukáno a zda nepracujete ve zdravotnictví. Průběžně moc brzy dojte k odhalené pointě i tak myslím, že je to pro diváka zajimavé téma. Ale na můj vkus se mu dostalo tuctového zpracování.

Jízda smrti (2007)

Nebylo to vůbec špatné, jen to chtělo doladit scénář, potenciál by byl vysoký. Příběh se převážně odehrává v metru, kdy lidé jež jsou členy náboženské sekty dostanou na pager vzkaz : takže berou do ruko kříže s ostrými meči, jež mají zabíjet ve jménu očisty. Osobně si myslím, že herci by to uhráli i líp, ale nebylo tam dost prostoru, což není v hororech nic nového. Dávám 4*, přestože konec vyzýval v pokračování.........!

I Love You Phillip Morris (2009)

V obsazení skvělí herci, J.Carrey, E. McGregor, ale stejně jsem se moc nepobavila.Což chápu, když si uvědodomím, že je to dle skutečné události. Zvykla jsem si na to, že Jim mě rozesmívá, ale ke konci se to změnilo v melodrama, což pro mě mělo trpkou příchuť a do smíchu mi nebylo. Bohužel na mě v tu chvíli působil rozporuplně,ale vtipné scénečky ala taneček a líbačka chlapi uhráli skvěle. Nakonec jsem ráda, že je tu dost pozitivních ohlasů i když se jedná o gay tématiku. Tímto reaguji na uživatele či uživatelku, která/ý/ si nebral servítky jen malá vsuvka do genetiky pro tohoto uživatele. Tady se jedná o recesivní a dominantní geny, jež ovlivní vznik pohlavního genu DNA. Bohužel to tito lidé neovlivní, kdykoliv si můžete něco o této tématice něco přečíst a né předem odsuzovat. A zrovna tak teprve,když to jde do kin, víte přece o co půjde a máte svobodnou volbu, zda na to jít či ne. Vy ostatní jste skvělí, snažíte se to pochopit a to je fajn, že padají tabu sice pomalu,ale ano.

O nosaté čarodějnici (1984) (TV film)

Tahle pohádka sice nemá žádné honosné interiéry, zato má duši a vtip. V roli čarodějnice bohužel již zesnulá L.Kozderková , která do svých osidel polapí prodávajícího zelináře Jakuba / O.Havelka pro svou nenasytnou několikahlavou Emilku. Bramboráčky? Lívanečky? no jo notuje si Jakub: "Není lehká věc upect lívanec....". Zábavná pohádka pro všechny generace, moje babička by Emilku vykrmila:-).

Samec (2009)

Tak tohle je buď na 3* nebo na odpad. Ale jelikož tam dle mého názoru hraje sám sebe a za podobné muže, tak je to odpad. A jestli to je romantický film, tak mě omývejte. Ale jednu hvězdu mu dám, Ashton bude asi opravdu sexuální samec, že Demi? Ale na jak dlouho ještě bude její, no nevím...

Čtvrtý druh (2009)

Poněkud zvláštní příběh, který je hodně zhacen dokumentárním začátkem. Dalo se to v klidu dokoukat, ale čekala jsem víc, až se mi chtělo křičet to je všechno! Takže ty 3 druhy už znám:-) a abych viděla ten čtvrtý musela bych na Aljasku /Anchorange do městečka Omme/ a čekat až na mě bude koukat sova kukula:-). Tam nejedu brr.

Časové pásmo bylo změněno