Na sever Severozápadní linkou (1959)

Režisér Alfréd Hitchcock byl opravdu mistr, dokázal těžit z ničeho. Tedy jen z kvalitního scénáře a hereckých výkonů a nepotřeboval k gradaci svých snímků triky, bez kterých se dnešní filmaři většinou neobejdou. Cary Grant patřil ve své době k těm nejlepším hercům. V North by Northwest se dostává do lapálií, když je považován za tajného agenta. A nechybí ani sličná blondýna. Výborně zvolená hudba umocňuje veškeré dobrodružné dění. Vrcholná scéna na Mount Rushmoure je úctyhodným nervy drásajícím zakončením. Mimochodem C. Grant hrál v jeho filmech často třeba jako mladík v Spellbound atd.. Pro mě jeho díla zůstanou nesmrtelnou klasikou.

Fantozzi v ráji (1993)

Nemůžu si pomoci, ale jinak mnou oblíbený Paolo Villaggio tady vykradl sám sebe ne moc vtipným způsobem. Což u mě sklidilo jen pár úšklebků. Naštěstí o 3 roky později režisér Neri Parenti natočil Návrat pana účetního a tam jsem se zase nasmála.

Po životě (2009)

After Live mě dokázal zaujmout. Vzhledem k situaci , že v době sledování jsem byla zdravotně indisponována působil opravdu deprimujícím dojmem. Ocitla jsem se v pohřebním ústavu kde kraloval Liam Neeson, Christinu Ricci už jsem skoro nepoznávala, od minulých filmů se její vzhled opravdu změnil. Morbidní feeling zde rozhodně nechybí. Je Anna blíže smrti nebo životu? Přistihla jsem se při myšlence, že pokud by nebyl příběh absurdní, ale reálný, bylo by to pekelné. So sweet after life i hope so.

Léčba šokem (1973)

Zvláštní thriller, oceňuji především jeho originalitu. Hlavní roli spíše měla Annie Girardot, většinou sympatická a tady navíc dokonce kočka. Ozdravný pobyt mezi elitou společnosti se pomalu zvrhává v boj o holý život. Kontraverzního doktora Devilerse si vystřihl Alain Delon. Jen malá zajimavost je dost pravděpodobné, že jedno z nahých mužských těl, skotačících ve vlnách moře v celé kráse patří A.Delonovi. Což zase příjemně navodilo šok mě.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Nelze než konstatovat, že za málo peněz málo muziky. Univerzální vojáci zpět tentokrát na misi v Černobylu /bohužel jen jako/ . Děj celkově zajimavý. Ovšem Jean Claude působil svým vzhledem ztrhaně. Měla jsem pocit, že má takových misí za sebou aspoň 5 :-) Dolph Lundgren to samé v bleděmodrém. Andrej Arlovski kopnout umí, jenže to pomyslný trn z paty nevytrhne. Přiznávám očekávání bylo velké, ale prozatím se pro mě oslnivý návrat nekonal. Přesto solidní béčko, čas uběhl příjemně s nostalgií hodnotím 3*/60/. Hodnocení celkových 52% mi příjde nízké.

Prorok (2009)

Dívat se na Proroka pro mě bylo jak zjevení. Nesporně jsem se ocitla skoro v realitě vězeňského autentického prostředí. Děj poměrně poutavý, ale největší zásluhu na tom nese nový herecký francouzský objev Tahar Rahim. Jiného představitele Malika El Djebena si odteď neumím představit. Silná sonda do typické intrasktury etnických majorit a minorit náboženského a sociálního života. Scény s Malikovou novou úlohou kamarádství s žiletkou a občasné vycházky patří mezi emocionálně silné momenty. V určitém místě bohužel díky 150 minutové stopáži ztrácí příběh neustálý tlak na bránu. Přesto Jacques Audiard u mě vítězí. Z mého pohledu jeden z nejzajimavějších snímku r. 2009. Hodnotím 4*/90% ještě mi tam jisté zážitky z tohoto prostředí chyběly .

Phenomena (1985)

Phenomena znamenala pro Daria Argenta návrat k giallo žánru. Do hlavní role byla obsazená tenkrát mladičká Jennifer Connelly, už v ní je vidět rodící se talent. Naprosto originální nadčasová atmosférická hudba je jen jeho poznávacím prvkem, vražedná mánie a propojenost se zápletkou z hmyzí říše je dokonalá. Pobavil mě i opičák , napínavá dějová linie až do konce.

Predátoři (2010)

Na Predátory jsem se moc těšila, bohužel jsem se nostalgicky nezasnila. Očekávala jsem, že se k tomu Nimród Antal postaví s modernější invencí, víc pastiček a napínavější děj. Laurence Fishburne a Danny Trejo se tam moc neohřáli ke škodě celého děje. Adrien Brody se musel pořád vytahovat jaký je king, což v původním Predátorovi nebylo potřeba. Stačila Arnoldova drsná tvář a spolupracující tým a hned to mělo grády. A použitím nožů, to by mě ve snu nenapadlo to zazdili úplně. Evidentně jsem čekala moc nového a pan režisér z toho vybruslil tím, že mlsal z prvního Predátora.

Dům u hřbitova (1981)

Lucio Fulci mistr italských krvavých orgií, vytvořil tentokrát obsahově zajimavý děj. Pořád krvavý, ale ne tak jak The Beyond. Scény ze sklepa plnily svůj účel dokonale. Děsil mě tam netopýr, ten byl vážně na pováženou. Zato maskérský um na doktorovi Freudstainovi působí dnes strašlivě lascivně. Blonďatý chlapeček celou drásající atmosféru jen umocnil. Co se hudebního podtextu týče, není tady Fulci zrovna pevně v kramflecích. To ovšem nikdy nebyl jeho největší potenciál.

Disturbia (2007)

Nudné to nebylo, ale pořád je to jen zmodernizovaná vykrádačka mistrovského díla Okno do dvora. A ani Shia LaBeouf a další herci včetně Davida Morse, který byl přesvědčivý, na tom nemohou nic změnit.