Svítání (2009)

Nečekala jsem od Daybreakers nic, ale bratři Spierigové mě příjemně překvapili hororovým upířím sci - fi. Ethan Hawke hrál zajímavě to je bez debat a Willem Dafoe podává standartní výkon. Žíznivé deformace upírů byly trikově úměrné, ale efektní. Today only 5% blood in cofee, give me more now !!!

Solomon Kane (2009)

Solomon Kane je příjemně povedená akční fantasy, M. J. Bassetovi nelze režijně nic významného vytknout. Zato bych měla výtku ke scénáři, mě osobně se na některých místech zdál rozlítaný. A to je zbytečná škoda, James Purefoy se ujmul své role opravdu skvěle a hodně to prožíval. Už vidět ho s dvěma měči v bojích byl opravdu zážitek. Taky jsem si všimla v malé roli Marka Vašuta. Celkově jsem si to užívala, takže 3 */80% . Pokud se bude pokračovat v dalším natáčení určitě by se měli zaměřit na vykrystalizování scénáře, povídek zůstalo ještě dost.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Nadprůměrné drama o životních osudech, taky o tom, že ne vždy jsme štaštní. Opět herecký koncert Roberta De Nira. A krásná píseň samozřejmě od Paula McCartryho I Want To Come Home. 3/70%

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

No nazdar, tak tohle má být odkaz pro naše budoucí děti o hrůzách holocaustu, tak tohle opravdu né. Snímek tak pro americké deťičky. Možná, že knižní předloha není tak zlá, ale ten film nemá naprosto co nabídnout.

Agora (2009)

Alejandro Amenábar mi udělal opravdu radost, dobré historické filmy mám ráda. O jeho kvalitní režii nemám pochyby a dokonale zvládl zpracovat tenhle příběh v kostce a přesto zajimavě. Skvělé výkony Rachel Weisz, Maxe Minghella, Oscara Isaaca nelze než vyzdvihnout. Interesantní příběh, plný nasilných naboženských nepokojů a života moudré astroložky Hypatie. Já si vrněla blahem s jakou lehkostí a noblesou je to podáno.

Krupiér (1998)

První film, který jsem od Mike Hodgese viděla a milé překvapení. Cliwe Owen se na roli krupiéra připravil opravdu výborně. Užijete si ruce kouzelníka nebo falešného hráče? Ruleta, Black jack, šlape to jak nejlepší švýcarské hodinky. Trochu mi vadil ten konec, kdy scénarista přiklepl krupiérovi morbidní smysl pro humor. Na druhou stranu tím dostal zajimavou pointu, bez zbytečných klišé.

Confucius (2010)

Nemyslím si, že tenhle epický příběh, byl určen k tomu, aby naplnil kasy evropských a amerických kin, spíš těch ve východní Asii. Neobsahuje to na co jsme zvyklí, je to prostý průřez z 6 stol. př. n. l. za života mudrce všech věků čínského filozofa Confucia. Jenže je to epika, proto tohle zpracování působí trochu nudně a okleštěně. Hodně zachraňuje Yun - Fat Chow, který hraje působivě a maskéři na něm odváděli výbornou práci. Je určen, spíš pro užší okruh diváku, kteří vědí něco o konfucianismu. Mě se na to dívalo příjemně.

Hačikó - příběh psa (2009)

Nevěděla jsem o čem tenhle příběh bude, což bylo obrovské plus. Remake se povedl, nesmírně sympatický Richard Gere v roli profesora hudby a krásný oddaný pejsek Hachiko. Zvířata miluji, ne nadarmo se říká, že je pes nejvěrnější přítel člověka. Dostal mě přímo u srdíčka, spotřebovala jsem skoro celou krabičku papírových kapesníku a to mluví za vše !

Moje borůvkové noci (2007)

Na Kar-wai Wongovi obdivuji jeho smysl pro barevnost v jeho snímcích. Ta byla patrna i v tomto filmu. Jenže tady mi neseděla jeho pomalá stylizace. Tohle mi moc do amerického životního stylu nezapadlo, natahoval to jak čínské nudle a proto je tam spousta hluchých míst. Ve Stvořeni pro lásku je to obdivuhodné, v Borůvkových nocích chvílemi nudí. Konec, ale byl naštěstí přesně podle mého očekávání. Kdyby mi Jude Law taky naservíroval borůvkový koláč se zmrzlinou, určitě bych hvězdu přidala.

Neříkej ani slovo (2001)

Don´t say a word, Gary Fleder zrežíroval slušný thriller. Ústřední herecká trojice v čele s psychiatrem Nathanem Conradem zahrál si ho Michael Douglas kope první ligu, musela jsem to vidět dokonce. Porce adrenalínu tomu rozhodně nechybí, ale pro mě je tam pár velmi okatých chyb. Díky nim pro mě snímek sestoupil do druhé třídy. Nedám čisté 4*, ale hodnocení 3*/70 % si určitě zaslouží.