janik.sk

Ya Nick

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.3.2016  16:18
    Andělé v Americe (TV seriál) (2003)

Neuchopiteľný, nepredvídateľný a od začiatku do konca napínavý dej, v ktorom sa strieda smutno-vtipná realita s vyšinutou fantáziou a skvelí herci sa prevteľujú do niekoľkých postáv naraz.

• 5.2.2016  13:05

Výnimočné herecké umenie Eddieho Redmayna, jeho prerod z Hawkinga na Lily je neuveriteľný. To, ako dokáže ovládať svoje telo, mimické svaly, psychicky sa vložiť do postavy ... nádhera. Rovnako úchvatné sú kostýmy, hudba, vizuálna stránka filmu.

• 16.11.2015  10:34
    Love (2015)

Vzrušujúce umelecké či priam pornografické dielo, z ktorého srší skutočná láska vo všetkých jej polohách. Komu sa páčil Život Adele, isto ocení aj Lásku.

• 24.8.2015  14:32

Vizuálne, výtvarne a hudobne pôsobivý film s tématikou lesbického masochizmu. Erotika je tu však len náznaková, postavy sú zaujímavé skôr z psychologického hľadiska. Dej je vláčny a odohráva sa vo výlučne ženskom svete.

• 8.3.2015  12:52

Desivé. Pravdivé. Eddieho výkon bol strhujúci, ale pre mňa to bol predovšetkým príbeh o obetavej Jane Hawkingovej.

• 20.9.2014  19:05
    Past (1996)

Je vôbec nejaký film, v ktorom by Gina Gershon nebola brutálne sexy? Ako potetovaná údržbárka v pánskej spodnej bielizni je obzvlášť rajcovná. Feministický thriller, v ktorom sa nevyskytuje žiadna sympatická mužská postava.

• 7.9.2014  22:37

"Toto je skutočnosť. A všetci nech si na to zvyknú."

• 22.6.2014  11:37

Majstrovské dielo plné sarkazmu. Skupina dlhoročných priateľov zažije noc, počas ktorej sa odhalia ľudské charaktery, vynoria nesplnené sny a rozjatria staré rany. Je ľahké byť šťastným homosexuálom?

• 15.6.2014  16:24

Súhlasím s užívateľom fredisek a ďakujem za jeho farebné postrehy.

• 14.6.2014  10:01
    The Matthew Shepard Story (TV film) (2002)

Hodnotím emóciu, ktorá sa na mňa preniesla, nie umelecké spracovanie. Predsa len je to TV film, ale so silným posolstvom.

• 7.6.2014  17:36

Horor ani náhodou. Skôr temná intelektuálna rozprávka s exkluzívnym hereckým obsadením, v ktorej sa všetko odohráva v tme a hlavne pomaly.

• 6.6.2014  21:52

Ako fanúšik knižnej predlohy sa teším najmä skvelému výberu hlavnej predstaviteľky. Roztomilá, uletená, zábavná, lepšiu vybrať nemohli. Celkom ako Charlotte Roche v časoch Fast Forward. Film ma nesklamal, len potvrdil očakávania.

• 3.5.2014  20:52

To bol teda riadny šok. Pri vyššie uvedenom hviezdnom obsadení človek čaká serióznu komédiu s nádychom romantiky a ono je to humáč jak delo bez najmenšej štipky korektnosti.

• 3.5.2014  16:41

Nymfomanka je po rokoch zhýralého života značne opotrebovaná a zúbožená. Nedokáže čeliť svojmu morálnemu a telesnému úpadku. Druhá časť je výrazne ponurejšia ako prvá, ale rovnako umelecky príťažlivá.

• 13.4.2014  08:55

Nerozumiem tým slabým hodnoteniam. Tento film sa plne vyrovná slávnejšej Hanbe. Jacqueline Bisset ako traumatizovaná matka, ktorá vychovala rovnako traumatizované deti, sa v živote naučila nebrať ohľady na nikoho a na nič. To poznačilo celú jej rodinu. Každý zo synov má vlastné fóbie a napohľad vyrovnaný manžel ničím nezaostáva.

• 29.3.2014  17:23

Jonathon Trent je fakt zlatíčko, hoci trochu "prehráva". Vyslovene teplé prostredie filmu má tiež svoj šmrnc.

• 1.3.2014  15:15
    Drive (2011)

Prekvapivo štýlový a extrémne pomalý akčný film s vynikajúcou hudbou, maximálne úspornými dialógmi a najmä Goslingovým premakaným poker face. Podľa mňa adept na kultovú záležitosť.

• 22.2.2014  00:39
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Monkove fóbie a rituály ma nikdy neomrzia.

• 19.2.2014  20:01

Emóciami nabitý film o tom, ako bolestná túžba po dokonalosti a potláčaná sexualita môžu človeka doviesť k šialenosti a sebapoškodzovaniu.

• 10.2.2014  08:22

Balada o životnej láske, ktorá je hmatateľná, vyslovená, všadeprítomná, no bez šance na naplnenie. Postavy filozofujú o smrti, balansujú na hrane života a smrti a veľký priestor dostáva estetika nahého mužského tela.

• 28.1.2014  22:57

Emočný masaker! Či Adéle smúti, nadžgáva sa, tancuje, štrajkuje, prežíva orgazmy, trpí alebo soplí, všetko je tak prirodzené akoby neexistoval svet okolo nej. Tak nenápadná a zároveň sexy, že to snáď ani nie je možné. A tá modrá ... Je t´aime Adéle! *********************

• 26.1.2014  21:55

Nerozumiem komentárom, že hlavný hrdina nevyzeral ako gej. Na to snáď existuje nejaká šablóna? Liška hrá úsporne, takmer ako jeho filmový otec Krobot, ktorý tu dostal minimálny priestor, ale aj ten dokázal využiť naplno (niekoľkosekundová balkónová scéna). Film je natočený veľmi citlivo, poeticky a z každej postavy cítiť túžbu po láske, pochopení a odpustení.

• 25.1.2014  22:08
    Rock Haven (2007)

Prisprostastý hlavný hrdina, nudné dialógy, divná hudba a gýčovité zábery na nejaké skaly.

• 23.1.2014  12:51

Príliš americké, príliš patetické, ale čo by človek neurobil pre trochu (dosť) romantiky?

• 6.1.2014  13:25
    Atlas mraků (2012)

Rozprávková interpretácia zákona karmickej rovnováhy, príčiny a následku. Každý rád uverí, že zlé skutky sa dajú odčiniť a dobré skutky prinesú šťastie. Pre diváka je tiež zaujímavé odhaľovať, kto sa skrýva za maskou, keďže jednotliví herci sa opakovane objavujú v rôznych obdobiach a prevteleniach a často sú na nespoznanie.

• 27.12.2013  00:33
    23 (2007)

Fascinujúci svet paranoje, ktorá dokáže človeka dohnať k šialenstvu. Všetko má logiku, všetko dáva zmysel, všetko smeruje k pomste.

• 24.12.2013  00:29

Pre mňa najkrajší vianočný film. Pretože Vianoce nemusia byť nutne veselé.

• 1.12.2013  10:09

Dojemný a vtipný príbeh o podvodníčkoch, ktorých dala dokopy náhoda a rovnaká brada. Spoločných čŕt je však viacero a malá Addie má "otcov" kumšt jednoducho v krvi. Herecký koncert Ryana a Tatum a čarovná atmosféra 30. rokov.

• 1.12.2013  09:49
    Last Night (2010)

Tieto zmiešané pocity pozná asi každý. Zmietanie medzi láskou a vášňou, zvažovanie, čo bude človeka mrzieť viac - premárnená príležitosť alebo zrada. A k tomu neistota, či to, čo považujeme za lásku, ňou skutočne je.

• 20.11.2013  23:39

Skvelý kraťas!