Rozkoš v oblacích (2013)

Tentokrát čistá zábava. Po emocionálne náročnej, ale krásnej Koži príjemná oddychovka. Sex, drogy a kabaret na palube lietadla.

Velký Gatsby (2013)

V 3D formáte naozaj zážitok. Úžasné kulisy, kostýmy, účesy, autá, kvetinová výzdoba aj hudba. Dekadentná zlatá éra zabalená v zlatej pozlátke.

Skrývaná láska (2005) (TV film)

Neskutočne smutný film o láske a neľudskom zaobchádzaní so židmi a homosexuálmi počas druhej svetovej vojny. Niektoré momenty sú priam desivé.

Úplné zatmění (1995)

Chudák Rimbaud, odpudzujúcejšieho frajera si už ani nájsť nemohol. Nielen kvôli nevábnemu vzhľadu, ale najmä odpornému správaniu. DiCaprio alias Rimbaud naopak nemal chybu, bol očarujúci ako vždy. Film je veľmi podobný Wildeovi.

Party Monster (2003)

Super vyšinutá komédia. Úžasné kostýmy a lá Gaga, make-up a lá Manson a tie sladké interiéry! Culkin s Greenom parodujú homosexuálov tak neodolateľne, že mi je jasné, kým sa inšpiroval Bruno. Let the children play ... :)

Kurz negativního myšlení (2006)

Áno, presne takto to funguje. Kto chce pochopiť človeka, ktorého život je neznesiteľný a beznádejný, musí sa naučiť myslieť negatívne. A namiesto falošného pozitivizmu prijať realitu. Bez výčitiek, bez predsudkov.

Zákon touhy (1987)

Skvost spomedzi Almodóvarových filmov. Mix komplikovaných rodinných a ľúbostných vzťahov, v ktorom nesmie chýbať sexualita všetkého druhu. To pestrofarebné vnímanie sveta jednoducho milujem.

Pan Nikdo (2009)

Úchvatne zmätočné. Ktorý život bol ten skutočný? Čo by sa stalo keby ... ?

XXY (2007)

Úžasne chladná atmosféra filmu absolútne podčiarkuje beznádej rodiny, ktorá sa trápi kvôli svojmu obojpohlavnému dieťaťu. Obaja rodičia svoje jediné dieťa milujú, ale zároveň cítia potrebu chrániť ho pred okolím. Hlavná postava bola typovo vybraná dokonale. Chápem všetky problémy, ktoré takáto "odchýlka" prináša, ale priznám sa, že môcť si vybrať, čím som alebo chcem byť, je celkom lákavá predstava.

Líbat Jessicu Steinovou (2001)

Milšia, vtipnejšia a bystrejšia Bridget Jones. Príjemná oddychovka, ktorá miestami aj pobaví.