Můj přítel z Fara (2008)

Miguel pôsobí tak autenticky chlapčensky, že by oblbol každého. Tie ramená, chôdza, hlas ... Skvelý herecký výkon!

Bent (1997)

Desivé ako všetky filmy s vojnovou tematikou, tá krutosť sa nedá pochopiť a nedokážem ju ani len sledovať na plátne. V popredí je však silný romantický príbeh nezlomného človeka, intímne rozhovory a láska, ktorá sa nedá zakázať. Krásne.

Poslední noc v Římě (2010)

Dve nahé telá a kopa blábolov. Ak tam bola vzájomná príťažlivosť, tak sa ju nepodarilo preniesť na plátno. Elena bola lepšia v Almodóvarovej Koži.

Snílci (2003)

Kvalitne výtvarne spracovaný film. Dvojčatá - filmoví maniaci našli spriaznenú dušu aj telo a môžu sa oddávať vzrušujúcim hrám a bizarným trestom.

Children of God (2010)

Cirkevný fanatizmus, homofóbia, pokrytectvo, strach zo života, romantika a prekrásne pláže. Výborné od začiatku do konca.

Stud (2011)

Preskočil na mňa pocit prázdnoty.

Imaginární lásky (2010)

No krása. Dolanovi stačí na natočenie filmu minimum dialógov či efektov. S divákom komunikuje intímne, prostredníctvom obrazov, hudby a citlivého hereckého prejavu. Moderne, reálne, nepredvídateľne a pritom s osobitou poetikou a šarmom.

Bruno (2009)

Bruno je jednoducho dokonalá kreatúra, čo k tomu dodať. :)

Jasmíniny slzy (2013)

Príbeh nijak zvlášť prekvapivý, ale všetko vyvažuje herecké umenie Cate Blanchett, ktorej postava plynule prechádza z beznádeje do eufórie, mení sa z krásavice na chuderu a je priam úchvatne úbohá.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Morbídne, vzrušujúce, zábavné, originálne. Zbožňujem Davida a Ruth a potešilo by ma ďalších 100 sérií.