Příští správná věc (2000)

Ja sa musím tohto filmu zastať. Námet je výborný, Rupert Everett nemá chybu a Madonna tu tiež hrá dobre.

Sekretářka (2002)

Môže hrať Spader niečo iné ako úchyláka? To by bolo neodpustiteľné. A Gyllenhaalka je tu priam božsky perverzná! Skvelý film, v ktorom netrpieť znamená hotové utrpenie.

Po sexu (2007)

Veľmi otvorený film o sexe a láske z pohľadu rôznych ľudí. U mňa vedú homo páry, ale úžasne ma pobavil aj nadržaný párik dôchodcov.

El sexo de los ángeles (2012)

Pekný trojuholník. Rozcuchaná Carla s výrazom "tesne po sexe", egoistický Bruno a príťažlivý Rai - všetci to ťahajú na obidve strany a vybrať si je tak ťažké.

Romeo a Julie (1996)

Originálne spracovanie Rómea a Júlie. Vtipné, svižné, moderné, pričom poetika v ničom neutrpela. Nádherné kulisy a ohromujúca hudba. Leonardo je pre mňa stelesnením Rómea.

Single Man (2009)

Vzdelaný, noblesný homosexuál, ktorý sa nedokáže zmieriť so smrťou svojho partnera a túži zomrieť. Veľmi optimistická nie je ani jeho najlepšia priateľka, ktorá ho viac-menej tiež ťahá ku dnu. Z pasivity ho vytrhne až mladý študent, ktorý svojho profesora obdivuje. Krása.

Latter Days (2003)

Dokonalé! Prenádherný film, v ktorom je namixované absolútne všetko. Romantický príbeh dvoch krásnych ľudí, ktorý zo začiatku pôsobí ako lacná americká komédia, no postupne prechádza dramatickým vývojom a je z toho jedna z najkrajších love story vôbec.

Lucky Blue (2007)

Úsporná švédska romantika, žiadne veľké gestá, žiadne veľké slová. Ale aj tak to funguje.

Frühstück? (2002)

Chalanisko je promiskuitný gay odolávajúci prejavom náklonnosti svojho kamoša, ktorý však nie je ochotný sa o neho s nikým deliť. Budú z toho spoločné raňajky?