Květ pouště (2009)

Novodobá, exotická Gia, jen ne drogy, ale obřízka. Skvělý svižný příběh, sympatická hlavní hrdinka a super hudba, ale za, řekla bych, trochu ufiknutý konec, snižuji na 4*.

Mandragora (1997)

Psycho! Mám depresi z toho, že se tohle opravdu dělo a žiju ve městě, kde i děje...Američani by z toho jistě udělali obrazově uplně jiný film a dosadili by do rolí nějaké hvezdy, ale mně se na tom právě ta dokumentárnost a neotřelost líbila...

Poslední prázdniny (2006)

3,5* Nic duchaplného, ale celkem dobrá oddychovka. Taková slabší, černá Bridget Jones:) Tu pdobu asi hodně udělal i dabing.

Hodiny (2002)

Dámy, to byl koncert!!! Takhle mi to po filmu dlouho nešrotovalo! Nicol bych nikdy v životě nepoznala a Ed Harris mi ukázal, že je taky pan herec!

Ene bene (1999)

3,5* - Děj je někdy dost zdlouhavý, ale Nellis je nejlepší na světě v dialozích a ještě v něčem, co neumím popsat...poukazuje na tu všednost a obyčejnost a skoro každý se v tom najde, je zkrátka dobrá! Místy tento film hodně připomínal Výlet, který je novější, ale já ho viděla dříve, ať už charakteristikou Janžurové či ukňouraností její dcery a nešťastnou láskou na telefonu. Na Výlet to u mě ale zdaleka nemá! Ač milá Theodora Remundová hraje všechno podobně ukňouraně jako Martha Issová, ani proti nim nic nemám a rozumím jim:).

2Bobule (2009)

Nevím, proč se mi to děje u Bobulí, ale jednička mě v podstatě moc zklamala, ale já jsem stejně chtěla vidět tu dvojku, i když jsem věděla, že bude ještě horší...nějak pro tu atmosféru a pro to víno snad:) "Maruško, přece nechceš být už teď vdova, to ti tatínek zařídí kdykoliv potom!":D

Dracula (1992)

Moc zvláštní a moc pěkné, ani mně kupodivu nevadily všechny ty efekty a stříkající krev, čehož nejsem zastáncem...Poprvé jsem viděla Draculu v jiném světle a vlastně mu fandila! Co mi trochu vadilo, byl pro mě trochu nedořešený děj. A jak jsem si ověřila, jsem srab a ještě, že jsem nespala sama:)