Zlatíčko (2004)

Vtipný, svižný a trefný začiatok avšak sebapoznávacia druhá polovica stráca dych a miestami nudí. Judovi rola sadla no ani jeho charizma tu veľmi nepomôže.Celkovo v pohode filmik na jedno pozretie, ale čakal som o niečo viac.

Určitě, možná (2008)

Svižný a vtipný začiatok, ktorý vystrieda torchu slabšia a nudnejšia prostredná časť aby na to prišlo veľmi príjemné finále. Napaditý scenár a zápletka (pre fanušikou HIMYM nič nové), sympatické a dobre hrajúce osadenstvo a pekná hudba. Inteligentnejšia romantická komédia pre odrastenejších prekvapujúco neoplýva vážnejším klišé. Na prvýkrát s dabingom som si to neužil tak ako na drúhý v originále. Nadpriemerný film, po ktorého zhliadnutí mi ostal dobrý pocit ešte hodnú chviľku :).

Než si pro nás přijde (2007)

Aj keď to možno nie je na mieste, nemôžem si odpustiť porovnanie s Klopaním na nebeskú bránu, keďže oba filmy majú veľmi podobnú a v pár ohľadoch až identickú kostru. Avšak Klopanie na nebéskú bránu je minimálne o úroveň vyžšie. Kde klopanie pôsobilo nevtieravým čiernym a sviežim humorom, pôsobí Bucket list vykonštruovane, rozťahane a príliš hollywoodsky. Freemana a Nicholsona mám rád avšak film ma trochu sklamal, aj keď som od neho veľa neočakával. Prvá polovica filmu bola príliš rozťahaná, niekedy patetická a občasne humorná. Príliš analizovala a rozjímala o smrti a chorobe (čo mi pripadalo ako keby si tvorcovia mierne pomýlili žáner). Druhá polovica sa nesie už v sviežejšom a hlavne humornejšom duchu, aj keď stale narážame na občasnú trpko-klišoidnú pachuť. Scenérie mi niekedy prišli až príliš gýčovité (hlavne pyramídy). Celkovo mi film pripadal, ako keby sa v Hollywoode snažili svojsky napodobniť niečo ,na čo nemajú.

Speed Racer (2008)

Pre mňa celkom prekvapenie. Čakal som detinský a patetický blábol no dostal som príjemnú, akčnú, farebnú a zábavnú jednohubku. Príbeh bol na počudovanie celkom solídny, samozrejme obsahoval dosť klišé, ale nič iné by som ani nečakal. Až na toho krpca a opicu (ktorí ma dost iritovali) film neobsahuje väčšie množstvo infantility. Ta farebnosť bola možno trochu prehnaná ale stále v hraniciach znesitelnosti. Závody boli spracované svižne, akčne a nápadito. Niekedy im síce chýbala dávka napätia no záverečný závod mal všetko, čo by sa od neho pri takomto filme dalo očakávať. Určite nič kultového alebo prevratného ale ani nič nudného,detinského alebo trápneho. Primeraných 70+ %

Čistá práce (2008)

Slušný film nevinne a pohodovo začínajúci (viacmenej v štýle dannyho partakov) a a dramaticky a zamotane končiaci (pripomínajúc snatch. alebo lock, stock ). Nemá sí ce tak vťahujúci dej, či enormnú gradáciu, ale oplýva sympatickými protagonistami, zaujímavým dejom, dobrou hudbou a vizuálom. Určite nadpriemerná záležitosť pri ktorej sa nebudete nudiť.

Úhel pohledu (2008)

V celku dosť solídny snímok. Pomalší uvod s rýchlou gradáciu deja, zopár slušných akčných scén, dobré obsadenie, zaujímavý (neokukaný) dej s dobrým prevedením a zopár naivných scén (nemôžme chieť zázraky). Ľahká, nenáročná a chutná jednohubka rýchlo skonzumovaná a ešte rýchlejsie strávená.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Scrubs nie je seriál, ktorý si zamilujete hneď, po prvý pár dieloch som ním rozhodne nebol 2x unesený. Postupne sa vám však dostane pod kožu do takej miery, že ho bude milovať tak ako ja (a mnohí tunajší hodnotiaci). Scrubs sa z veľkej časti odlišuje od iných sitcomov, najmä kôli humoru, ktorý je prevažnú dobu dost absurdný a bláznivý (a bud si ho zamilujeťe alebo ho budete nenávidieť), tiež vďaka tomu, že sa dokáže aj od tých najkomickejších situáci preniesť do dramatickejších a niekedy až nepríjemne realistických poloh (predsalen dej sa odohráva v nemocnici) ale takisto dokáže dojať prostredníctvom niekedy milých inokedy až kyčovite romantických okamihov. Jednotlivé charaktery sú skvele prepracované od hlavných cez vedľajšie až po tie, čo sa dejom len myhajú a nemôžete si ich neobľúbiť (asi by som nevedel povedať jedinú postavu, ktorú by som nemal rád). Určite by som vyzdvihol Zacha Braffa a Johna C. McGinleyho, ktorý su aj napriek vyžšie spomenutému asi najlepší. Samozrejme netreba zabudnúť na dokonalý výber hudby ktorá vytvára tú správnu, či už komickú,romantickú alebo dramatickú atmosféru. Seriál ma vôbec nenudil ani po 8 sériách a videl som ho už viac krát. Aj ked síce pokračuje 9 sériou pre mňa skončil 8 sériou (ako bolo pôvodne zamýšľané) asi najlepším možným koncom (načo si to nasilu naťahovať). Po tom, čo som tu napísal musí byť asi každému jasné, že scrubs milujem a patrí medzi moje srdcovky .... a úplne oprávnene :))).

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nikdy som nebol veľký fanda westernových filmov, ale tento sa mi páčil. Z filmu dosť cítiť hollywood , najviac je to citeľné v trochu prehnanom a emočnom konci. Avšak berúc v úvahu, 2 očakávané možné konce bola toto neočakávana zmena (hoci je pravda ze posledných 20 min k tomu neodvratne smerovalo). K obsadeniu niet, čo namietať. Moji dvaja obľúbenci Crowe a Bale su skvélí a taktiež sa mi páčila postava Bena Fostera. Dobrý zvuk,podmanivá hudba a pekný vizuál. U mňa jasné 4*.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Deprésívna a znepokojujúce nahliadnutie do temných zákutí ľudskej duše. Netradičný a dobre zahraný príbeh avšak premňa nie veľmi putavo natočený. Od začiatku sa film dosť ťaha a rozkuskované rozprávanie z pohľadu jednotlývých postav mi v tomto prípade skôr vadilo. Ked som tento film pozral bol už pokročilý čas a dosť ma uspával. Z podriemkávania ma vytrhol až napätejší a svižnejši záver, ktorý bol po predchádajúcich minútach príjemnou zmenou (škoda, že ho bolo tak málo).

Až na krev (2007)

Skvelý Daniel Day-Lewis, dobrá kamera a scenérie. Hudba síce dobre dotvárala atmosféru filmu avšak mňa už po čase začínala mierne iritovať. A príbeh ........ čo k nemu povedať? Mňa príbeh nezaujal a 158 minút stopáže je na film, ktorý vas nevtiahne príliš veľa. Ja som sa už ku koncu dosť nudil. čakal som, že ma tento snímok vytrhne z niekoľkých nepodarených filmových večerov, bohužiaľ zázrak sa nekonal ........ je mi ľúto.