Prázdniny (2006)

Film na mňa pôsobil akýmsy strojeným dojmom. Zároveň je už od začiatku značne predvídateľný. K hereckým výkonom by som nemal výhrady až na Cameron Diaz, ktorá sa mi zdala príliš umelá. Na jedno pozretie fajn, ale nič viac.

Zúčtování (2003) odpad!

Des!!! Neskutočná hovadina a to som to pozeral len par minút od polovice a asi 10 na konci. Stupídne dialógy , stupídna akcia (Slaughter je zrejme krížencom Jeta Liho a Stevena Segala) a este stupídnejšie herecké výkony. Pri záverečnej prestrelke som bol na rozpakoch, či sa mám smiať alebo plakať.

Tajemství oceánu (2003)

Nádherný dokument o kráse, rozmanitosti, drsnosti a harmónii sveta pod morom aj na ňom. Dojemný, tajomný a miestami napínavý snimok. Skvelá hudba, ktorá však mohla byť miestami trochu jemnejšia. Komentár Michaela Gambona bol sporadický a mohol byt ešte v menšej miere, kedže niekedy narúšal krehkosť obrazu. Nie jeto plných 5* ale na 90% určite.

Dablér (2006)

Zo začiatku som mal mierne obavy z povahy a smerovania filmu. Avšak po pár minútach ma prekvapil príjemnou atmosférou a pohodovím humorom.

Máš padáka! (2004)

Neviem čo mám na toto povedať. Film, ktorý je žánrovo označovaný za komédiu/drámu je všetkým len nie týmto. Prvé dve tretiny filmu som sa značne nudil, celé to bolo akési nijaké, nemastné neslané. Nezasmial som sa ani raz, mierne pochechtnutia by som zrátal na prstoch jednej ruky. To, čo zrejme malo vyzniet vtipne vo finále dopadlo trápne, zvrhlo alebo stupídne. Všetko sa to otáča v poslednej tretine (škoda, že sa nedá povedať, že k dobrému). Čo sa odohralo v banke by sa dalo nazvať "nečakaným" zvratom pretože to, čo tomu predchádzalo bolo úpne o niečom inom. Tým sa zároveň ukazuje úplná zbytočnosť prvých 2/3. Paradoxné je to, že táto situácia v podstate je nečakaná. Aj keď mi v mysli prbehla táto možnosť automaticky som ju zavrhol s nálepkou stupídne vyústenie. To však nie je všetko. Do nasledujúcich 15 minút je vtesnaných tolko podobne onálepkovaných zvratov, že sa človek nemôže len ironicky smiať. Celé mi to pripadalo ako nepodarené parodovanie tarantinovských vyústení. Po dopísaní tohto komentára músim zmenť pôvodné 2* na 1*.

Tanec s vlky (1990)

Najlepší Costnerov film. Film o uniku pred vojnou, ktorej sa ujsť nedá. Dojímaví a ľudský príbeh poňatý s neuveriteľnou predcíznosťou a citom.

Kupec benátský (2004)

Na tento film som sa tešil najmä kôly Al Pacinovi, ktory je moj oblubenec. Ten samozrejme nesklamal, jeho vykon bol skvelý ako je uňho zvykom. Nezaostával ani Jeremy Irons, ktory bol tiež dobrý. Tento film má však jednu chybu, ktorá ho premňa robí trochu nestráviteľným a to su veršované dialógy. Tie robia film nudnejším aj v miestach, kde by bol aj za normálnych okolností slabší dej. Čo sa týka romantickéj línie tá mierne zaostáva oproti zvysku (škoda že tvorí zančnú časť filmu). Súdny proces bol však výborný (zahviezdil hlavne Al). Posledné minúty filmu už upadajú a tak je koniec značne nezaujímavý. Hodnotenie balancuje okolo 70%

Samotář Jim (2005)

Vizuálne a hudobne nevýrazne. Mdlé - odrážajúce náladu nasmť znudeného, v živoťe strateného individua (dopadnuť ako on tiež nemám ďaleko od toho aby som to vpálil do stromu). Film má svoje svetlé miesta ale inak na mňa pôsobil nezaujímavo.

Hlava rodiny (1991)

Vtipne, milé, príjemné. Pohodová komédia pre celú rodinu na nedelné popoludnie.