96 hodin (2008)

Pomaly štartujúce, ale so skvelou gradáciou. Od scény s telefonátom atmosféra tuhne a body count sa zvyšuje exponenciálnou radou. Liama mám rád, a preto je pre mňa aj napriek istej plochosti Bournom francúszkych ulíc. Akcia je svižná a tvrdá. Vzhľadom na zvolený námet mate vyloženú radosť z každého úderu, ktorý Bryan rozdáva, z každej zlámanej kosti a z každého presného zásahu. Aj napriek značnej nalinkovanosti a otrepanosti tématiky som sa skvele zabavil 85%

Procitnutí v Garden State (2004)

Zacha Braffa som si veľmi obľúbil ako herca v sitcome Scrubs a týmto filmom si ma získal aj ako režisér. Pomaly plynúci no vôbec nenudiaci. Úsmevný, dojímavý a svojim sposobom iný. Presne to je Garden State. Skvelý Braff a Portman (ktorá hviezdi nie len herectvom ale aj pôvabom). Napriek tomu, že snímok možno zapadá do zabehaných koľají, je to dokonalý balzam na dušu a po druhom zhliadnutí musim dať 5*.

Yes Man (2008)

Iste nebolo to nic genialne, ale niektoré komentáre tu prítomných užívateľov sú trošku prehnané (a rozoberať krízu v spojitosti s filmom je priveľa). Carreyho prehnané grimasy a epileptické tiky som nikdy nemusel, ciže v tomto filme mi úplne vyhovoval. Zooey komentár nepotrebuje :). Večšina filmov tohto žánru sa samozrejme tu a tam nezaobíde bez nejakého toho klišé (nebolo ho až tak veľa). Celý čas sa snímok nesie v príjemnej atmosfére, aj keď som sa neváľal od smiechu celkom som sa zabavil. Slabšie 4*.

Disaster Movie (2008) odpad!

Na tento film som sa dostal len z dotiahnutia a recesie. V komentároch nezvyknem nadávať ,ale teraz si to nemôžem odpustit a keďže filmy s negatívnymi ohlasmi tiež nepozerám s kľudným svedomim môžem povedať, že toto bola največšia piiiičovina akú som kedy videl. Počas filmu som nevedel, či siahnuť po kýbly na vracanie alebo po pištoli a vpáliť si guľku do hlavy. Hambil som sa už len peto, že to vobec sledujem. Tvorcovia filmov, čo táto "vec" przní by mali žalovať tych kreténov, čo toto vytvorili. Ešte stále sa trasiem ....... FUJ!!!!!

Zločinec (2008)

K snímku som pristupoval opatrne (aj napriek kladným ohlasom ). Aj ked sa rýchlo ukázalo, že ide o už mnohokrát obohráný námet neľudského prístupu k väzňom film prekvapil. Napriek viditeľne nízkemou rozpočtu predčí mnoho drahších náprotivkov. Film si drží dobrú atmosféru celé trvanie, vyhýba sa preplácanosti a zveličovaniu. Väzenie, prístup k väzňom a celkovo film ako taký pôsobý realisticky. Za zmienku určie stoja aj výkony Dorffa a obtlustlého :) Kilmera. Ja som sa bavil.

Paříži, miluji Tě (2006)

Pre mňa dosť sklamanie. Ako pri väčšine poviedkových filmov som čakal slabé (Porte de Choisy,Quartier de la Madeleine) a silné (Faubourg Saint-Denis,Tour Eiffel) príbehy. Pomer by vyšiel približne 50/50, avšak epizódky sú len surovo nasekané jedena za druhou bez akéhokoľvek pojítka, veľakrát príliš krátke a v závere s malou výpovednou hodnotou fimu ako celku. Ku koncu som už mal dlhú chvíľu. Dať viac priestorú tým lepším a vyradiť tie slabé mohlo to dopadnút lepšie.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Veľká škodya. čakal som od toho filmu trochu menej spievania, avšak nedočkal som sa. Je tam cca 1 piesen na par hovorenych slov a keďže muzikaly nemam rad neskutočne ma to iritovalo. Po 20 min som to uz nevydržal a vypol to. Hodnotiť radšej nebudem pretože by som filmu asi ukrivdil.

Bestiář (2007)

Neviem koho sa snazil film zhodit, či chlapov alebo ženy. Na každom zábere sa stieda jedna sprostejšia postava za druhou. Chlapi vypatlani idioti a hlavná hrdinka sliepka a "rozhoďnožka" až na povalu. Zle sa na to pozerá a dokonca sa to aj zle počuva. Na TV som pozeral len spoza notebooku a aj to bolo až veľa. Film vystihuje tu už veľakrát spomínaná skratka WTF (počas celého snímku som si to vduchu neraz vravel).

Mlha (2007)

Spočiatku som sa dosť zdráhal zhliadnuť tento snímok (horor nie je môj žáner), no nakoniec som veľmi rád, že som sa k tomu odhodlal. Väčšinu filmu som bol veľmi naštvaný (no nutno povedať, že v dobrom slova zmysle). Viac ako potvory vynárajúce sa z poza rúžka hmly ma desila obluda vovnútri v podobe náboženskej fanatičky. Naboženský fanatizmus je mi maximálne proti srsti, čiže pri vystúpeniach Marcie Gay Hardenovej ma doslova rvalo na kúsky. Už od začiatku si film budoval temnú atmosféru, ktorá rýchlo gradovala. Film skvele zobrazuje vyhrocujúce sa ľudské vsťahy v stiesnených priestoroch a vypetých sitúáciach, kedy sa uchyľujú k scestným názorom a činom. Samotná prítomnosť potvoriek na obrazovke mi skor vadila. Ubrať z ich priameho zobrazovania a nechať viac dôraz na tajomno (skôr akésy obrysy v hmle) vyslédný efekt mohol byť o to večší. Aj keď vo mňe film vývolával rôzne pocity bol som v napätí takmer celé jeho tvanie. Zvlášť za zmienku stojí záver, ktorý je hoden 6*. Jeden z najlepších ake som mal možnosť vidieť úderný,paradoxný a emotívny. Niet pochýb, že The Mist je aspoň pre mňa jednou zo žánrových špičiek . Aj keď dávam len 4* su to veľmi silné 4*. Po dalšej projekcii možno pôjdem vyžšie.

Kopačky (2008)

Vyborná vecicka, ktorá ma milo prekvapila. Celý film sa nesie v sviežom duchu a vobec nenudí. Na moje potešenie sa oblúkom vyhýba akýmkoľvk klišé. Nie je presladený ani príliš tlačiaci na humornú stránku, ale naopak skvele vyvážený pokrm (už onedlho po užití som mal chuť na prídavok :) ). Obsadeniu kraľuje Jason Segel, ktorý je rovnako skvelý ako v HIMYM a Mila Kunis, ktorá je skrátka k nakusnutiu .... mňam. Inteligentný humor a príjemná atmosféra zaručujú pohodovo strávené 2 hodinky, ktoré si radi zopakujete (ja určite) 4+.