Resident Evil: Raccoon City (2021)

Zapomeňte, že jste v Resident Evil sáze.. pak je to vlastně příjemná hororovka do poloviny.. dále se to změní v televizní film kamerou i logikou.. a jen to působí jak dva filmy.. milý budování atmosféry se mění v pseudo-akční film, na kterej to kamerou ani scénářem nemá :( Dobrý obsazení, námět, dodrbanej režisér a dramaturg :/

John Wick 3 (2019)

Pardon, ale u tohodle filmu stačí vidět posledních 15 minut.. stejnej feel. Ušetřím Vám 2h života :D Děkovačky až po tom :D Jinak seagalovská zápletka :D

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Jako malej jsem měl krotitele duchů i na MC kazetě (prostě jsme neměli video).. Afterlife je plnohodnotnej další díl ghostbusters. Narozdíl od paskvilu z roku 2016 jsem se i zasmál. Fajné :) A ačkoliv jsou děti většinou prů..tah, hlavní představitelka byla nejmenší problém :) Vlastně se moc nechová jako dítě, ale o to je to asi snesitelnější :)

K zemi hleď! (2021)

Na to, že v tom jsou fakt silný herci, tak za mě výkonově jen vyšší průměr. Kamera těžkej průměr. Celý to absolutně táhne příběh a satira dnešní společnosti (resp. medií a politiky) a právě za tu reálnost tomu rád dám fakt těch 5 hvěd :D Nastat takový reálie, tak to tak celkem pravdědobně bude :D To nejni film, to je dokument o tom, co se ještě nestalo :D

Zvrácená (2021)

Námět je vlastně supr a opírá se i o kus historie. I snaha o osobní linky se cení. Kdyby se tolik netlačilo na pilu ve snaze o americkej styl hororu nehledě na strašně nízkej rozpočet na efekty, dopadlo by to o poznání lépe. Vlastně věřim, že kdyby se vystříhaly skoro všechny scény s efekty (stejně tam jen rušej atmosféru), dostalo by to o poznání lepší hodnocení od všech :D

Ve spárech ďábla (2018)

Kdyby si to udrželo konstantní tempo a ubralo se lekaček, tak tomu možná i ty 4 hvězdy dam. Žádná amatéřina, vizuál se hodně poved, příběh klidně mohl jít víc do hloubky. Jako jo.. to co, naleznete zde v sekci "podobné" z toho je dost cejtit, ale asi mi to vůbec nevadilo :)

Errementari (2017)

že Španěláci uměj horory, to vim, ale pohádky důstojný roku 2018? :D Jo.. je to prostě temnější pohádka :) Dost podobný českýmu folklóru a popravdě se Češi můžou stydět, že od revoluce točej jen pohádky s mentálně postiženejma čertama a nepřišli s něčim takovym sami :P

Prokletí čarodějnice (2017)

No, určitě to nejni koncepcí horor.. asi ani film. Dalo se to natočit na 5ti-minutovou stopáž, kdyby rejža neřek, že ty hory budou mít desetiminutovej záběr, ty lesy dalších deset, zmatená pani YZ nepřístojně dlouhejch záběrů jak někam čučí.. jestli tohle je umění.. ok, ale prakticky má příběh 5 minut a to je snad málo i na krátkometrážní film.

Noční směna (2014)

Vlastně solidní herecké výkony naprosto pacifikuje absence konstruktivně natočeného příběhu a snaha hororový kalkul: dáme tam lekačky, dáme tam nějakou otřelou historii, dáme tam slečnu v nesnázích a.. nějaký divný zjevy - to je fuk, že to nedává smysl a diváka to nestraší, ale jenom irituje.. to bude fungovat! Ne, 100x ne a dám si opravdu bacha od tohodle režiséra ještě něco vidět. To i pan Troška je snad větší kumštýř.

Veronika (2017)

Příchuť "REC" se u týhle duchařiny nezapře. Ačkoliv film trochu postrádá tempo a nepřichází s moc inovativníma věcma, funguje to. Místy moc pěkná atmosféra (často budovaná symbolismem, což se jen tak už dnes nevidí a "staro-hororovou" muzikou, která k tomu sedí jak záď na hrnec). Vlastně i tim nedravym tempem je to trošku.. no "uvěřitelnější" je silný trvzení, ale né tak přehnaný nebo nablblý jako americké variace tématu.