Roztržitý (1970)

Reklamní génius Richard léčí váš odpor k reklamě šokem ve stylu i špatná reklama je reklama. Komik ve formě s gagem do každé minuty. 70%  Sám sem svého času vymyslel reklamu na hokejové náčiní a přál si, aby se přitom zničilo pár zaměstnanců hypermárketu na kolečkových bruslí plus pár regálů. Neprošlo to. Roli ničitele měl vzít Jirka Šlégr. :)

UFC 304: Edwards vs. Muhammad 2 (2024) (pořad)

Holly Molly tentokrát nezvládla na domácí půdě Brasilku a podlehla v taktické bitvě na decision. Paddy naopak úřadoval nekompromisně až sem byl překvapen. Green se jako zkušený veterán zdál, že mu nedá nic zadarmo..jenže ´´THE BADDY´´ spěchal na pizzu. Aspinall nenechal nikoho taktéž na pochybách, že je v top formě HW a jedinej, kdo v současnosti dává smysl spolu s hromadou PPV je samotný Bone Jones, snad to daj dokupy než GOAT zdrhne do důchodu. Final match dopadl naopak neslavně pro energické Angličany povzbuzující svého hrdinu. Leo mu to v podstatě odevzdal, nevím jestli neměl den, ale Danna rozhodně ne, když nasazoval pás Belalovi se skřípěním zubů. :)

Nevím nic, ale řeknu všechno (1973)

S humorem se to trochu rozvážněji táhne, ale jakmile se Richard ujme odboru pro sociální věci v továrně na zbraně vše nabere tradiční kolotoč plný nablbých situací a trefného sarkasmu. Vyzdvihnu scénu, kdy se Pierre vydává za osmi letého černocha. :D   55%

Čertí brko (2018)

Z nějakého nepochopitelného důvodu mi tahle né úplně klasická pohádka nevadila to ani s rachitickým Cinou, do kterého se Judit zamilovala mávnutím kouzelného čertího ocasu či co. Chvílemi kráska cedila češtinu skrz zuby, aby nebyl slyšet přízvuk, ale jinak i pár hudebních předělů a zemitých postaviček bez tradičního piškvoření ala Troška dalo dokupy vtipný snímek o tom, že bez pekla to taky nejde.. 60%

Dalva (2022)

Psychologický filmek napřímo sprostředkovává stav mozku nezletilé dívky, která absolutně netuší, že je v moci pedofilního otce přespříliš milována. Sama tíhne láskou oběti ve stylu stocholmského syndromu. Po následném nárazu do kruté reality v dětském domově si musí zmanipulovanou kognitivní disonanci přenastavit a naučit se žít opět zdravým společenským životem. Režisér Nicot vsadil vše na jednu kartu v podobě úžasné Zeldy Samson, která traumatizovanou dívku zahrála velmi realisticky. + herecký výkon Samson 75%

Tiché místo: První den (2024)

Že se budou lidé v tichosti schovávat v temných útrobách velkoměsta jsem očekával, taktéž jsem ale očekával prvotní akci zoufalého boje armády s mimozemským nepřítelem, kterou jsem nedostal.. SO  THE WINNER IS A CAT!!  50%

Spalující touha (1999)

Posledním snímkem se slavným obsazením se Stanley rozloučil parádní, klasickou a poctivou filmařinou. Každá scéna má čas celého vesmíru a každá postava je herecky vyždímána do morku kosti. Postava rodinného doktůrka je vnitřně nahlodána manželčinou potřebou živočišného sexu v jejích snových fantaziích a tak nesměle začne konat se opět zařadit mezi svobodomyslné samce snažící se nastartovat pud predátora. Příběh je rozehrán a atmosféra houstne po návštěvě okultního zámku, ale více vzrušení a mysterióznosti ve stylu mistra Lynche tu nehledejte. Možná v tom hrálo roli nejednoduché převedí knihy Snová novela z roku 1926 do moderní současnosti. Přesto všechno děkuji za Váš příděl filmovému světu pane Kubrick. 70%

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

Po svěží miamské jízdě z předcházejícího dílu se vyklubala platformová rutina se starými bad boys doslova. Markus už prodělal asi třetí mrtvici a Mikey cepuje svého přerostlého uprchlýka. S příběhem to nikam složitě neuhýbá opět zkorumpovaní policajti a pár akcí ala John Wick, se kterým se těžko pasují. Dronové záběry jsou zajímavé, ale příběh dvou zlobivých polišů už nikam neposunují a vše se řeší na zapadlém ostrůvku s pár výbuchy kousek od floridského pobřeží. Trošku se obávám o franšízu typu Rychle a zběsile, takže příště už budou skákat z mrakodrapů s připíchlými kapačkami na hnátách, nebo aspoň vtipálek Lawrence určitě. 40%

Horizont: Americká sága (2024)

Po úspěšném snímku Tanec s vlky nám zacyklený Costner kdesi v západní prérii zestárl a obávám se, že už režiserského umu jeho kolegů Gibsona či Eastwooda nedosáhne. Nezlob se na mě, ale v přetáhlé stopáži sem i ve zrychleném módu 1.2x  se otravoval nudou, jak fádně byl příběh vypravován ve stylu 90. seriálu z divokého západu. V kině bych se litoval a o pokračování nemám zájem.  40%

Barry Lyndon (1975)

Legenda Kubrick a jeho předlouhý epos o mladíkovi z Irska v dobách, kdy si Napoleon ještě cákal do plínek je krásným obrazovým kouskem, kde každý záběr je jak z 250let starého obrazu, stejně tak i skvělý vypravěč, který dodává postavám mnohé z vnitřních pocitů a prožitků. Snímek mi ale po nějaké době zestárl před očima a celkově i samotný příběh podle románu nenabízí nic extra vzrušujícího v kategorii historického velkofilmu. Kdyby se film rozsekl na 4 díly seriálu celkem rychle by zapadl a zešed mezi kolegy. Pokud si budu chtít v budoucnu uškvařit zadek u takto dlouhé stopáže z historie zvolím dobrodružnějšího Lawrence z Arábie. 70%

Časové pásmo bylo změněno