Saw 3D (2010)

Vraždění v pastích se už celkem odtrhává od těch nekonečnejch flashbacků s Bellem, akorát repeat twist opět zafunguje vzhledem k proměně zabijáků. Sexy Betsy Russell už je taky nadobro odpravená a jediné, co mi zbývá je stále přemýšlet, jak jen ten chlap dokázal vymyslet a udělat tolik sofistikovaných pastí, kradl mrtvá těla z márnice a živá unášel jako potravu vedle hlavní pracovní činnosti, aniž by si toho někdo všiml?? :D 30%

Smysl pro tumor - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

S tímhle si dali hodně práce, procítěné a emočně velice manipulující. Asi třikrát jsem si zaslzel hoši vole..

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria (2024) (pořad)

Ke zmíňce, brazilský sloup De Lima total rozjebal short notice Juniora Tafu a to tak, že ho zřejmě nechtěl ukončit v prvním kole a mohl s přehledem, mezi sázkaři samozřejmě proběhla dramatická debata okolo toho. Celkem rychlé ukončení kladivy Mingyang Zhanga, který si došlápl na Ribeiru. Kopylovo škrcení v druhém a nový champ mladá gruzinsko-španělská mlátička narozená v Německu  Ilija Topuria. Bohužel tak to bývá 35letý Saša si slavně oblékl důchodcovský obleček, který zprvu evokoval ironii vůči jeho věku a zkušenostem. Right hook ho doběhl v čase 3.32, second round. Král padl, ať žije král.

Goldfinger (1964)

S úspěchy a fanouškovskou základnou to jde hnedka lépe a další díl na nic nečekal. Opět výpravný, scenérie v horách, honičky s nabouchaným autem A.M. plným vychytávek. Zajímavý záporák lupič, který si zadal opravdu epický kauf spolu s luxusně připraveným briefingem pro společníky a neochvějná oddanost spravedlnosti Jamese Bonda, teda pokud se nejedná o další nášup přitažlivých žen. +ústřední písnička-Shirley Bassey s motivem ve filmu 75%

Mys hrůzy (1991)

Slavný hudební motiv a nejbrutálnější pomstychtivý produkt De Niro zaujatě ovlivněného právního případu. Zde emoce zvlášť u mladé Juliette Lewis fungují náležitě. 80%

Ferrari (2023)

Od zkušeného profíka Michaela Manna spíše zklamáním. Nějakým způsobem se zde moc věcí nepotkalo a režisér podle mého nebyl tak důrazný, jak by to asi bylo potřeba, protože osud Ferrariho rodiny je jisto jistě zajímavý, ale pokaždé, když mělo dojít na emočně vypjatou chvíli, která mě má poslat do kolen, tak to nedošlo. Herecky mi to přišlo celkově slabé i přes sežranou Cruz ztrátou syna. Možná i hudbou málo podpořené a když jsem zahlédl např. první automobilovou nehodu, to bylo vyloženě jako blbý vtip s hadrovým panákem. Nejlepším momentem jsou krásně nasnímané bouráky, jak se ženou horským průsmykem při závodu tisíc mil, jenže to nezachrání mdlý zbytek ani šeredná nehoda, ke které jsem taktéž neměl emoce. Možná i proto, že nebyla úplně dobře trikově zpracovaná. Když už se tam snaží ukázat všechno, mělo by to člověka naprosto realisticky šokovat. Tady bylo jen digitální auto jak se pod ním nejspíše zásluhou AI kroutí pár digitálních lidí.  Co naplat, zbytek byl marnotratný pocit z lajdáctví italských organizátorů závodů, kteří krom vyhlašování vítězů vůbec nefungovali. 60%

Nebe a dudy (1941)

Prosťounký človíček z dělnického lidu Jindra Plachta uzavírá věčné nůžky sociálního postavení a vtipně-laskavou formou nutí k dobrotě i legendárně přísného továrníka Jarku Marvana.  ´´Já už si s dcerou nezatancuju. Co povídáš? Když já vlastně vůbec neumim tancovat.´´ :) 70%

The Beekeeper (2024)

Vypadá to, že se nám tu Jáson ve spolupráci s tragickým Wimmerem snaží vytvořit novou mytologickou postavu super-maxi-giga zabijáka, na kterého nestačí ani malá armáda. Příběhem diváka rozproudí hned na počátku, protože dokonale organizovaní šmejdi napojení na nejvyšší šarži USA, okrádají postarší lidi a to se nedělá. Ještě, že tu máme [bíkýpra] - slovíčko, které uslyšíte ve filmu asi 350krát., charismatického, včelího terminátora, kterého už omrzelo zabíjet a mlátit ve skupině upocených namakanců. Nikoho nepotřebuje a vy nepotřebujete jakékoliv emoce. O Stathama se nemusíte bát. Najatí profíci skáčou hrdinovi přímo do zatnuté pěsti, na kudlu, před hlaveň, střílí s rotačákem na benzince a vyhazují se do luftu. Nic jiného není potřeba. V podstatě, kdo si tam nenechá prostřelit hlavu nebo zlomit vaz je tam k ničemu, např. dvojička FBI agentů. Bobby Naderi whoisthisguy? a Lampman, hezká prdelatá žena, které sem bohužel už jako herečce nevěřil vůbec nic. Akční snímek, o léčení nemocného systému se chvílemi snaží komicky tvářit jako hlubší náhled do problému zkorumpovaných meta světů, ale je to jen chvilkový výplach žebříčku sledovanosti vaší oblíbené streamovací služby. Nezničitelných hrdinů tu bylo a byli mnohem lepší ve stylu a se šmrncem, promiň hmyze. 30%

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Apokalyptická vize zřejmě vycházející z atomového strašení mezi USA a CCCP jistě ležela v žaludcích tehdejších soudruhů. Putování osamocené skupiny žen a dívek skrze přírodu působí i z natočených exteriérů velmi klaustrofobicky bez života, bez cíle a záměru. Nikdo neví, co je dál a jaký to má smysl. Mimochodem jestli jsem to spočítal zhruba časově správně, tak se film odehrává v 90.letech alternativní minulosti. 60%

Saw 6 (2009)

K šestému dílu se člověk už celkem dost přemlouval. V seriálovém pojetí o utrpení obětí chycených do složitých pastí se spolu s mrtvým Bellem z flashbacků vrací jeho všemožné odkazy na pohledávky ze záhrobí, které si musí lidé nevážící si svého života užít do morku kostí. Vše opakující se vyčichlá nuda. 30%