Tai ji quan (1996)

Ne, že by to byl nějak převratný film. Ale jsou tu jiné techniky než jinde, je tu pěkná přítelkyně hlavního hrdiny (a to se mi u asiatek moc často nestává, aby se mi nějaká vyloženě líbila). Sice je to občas takové přitažené za vlasy (doslova). Ale dívá se na to všechno dobře :-)

Mlha (2007)

Přemýšlím, jestli jsem viděl ten samý film, co je tu tak chválen. Kdyby tam nebyly ty trapné potory, bylo by to o HODNĚ lepší. Vážně mi tam nesedly ani náhodou. Tomu, co se jinak ve filmu děje, nemám skoro co vytknout. A za závěr jsem přidal jednu * :-)

Hrabě Monte Cristo (2002)

Asi nejslabší zpracování Monte Crista. Kdyby to nebylo s čím porovnat, třeba by ten film nebyl hodnocený tak zle. Ale vedle starších "verzí" nemůže tahle skoro popcornová zábava obstát ani náhodou.

G. I. Jane (1997)

Asi bych si to dokázal představit s jinou herečkou a hnedle by to bylo lepší :-)

Vězeň (2009) (seriál)

Asi si budu muset seriál pustit ještě jednou. Případně se mrknout na originál a pak to zhodnotit. Bohužel mi přišlo, že autoři vytvořili v počátečních dílech víc záhad, než by sami chtěli. A pak je nedokázali všechny vysvětlit. Obsazení je skvělé, to jo. Ale seriál je dost "na makovici", myslím si, že to tvůrci až trochu přehnali a udělali celou věc o něco složitější, než by bylo zdrávo. Dialogy v seriálu jsou asi to hlavní, co bude diváka zajímat. Zbytek je na můj vskus už takový dost komplikovaný...

Castle na zabití (2009) (seriál)

Tak je pravda, že (poslední dobou) začínají být některé díly trochu slabší. Ale to se tak trochu dalo čekat. Nicméně role Castla padne Nathanu Fillionovi jak ulitá. A po všech těch CSI a dalších seriálech je tenhle aspoň vtipný, občas i tajemný nebo napínavý. I když seriál nepřináší nic superoriginálního, stojí za vidění. Jen mi někdy přijde, že jsou díly až zbytečně dlouhé. Každopádně za postavu Castla 5*

Columbo (1971) (seriál)

Hodně dílů je zbytečně přetažených, takže se dost vlečou. Nicméně je vždycky zajímavé sledovat poručíkovy metody. I když stejně nechápu, že za takovou dobu a s tolika úspěšně vyřešenými případy nebyl ani povýšen :-)

Tahle země není pro starý (2007)

Kam se ale poděl ten konec? Jestli někdo potřeboval zkrátit natáčení/stopáž. Přijde mi to až nehezky utnuté... Asi se na to příležitostně mrknu ještě jednou...