Citlivý člověk (2023)

Hudba The Plastic Poeple of the Universe převedená na filmové plátno.

Irský zázrak (2022)

Lidské hlouposti, tmářství a bible se nenajíš. Smutný film.

Prvotní strach (1996)

Dobře odvedená thrillerová, devadesátková práce. Hnidopich si scénaristické přešlapy a určitou naivnost najde. Já hlavně v tomhle filmu našel Edwarda Nortona.

Saltburn (2023)

Někdy prostě stačí starou vyšeptanou děvku obléci do nejkrásnějších pláten, nastříkat na ni nejdražší parfémy a můžete si užít dvě hodiny nádherného filmového orgasmu. Díky za to.

Přišla v noci (2023)

Jsem ani nevěděl, že Simona je rodačkou z mého rodného města. Tuhle žánrovou sarkasmem prosycenou podívanou si silně krade pro sebe. Maminka na ranu, která by po dvou hodinách měla být vypakována z každého baráku, kde to jakž, takž ještě funguje. Figurka, která zosobňuje všechny ty vlastnosti, při kterých vám teče ze zubů. V prvních dvou třetinách to skvěle funguje. Ta přitaženost za vlasy, která se poté objeví je celkem zbytečná, protože ubírá na autencitě a bere body z výsledného zážitku, který ji i tak více než dobrý.

Brutální vedro (2023)

Filmy, které žijí vlastním životem a nemají ambice něco dokazovat tomu či onomu publiku mám rád. Brutální vedro takovým filmem je. A já si užil každičkou kapičku potu na tvářích herců. Škoda jen některých pasáží kdy vám, není z plátna jakoby co říci. Větší dramatický posun, třeba s ohledem na blížící se katastrofu by nebyl na škodu. I já si vzpomněl na Trierovou Melancholii.

Metoda Markovič: Hojer - Poslední facka (2024) (epizoda)

Hannibal Lecter jako Vojta Kotek byl stejně nejlepší. Seriál táhnou herecké výkony a ta hnusná atmoška socíku, kde nemít déle než pět minut v hubě cigáro bylo asi hóódně out. Jinak je to fakt novácky nadimenzované, dělané na efekt s prvoplánovou snahou šokovat. Zbytečné. Inteligentní divák si to dokáže navnímat všechno sám.

Země (2021)

Land je tím filmem se kterým musíte být kamarád. Máte nepřekonatelnou touhu vyrazit na to místo za těmi lidmi. Škoda jen toho "přepatosovaného" závěru.

Piargy (2022)

Mám rád slovenský folklór, slovenskou přírodu a miluji filmy s tímto spojené. Vybavila se mne třeba Jakubiskova Tisícročná včela. A i když je Trajkov úspornější ve výrazu, tak ten odér slovenského venkova a sílá příběhu nerezenuje o nic méně.