Pomsta s chutí třešní (2021) (seriál)

Seroš, který nenudí. Naopak neustále překvapuje. Bizarní, žánrový mix, který se nebojí jít cíleně přes hranu. A fakt se pár originálních situací našlo. Třeba s tím středem rozkoši v dívčím boku. Netflix nešel s tímhle kouskem na první dobrou a to se cení.

Nadosmrti (2021)

Kdyby se u žánrové specifikace objevilo ještě černá komedie, možná bych šel s hodnocením výše. Nemohu si pomoci, ale to neustálé tahání mrtvého chotě po jezerní chatě a pak ta dvojice týpků, kteří mne nejvíce připomínali ty dva ze Sám doma mne nejednou na tváří vykouzlilo sarkastický úsměv. A to samozřejmě pomíjím plno nelogičností a náhodiček, které hrají Megan Fox do karet. A ano. Pořád se na ni dobře dívá.

Pach krve (2021)

Zajímavý miš-maš, kde se skoro z každého horor subžanru dá něco najít. To co mohla být klasický forest killing od bandy vidláků dostane směr village comunity, která a to ruku na srdce působí hrozně amatérský. Gore scény jsou sice nedotažené a opět poloamaterské, ale možná i díky tomu, že divák netuší co scénárista nachystá za další zatáčkou film působí sice levně, ale zároveň originálně. Srovnání s původním filmem je absolutně mimo.

Země nomádů (2020)

Submisivní pohled na život lidí, kteří zrovna svůj americký sen neprožívají. Frances McDormand v roli ženy, která dobrovolně dává před čtyřmi stěnami přednost svobodě a volnosti. Oceňuji, že se úplně nešlape na plyn v oblasti emocí i když někdy se z toho lehce šepotajicího pomalu plynoucího příběhu ozve pořádný výkřik. Být sám, prostě neznamená být osamocen.

Chlast (2020)

Takže 0,5 promile mínus při narození. Zajímává idea, ještě zajímavěji rozvedená od mistra severského dramatu. Film je jedna velká alkoholová párty. Od počáteční skvělé nálady, přes totální euforii po těžké vystřízlivění až do deliria tremens. Neplatí tedy alkohol jen z rukou lékaře, ale jen dle naimplementování na vědecký experiment čtyř životně vyhasínajících středoškolských profesorů.  Závěrečný Mads Mikkelsen vám dlouho nepůjde z hlavy.

Hejno kobylek (2020)

Já mám prostě tyhle lehký bizárky rád. Film sám o sobě mohl být rodiným dramatem o jednom ne zcela podařeném podnikatelském záměru, Docházejí peníze, dcera a syn se matce odcizují. Jenže paní podnikatelce se podaří byznys zrestartovat a od té doby se to celé háže do jiného, temnější směru. Jistě, vše má svůj čas a taky ty pravé hororvé scény prostě neexistují. I  tak se nepříjemné pocity dostavují a cvrkot nenasytných kobylek jsem měl ještě nějakou dobu v hlavě.

Animales Humanos (2021)

Od začátku lze tušit, že v tomhle sousedském soužití nastane nějaký zlom. A po jeho uskutečnění se film začne ubírat zcela jiným směrem. A také, že ano a po pomalejším začátku se rozjede slušná home invasion. Jen jsem si nějak nebyl jistý ba kterou stranu se mám vlastně příklonit.

Spoušť (2021)

Na to jakou jsem čekal Netflixackou unilou sračku bez chutě a zápachu, jsem dostal vcelku kvalitní stravu, která sice nebyla nikterak originální, ale byla uvařena profi kuchařem, který dokázal standardní ingredience vkusně promichat a pospojovat.

Populace 436 (2006)

No co si budeme namlouvat, takové obsáhlejší televizní Věřte-nevěřte. Zpracováním, herci, režií. Jelikož však shledávám všechny filmy s tématem tajemná komunita, sekta za zajímavé nakonec se to na ten průměr vyšplhalo.

Všichni milují Mandy Lane (2006)

Trošičku lze kvitovat, že tvůrci nešli po zcela vyšlapaných kolejích klasických teen horror movies tyou Vřískot, ale dokázali filmu vtisknout lehkou nezávislost a art nádech. Tím druhým povedeným bodem, pro mne byl závěr, který mne dokázal poměrně překvapit bo, takové vyústění na dobré a zlé jsem nečekal. No a pak samozřejmě Amber, která to sice celé pojala jako modelingovou akci, ale dívá se na ní opravdu hezky.