Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Nejlepší díl byl asi ten, jak zpěvák předstírá svou smrt, aby víc vydělával, tam těch intrik a "dvojitých" agentů bylo asi nejvíc :)

Muž z Londýna (2007)

Tarr mě normálně svým stylem nenudí, Turínského koně jsem si doslova prožil, ačkoli jeho tempo bylo ještě menší, než v případě Muže z Londýna, ale Muž z Londýna je hlavně strašně zmatený, není vůbec jasné, o čem to má být, a na rozdíl od právě například Turínského koně je v příběhu, na to jak je nicotný, hrozně moc postav, ve kterých je těžké se orientovat, navíc když některé mluví francouzsky, některé anglicky, a to ještě tak pomalu, že když si zrychlíte přehrávání na dvojnásobek pořád je jim dobře rozumět, díky čemuž jsem mimochodem tenhle film vůbec dokoukal, a některé postavy postavy mluví někdy anglicky a někdy francouzsky, a všechny záběry jsou zbytečně dlouhé přibližně tolik, jako je zbytečně dlouhé tohle souvětí.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Knižní adaptace je v podstatě strašně těžký žánr, protože kniha je vždy moc obsáhlá na to, aby film pobral všechno, co v knize bylo, a když jednotlivé části vystříháte, tak to nebude držet pohromadě, a když to pak upravíte tak, aby to pohromadě drželo, odchýlíte se od knihy a naštvete ty, co knihu četli. Tento film se vydává druhou cestou, tedy nejlepší pro ty, kdo knihu četli, ale chápu, že pro ty, kdo knihu neznají, může být děj zmatečný a zkratkovitý. Jediné, co vadilo mně, který jsem knihu četl, bylo to, že se dost scén odehrálo ve dne, ačkoli v knize byly v noci... Celkově ale zdařilá adaptace.

Obchodník se smrtí (2005)

Nicolas Cage, na kterého jsem normálně docela alergický, má u mě konečně kladné body - konečně jsem totiž našel roli, do které se vážně hodil. Výborně zpracovaný jakobyživotopisný film, který vytahuje jednotlivé epizody z života Yuriho Orlova. Jediné, co bych vystřihl, byla dějová linka s jeho bratrem Vitalijem. I tak je to ale za 5 hvězdiček.

Televizní společnost (1976)

Filmová encyklopedie uživatele hero_bk: Ukecaný film - Film, ve kterém se mluví a mluví, ale veškeré dialogy jsou naprosto zbytečné, nikam neposunují děj, často mluví více postav současně. Velice iritující.

V běhu času (1976) odpad!

And Wenders strikes again! Stejně jako u Chybného pohybu totálně o ničem, jen dvakrát delší a bez jakýchkoliv zajímavých momentů, které se aspoň u Chybného pohybu našly. Po třech filmech začínám mít "mistra Wima" plný zuby.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Jednička o něčem byla, dvojka už jenom příšerná srágora, kterou přesně vystihuje "výběrové řízení na starostu". Ne, to ne. A ta nehoda na konci? Nejhůř natočená nehoda ever. Příšerný. Fakt.

Utopie - Nejvíc lidí žije v Číně (2002)

Přišlo mi, že povídky vůbec nevystihují ty politické strany, které mají vystihovat. V čem souvisí nahý chlap pobíhající po lese s konzervativní stranou? O čem byla ta povídka s tím stopařem? A takových otázek by se vyskytlo více. Pro mě jako pro politologa a pro obdivovatele Skandinávie poměrně hluboké zklamání.