Zjizvená tvář (1983)

Film slušný. Jednu hvězdičku ale musím ubrat za naprosto otřesný a rušivý hudební doprovod, který svou michalodavidovskou syntezátorovou otravností dokonale narušoval vyznění některých scén a působil spíše jako komický prvek.

Ptačí klec (1996)

Po shlédnutí filmu a přečtení zdejších kometářů začínám mít pocit, že nemám smysl pro humor. Jedinou homosexuální postavu, na kterou se dá ještě dívat, zde hraje Robin Williams. Všichni ostatní (Nathan Lane a spol) přehrávají natolik šíleným a hysterickým způsobem, že některé scény jsou svou trapností k nevydržení.

Producenti (1967)

Námět má slušný potenciál, který ale film mohl využít mnohem lépe. Na jednu stranu skvělé a vtipné scény (samotný muzikál), na druhou stranu scény na hranici trapnosti, kde slovní humor zabíjí neustálé hysterické řvaní postav.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Po shlédnutí filmu jsem tak trochu nechápal, co na něm všichni máte a byl jsem rozhodnut dát ***. Přemýšlel jsem nad dějem a dával si k sobě jednotlivé scény a pak mi konečně došlo to, co režisér zákeřně řekl jen "mezi řádky"... Mrazivých *****

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První sezona 100% + druhá sezona 60% + třetí sezona 80% = 80%

Purpurová barva (1985)

Výborný film, ale co mělo proboha znamenat těch posledních 10 minut, které to celé sráží do nechutného hollywoodského kýče?

Diktátor (1940)

Chaplinovy filmy mám moc rád, s Diktátorem mám ale trošku problém. Obdivuji Chaplinovu odvahu jej natočit, chápu proč snímek vznikl, přesto se nemůžu ubránit dojmu, že Hitler a groteska k sobě moc nepasují. Ve filmu jsou úžasné scény, které bych mohl vidět stokrát, ale jsou zde scény, které ve mně místo smíchu spíš vzbuzují pocit lehké trapnosti.

Michael Collins (1996)

Svižný a příjemně ubíhající snímek, vysvětlete mi ale někdo, proč 31-letého muže hraje herec v té době asi 45-pětiletý? Celý film se dívám na příběh postaršího důstojného muže a z posledního titulku se dozvím, že byl jen o pár let starší než já...