Pan (2015)

Filmy Joea Wrighta se mi vždycky vcelku líbily, hlavně taky proto, že si umí vybrat dobrý materiál. Ale u tohohle filmu jsem si celou dobu říkala, proč mu sakra nikdo neřekl, že tohle je pořádně blbý nápad? Hudba vykradená z Jak vycvičit draka, naprosto nesmyslné využití písniček od Nirvany a The Ramones (to si hráli na Moulin Rouge nebo co?), jedno klišé za druhým, scénáristické berličky, za které by se měly lámat ruce, přehnaně barvotisková triková výprava... Prostě čeho je moc, toho je příliš. Jedna hvězda za Garretta Hedlunda, pro kterého mám slabost.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Well that was underwhelming. Jediná dobrá epizoda v celé sérii je fakt málo. Seriál doplácí na příliš mnoho postav a přílišnou roztříštěnost dějových linií, z nichž některé jsou nudné, až to bolí (f*ck the harfoots, jako vážně). Chápu, že je to úvod, kdy se prostě divák musí tak nějak se vším obeznámit, ale určitě se to dalo udělat líp a ne ve skoro každém dílu skákat od jednoho k druhému jak pomatená koza. Nezbývá než doufat, že tvůrci si něco z oprávněné kritiky vezmou k srdci a v příštích sériích se polepší.

Panství Downton: Nová éra (2022)

Je to o chlup lepší než minulý film, připomene vám to, proč jste původně Downton Abbey měli rádi, a i když je trochu směšné, jak se nakonec všichni spárují jako v nějaké veselohře, a závěr s (jako obvykle úžasnou) Maggie Smith je už jen ždímačka na slzy, je to vlastně takové hezké, nekonfliktní, milé a laskavé pohlazení po duši. A to v dnešní době není vůbec na škodu.

Párování (2000) (seriál)

Coupling jsem objevila úplnou náhodou a už po prvním díle musím říct, že asi zklamaná nebudu. Hodnocení si nechám až na dobu po shlédnutí víc epizod, ale takhle od srdce jsem se u televizního seriálu nezasmála už dlouho!

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Seriál táhnou skvělí herci, ale jinak je to tak naprostá slátanina, že moc nechápu, jak se producentům vůbec povedlo je přesvědčit, aby se do něčeho takového pustili. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudila, takže hezké tři hvězdy.

Pevné pouto (2009)

Bohužel film ani zdaleka nedosahuje kvalit výtečné knižní předlohy. Kdyby se jí Jackson býval více držel, mohl to být skvělý film. Takhle to bylo jen zklamání. Radši si přečtěte knihu, je mnohem pochopitelnější, uvěřitelnější a bez kýčovitých obrázků.

Pig (2021)

Napínavé drama z nelítostného a krvelačného prostředí... portlandských šéfkuchařů a jejich dodavatelů luxusních pochutin. Dialogy ve stylu "já o voze, ty o koze", strašná spousta coincidences, fakt, že nikdo se nepozastavuje nad Cageovým rozmláceným obličejem a nejspíš dost nevábným zápachem a normálně s ním konverzujou jakoby nic... Ale není to tak dlouhý, aby to začalo nudit, a Oregon je dost fotogenickej, takže proč ne.

Piráti (1999) (seriál)

Ze sentimentálních důvodů dávám 4 hvězdy... Skvělá hudba, krásné exteriéry, krásní herci... před 10 lety jsem tuhle sérii zbožňovala, dnes se u ní skvěle pobavím. Ať žije Malasorte!

Píseň mého srdce (2010)

vůbec nevím, o co šlo. ta jedna hvězdička je za to, jak Renée zpívá. (btw obsah je špatně, nejedná se o nejlepší kamarádku, ale kamaráda...)

Pod kůží (2013)

S knihou to má společné pramálo, což mě trochu sere (nesnáším, když tohle filmaři dělají!). Mohlo by to fungovat jako důkaz, že když má člověk debilní účes, i tak krásná holka jako Scarlett Johansson může vypadat pěkně odporně, ale jinak to nefunguje skoro vůbec. Skoro jsem to nedokoukala a hvězda tak jedině za hodně originální soundtrack.