Mr. Bean (1990) (seriál)

Rowan a jeho tym vzdy dokazu minima vytazit maximum so spravnou davkou anglickeho humoru. Mr.Bean sa tak vryl nazabudnutelne do nasich spomienok. Moj najoblubenejsi pribeh je z kostola, kde sa moze clovek popukat od smiechu. Plny pocet naprosto zasluzeny!

L. A. - Přísně tajné (1997)

U mna je tento skvely snimok naprosta jednicka! Mal som moznost citat tuto knihu od Jamesa Ellroya v originale, ale to co z toho vytvoril pan Hanson sa tazko popisuje. Osobne si myslim, ze to snad ani lepsie neslo spracovat nakolko kniha je velmi rozvinuta a niektore pasaze znacne nudia. Na druhu stranu vsak film je nadupany akciou, skvele dialogy, vykreslenie postav, plejada vybornych hercov, nadherna hudba, prepracovany scenar, excelentna rezia a kazdy si tam najde to svoje. Boj o cest a moc so vsadepritomnou korupciou. Pripustam, ze tento film nema moc kladnych postav na vyber, cez to vsetko je mozno i prave preto z neho skutocny "MASTERPIECE".

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Naprosty vrchol tvorby s vojnovou tematikou. Co diel to iny reziser a ako celok desiatich dielov to posobi velmi naturalisticky a doveryhodne. Moja TOP 10 v serialoch. 100% bez dalsich vycerpavajucich slov pretoze su zbytocne = MUSITE VIDIET!

Červené víno (1976) (TV film)

Dej pribehu sa odohrava pocas dvadsiatich rokov pred prvou svetovou vojnou a na zaciatku druhej svetovej vojny. Frantisek Hecko napisal tuto zbierku o naozaj tazkom zivote, ktory mali ty nasi predkovia o tom ziadnych pochyb niet. Plejada slovenskych hercov tu podava presvedcive vykony na ktorych cely pribeh stoji a toci sa okolo vina, vinohradu a ludskych vztahov. Mimochodm Vlcindol je Vlcia Dolina v Suchej a hned vedla sa nachádza Ruzova Dolina. Patronom Vlcindolu je Svaty Urban ktory odhana mrazy. Kedysi som byval nedaleko a do Suchej sa vacsinou chodilo na tancovacky, na ryby, na fotbal, do kostola a do krcmy. Foto - http://www.panoramio.com/photo/40826142

Rudý škorpion (1988)

Naslapana pecka s otrasnym dabingom. Mimo to ale narez ako sa patri a Dolph nam tu serviruje peknu hromadu rozsekanych zlosynov. Lundgren bol moj najoblubenejsi akcny hrdina z detskych rokov a je velmi na skodu, ze bol obsadzovany prevazne do filmov z kategorie B. Inak tento charizmaticky herec stale parti medzi mojich oblubencov. Mozno sa niekedy dockame, ze pride ten den a Dolph nam ukaze i svoje herecke kvality bez hord pobitych tiel. Styri hviezdy bez debat za tuto rezbu.

Čarodějův učeň (1977)

Naprosty klenot Cesko-Slovenskej produkcie. Mraz mi beha este teraz ked si spomeniem na jednookeho carodeja. Film schova kdejake dielo sucasnej produkcie jak trikmi tak vypovednou hodnotou. Temny pribeh chlapca bez domova ktory sa snazi prezit a pri putovani zivotom natrafi na spolok carodejnikov kde sa uci remeslu carodejnictva. Evokuje mi to jeden vyrok nemenovaneho politika "Laska a pravda zvitazi nad lzou a nenavistou." Pripominam ze je to nevhodne pre deti.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Chvilocku trvalo nez som sa na tento serial pozrel po prvy raz kedze mi lezal v mojej kolekcii uz nejaky cas - a odvtedy ma uz nepustil. Skvele predstavenie a vyborna odychovka ktora drti konkurenciu na vsetkych frontach svojim neznym a mierumilovnim humorom. Bravyrny vyber predstavitelov hlavnych postav ktore si clovek bez pochyb zamiluje v kratkom case. Takto si predstavujem pohodovy serial - Keep it up!

Distrikt! (2004)

Tak k tomuto som sa dostal uplne nahodne, madarsky jazyk mi tam vobec nevadil a skvele som sa bavil. Samozrejme to nemozeme brat vazne, ale ako ustipacnu satiru jednoznacne fenomenalne! Rozpravka pre dospelych ako ma byt, vyborne dialogy a skvela hudba bez ktorej by to bolo polovicne. Od plneho poctu to deli iba minimum a to neodskriepitelny fakt, ze animacia bola obcas odflaknuta inak musim povedat vyborna odychovka. Richi je skratka vyvrhel ako sa patri. 85%

Loose Change: Final Cut (2007)

Naozaj zaujimavy dokument ktory pojednava o utokoch na USA 9/11 a zpochybnuje zavery vysetrovacej komisie, zaroven tym sa snazi najst zamlzenu pravdu. Nejde pritom o bezucelne napadanie zaverov komisie ale o vyvracani evidentnej "konspiracnej" oficialnej verzi faktami. Je prilis vela otazok ktore vo Vas vyvola tento dokument po jeho zhliadnuti. Co ma zaraza je ten fakt, ze komisia ani tak nepatra po dokazoch ako skor sa drzi oficialnej verzie a snazi sa zubami nechtami zamaskovat nepopieratelne udalosti. Netvrdim, ze vsetko v tomto dokumente musi byt pravdou, ale znacna cast urcite a tym sa priklanam na stranu 1/3 americkych obcanov ktori neveria oficialnej verzii. Par nezodpovedanych otazok na zaver - ako je mozne, ze 9 z 19 obvinenych unoscov stale zije a pracuje rozne po svete??? Kto iny pouziva nanotermit v praxi okrem armady US??? Ako je mozne, ze v Pentagone nenasli nic co by ani vzdialene pripominalo Boeing 747??? Preco vlastne padli WTC 1 & 2 ked boli nadizajnovane prestat utoky lietadiel a poziaru??? Je vobec mozne aby po volnom pade lietadla nenasli vobec nic??? Kto za tym vsetkym stal??? Aky bol jeho motiv a co tym ziskal??? Kto vsetko take nieco mohol naplanovat a vykonat??? Mozem s urcitostou iba potvrdit, ze po zhliadnuti vsetkych troch dokumentov Loose Change bude pravdepodobne pochybovat, ze Bin Ladin by mohol byt strojcom vsetkych tyto nepravdepodobnych nahod, ktore mu pomohli zorganizovat prefektny utok na najlepsi, najsilnejsi a najstrazenejsi stat sveta....Odpoved radsej necham na Vas samych.... Dokument 80% za nedanie moznosti protistrane sa branit a priznat pripadne omyly...PS: Hladanie pravdy nesmie nikdy skoncit....