Občanský průkaz (2010)

Zdá se že umíme točit dobré filmy pouze z období komunismu. Filmy podle knih nebývají vždy dobré ale tohle se Trojanovi povedlo. Příběh o přátelství, zradě, lásce, co všechno jsou schopni udělat mladí chlapci aby nemuseli na vojnu. Ale samozřejmě chvílemi i velmi úsměvná podívaná která nám jen dodává tehdejší dobu a její poměry. Na české poměry pěkný snímek.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Příjemný a zábavný seriál s dobrými postavami. I když pro mě nejvíc září Neil Patrick Harris v roli Barneyho. Drží seriál nejvíc právě on a když není v záběru je to o dost nudnější podívaná. Mimochodem je ironie že on veleznámý sukničkář je v osobním životě gay. Ale tady si svou roli nadmíru užívá, možná proto mu to tak věříme. Dále se mi líbí role Lilly(Alyson Hannigan) které se konečně podařilo dostat se ze spárů Prciček a Buffy přemožitelky upírů. Vypadá tady daleko lépe a hraje velmi opravdově. Ale samozřejmě i ostatní postavy tady mají svojí roli a jsou dobré. Bohužel jen mě tady zklamal český dabing, originál je mnohem lepší. Momentálně jeden z nejlepších seriálů naší doby.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kreslená legenda která je tu semnou celý můj život. Jednoznačně nejde napodobit i když se o to leta snaží jiné kreslené seriály. Nezapomenutelné hlášky Homera, průsery Barta, Líza šprtka a její naivní názor na život, vše zachraňující nemluvná Maggie ale i velká máma Marge. Nutno podoknout že český dabing to vytáhl ještě dál. I když nové serie nejsou tak silné pořád jsou to Simpsnovi a baví nás už 22 let.

Vodní svět (1995)

Ať už na tenhle film lidi nadávají mě se celkem líbil, možná jen mohl Costner půjčit režisérské křeslo někomu jinému. Ale jinak dobrý film, celkem originální příběh a Costner zase v jiné roli. Navíc Dennis Hopper jako záporák, trošku vtipnější ale šlo to. No byla to drahá sranda Kevine...

3000 mil na útěku (2001)

Elvisovský Costner mě za srdce opravdu nevzal. Russel celkem ušel ale jinak se nejedná o moc povedený akční film. Snaha vytvořit velké thrillerové drama se moc nepovedla. Škoda jen že Costner netočí filmy co dřív, protože role ,,prevíta¨ mu vážně nesedí. Ještě že se toho Elvis nedožil.

Zkus mě rozesmát (2011)

Ať už jsou Sandlerovské filmy jakkoliv podobné vždycky mě baví. Je to skvělý komik a filmy s ním jsou hodně zábavné a pohodové. Ve spojení s Jennifer Aniston to vyšlo myslím docela dobře, dost mě pobavila střeštěná Nicole Kidman. Ale i tak to patří mezi ty lepší komedie, rodinný snímek který pobaví a potěší. Mimochodem Jennifer vypadá skvěle, no jo Sandler si zase vybral k sobě dobře.

Gladiátor (2000)

Jeden z nejlepších historických a výpravných filmů. Ridley Scott skvěle natočil tento snímek a v hlavní roli Crowovi prostě věříte všechno. Velké drama, skvělé scény, dobře zasazený příběh, prostě film na který se můžu dívat často. Ale přeci jen jsem byl velmi mile překvapen rolí Commoduse. Phoenix zahrál naprosto skvěle svou postavu. Takže jak klaďák tak záporák tady naprosto zazaříli. Ještě jednou skvělý film, skvělá hudba a už dost ať můžou chválit i jiní. Zasloužených 5 hvězd.

Rocky V (1990)

Bohužel jednoznačně nejslabší film ze serie o Rockym. Rocky je kultovní záležitost a ať už nám chtěl Stallone předat jakýkoliv příběh tak diváci chtějí vidět Rockyho především v ringu. Snaha o stárnoucího boxera který se snaží vytrénovat si nástupce se nepovedla a na jediné boxování si musíme počkat až do samotného konce.

Expendables: Postradatelní (2010)

Stalloneho pocta akčním hrdinům 80 a 90 let se podle mě povedla. Příběh není nic moc ale když se vám na plátně vedle sebe postaví Sly, Jet-Li, Jason Statham, Dolph Lundgren, Mickey Rourke a další zapomenete na vše a necháte se unést akčními scénami, které jsou mimo jiné velice povedené. Divák se u filmu i zasměje, takže rozhodně nejde o vážný akční snímek. Co bych nejvíce pochválil je Sly který ve svých 62 letech vypadá skvěle. Jsem zvědavý na druhý díl.

Smím prosit? (2004)

Smím prosit prostě patří do šuplíku a vytáhneme jej jen jednou za čas. Richard Gere dokázal už v Chigagu že tancovat umí a oko diváka přitáhla krásná Jennifer Lopez. Ale i tak příběh je na můj vkus dost rozplizlý, jasně jde o tanec a o lásku ale lepší zápletky by filmu jistě jen prospěli. Jak už sem se zmínil tak J-Lo je sice krásná ale jak zahrála svou postavu se mi ale ani za mák nelíbilo. Zato Gere září v každém záběru. Komedie která nic nedá ani nic nevezme ale takových už tu je.