• Romantický

Be with Me (2005)

Po cca 35 minutách jsem to vzdal...

Plovoucí hrad (2012)

Příběh a většina dění solidního provedení, akce dobrá, efekty o něco slabší, ovšem nějak mi nesedla ta přehnaná šaškařina...

Aju teukbyeolhan sonnim (2006)

Dosti depresivní snímek a i přes zajímavý nápad nepoutavě zpracovaný. A zejména všude jinde okouzlující Han Hyo-joo zde neměla absolutně prostor předvést své kvality, její role na to nebyla ani trošku stavěná.

Dětský doktor (2013) (seriál)

Nemohu popřít, že tento seriál o zdraví a lidskosti má něco do sebe, ale zhruba v půlce z mého pohledu vyčerpal svůj potenciál, takže ho ukončuji předčasně. A zejména pak po medicínské stránce nepůsobí moc realisticky, takhle to prostě ve špitále nevypadá :-)

Sonnyeogwidam (2014)

Nepříliš originální, ale zdařilá duchařina s příjemnou příměsí romantiky a dobrá ukázka odporné lidské lhostejnosti.

Yooryung (2012) (seriál)

Já tady radši nebudu hodnotit protože jsem to zabalil po 3 dílech. Jak se mi So Ji-sub jinde líbil, tady byl děsně toporný. Ono vůbec herecké výkony mi přišly průměrné až podrůměrné, úplně nejhorší byla ta krasotinka, ta jen odříkávala text. No a pokud jde o tu "opravu" obličeje, tak to ponechávám bez komentáře...

Boogeun gajeok (2013)

Zajímavé téma na téma špiónů ze Severu, ovšem oněkud slabší herecké výkony a občas dosti nelogické události resp. chování postav.

Neoheedeuleun powidwaetda (2014) (seriál)

Ač jsem se v prvních minutách bál, že půjde o šílenou komedii, nakonec mne to totálně dostalo. Skvělá směs detektivní práce, komedie, romantiky i dramatu, výborné postavy včetně legendárního detektiva. Jenže, zhruba někdy za půlkou jakoby autorům došel dech a kvalita začíná jít dolů. Případ s kabelkovou lady na mne působil příliš krkolomně a dále už to lepší nebylo, spíše naopak. Jestliže první půlka byla na plný počet, druhá spíše na 3* a místo gradace mne několik posledních částí vysloveně zklamalo, autoři to už vážně přeháněli a jakoby sami nevěděli, jak to celé zaonačit, vše působilo až moc nelogicky a neuvěřitelně. Tudíž v tomhle směru hodnotítm podobně jako Ainny, poslední třetinka už vážně stála za starou bačkoru.

Diba (2020)

Předně musím uznat, že bych nikdy nevěřil Shin Min-a ten její reálný věk, ta holka prostě vůbec nestárne a její kouzlo se nemění, ač tady nemohla být tak roztomilá jako v roli Gumiho. Nicméně film jako takový mne docela zaskočil - není ani tak o samotných skocích do vody či soutěžích, ale spíše docela hutné psycho-drama o vztazích a ne zrovna šťastných událostech. Leckdy dosti mrazivá podívaná a nejde mi na rozum to nízké hodnocení zde, já jdu proti proudu a dávám poctivé 4*.

Laieo (2004)

Tedy ač nejsem zrovna příznivce čistokrevných komedií, tak tahle se vážně povedla a skvěle jsem se bavil i díky výborných hereckým výkonům.