• Romantický

Fantom opery (2011) (divadelní záznam)

Tak tohle představení zkrátka nemá jedinou chybičku - úchvatné od scény, kostýmů, hereckých i pěveckých výkonů, parádního orchestru i prostředí kde se to konalo. No a samotný Fantom opery je brilantní dílo, mnohé skladby miluji již dávno v provedení Sarah Brightman a tato překrásná hudba se A. L. Webberovi neskutečně povedla, to se dá poslouchat pořád a pořád - a když se přestavení zrealizuje takovýmto způsobem, člověk u toho skoro ani nedýchá, nádhera.

Deiji (2006)

Krásná malířka, nájemný vrah, policista a sedmikrásky, a je z toho působivé (ač smutné) romantické drama s krimi podtextem, které málokoho nechá chladným. Jeong Woo-seong je opět úžasný a překrásná Jeon Ji-hyeon zde vysloveně exceluje, v žádném filmu mne tak neohromila jako zde. Napětí, drama, romantika, akce, nic tu nechybí ani nepřekáží v ději, výtečná hudba to celé jen podporuje a člověk jen se zatajeným dechem čeká, jak to celé vlastně dopadne. I po opakovaném shlédnutí platí, že základní verze filmu mi pro sled událostí sedla víc jak prodloužená. P.S. Omluvná scéna u dveří by člověku vážně vyrvala srdce z těla...

Vzpomínky na lásku (2004)

Brilantní snímek kde se zdařilo prakticky úplně vše co mohlo, snad akorát konec vyzníval příliš happyendově oproti drsné realitě. Charisma a herecké schopnosti hlavních hrdinů dosahují nejvyšších mezí (Son Ye-jin opět neodolatelná), hudba krásná a správně použitá na svých místech. Příběh ač jednodušší, tak velmi poutavý i pro takové ty „bonbónky" navíc typu mouder ze života atd. Ač jde o romantické drama, jemně zamíchaný téměř všudypřítomný humor tu hraje velkou roli a člověk se pousměje každou chvíli, výborná práce ať už šlo o scény s Colou či poněkud atypicky vyhlížejícího lékaře :-) No kdo má alespoň kousek srdce v těle, tak nejedna slzička určitě ukápne. Po asi pátém shlédnutí tohoto nádherného filmu se snažím srovnat to s Hatsuyuki No Koi a rozhodnout, který film na mém pomyslném žebříčku postavit výše - jenže srovnával bych nesrovnatelné - na poli romantiky je zkrátka jeden nejmilejší, druhý zase nejlepší, u obou si ale pobrečím stejně. Nae meori sogui jiugae určitě patří mezi top kousky nejen korejské tvorby a neměl by nikomu uniknout. Každopádně po zhlédnutí kinoverze konstatuji, že tu vřele nedoporučuji - chybí zde mnoho krásných momentů, někdy je děj vysloveně nelogicky uříznut a způsobuje to až nepochopení, zejména to však ubližuje samotné hloubce snímku - dalo by se říci, že kinoverze tento skvost až skoro ničí. Kdo nezhlédne Director's cut, nikdy nemůže film jako takový patřičně docenit.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Miyazaki snad ani nepotřebuje komentář, nicméně tenhle kousek se mu zase zatraceně povedl a stal se mým nejoblíbenějším nehraným filmem. Čím začít? Je to dokonalé od krásné animace, úchvatného příběhu, hlavních i vedlejších postav (pirát-mamá nemá chybu), překrásné hudby (Joe Hisaishi je prostě borec), napětí, akce, nevinné romantiky, výtečného humoru, a samozřejmě celé to završuje vážné poselství celého filmu. Nenacházím nic co by mi v tomto snímku chybělo a ani bylo špatně, tohle se prostě musí vidět, 5 hvězdiček bez mrknutí oka.

Cheot nun (2007)

Vážně krásný romantický kousek, který si po delší době pořádně pohrál s mým srdcem a neskutečně mne zaujal, pobavil i dojmul. Už jen poslech samotné hudby mi občas vhání slzy do očí, co dodat. Samotný snímek by ještě lehounké doladění snesl, nicméně díky křehoučké okouzlující Miyazaki Aoi dostal opravdu punc zvláštnosti, nevinnosti a romantiky. Humor je zde přimíchán tak akorát a mile, hudba parádní, skvěle se do snímku hodí a výborně podbarvuje jednotlivé scény, prostě luxus. Rovněž lokace kde se příběh odehrává jsou nádherné. Hlavní představitelku netřeba dále komentovat, na tuto roli si lze těžko představit ideálnější herečku – tato něžná milá a nevinně vypadající dívka vás srazí doslova do kolen :-) Doplňuji - po pouhých 4 dnech jsem nevydržel a shlédnul to opakovaně - na mém dosavadním žebříčku nejoblíbenějších filmů se vyšplhal na absolutní vrchol a do Aoi jsem se podruhé v životě zamiloval :-) Jednoduše překrásné, nejmilejší romantika jakou jsem kdy viděl!