Rychlí a zběsilí (2009)

Pěkná auta, pěkné holky, spousta nesmyslů a over the top momentů, ale ve výsledků je to celkem zábavné. Nic víc od toho však nečekejte.

Evoluce (2001)

Příjemná komedie na nedělní odpoledne. První půle nasadila laťku, kterou se bohužel nepodařilo udržet po celý film a hlavně konec trošku pokulhává, nicméně jeko celek lepší průměr.

Zrození Planety opic (2011)

Tenhle film stojí především na kvalitě triků, jejichž úroveň byla opět posunuta o pořádný kus dopředu. Nejenže jednotliví opičáci vypadají naprosto úžasně, ale dokážou také vyvolávat v divákovi emoce a místy i mrazení v zádech. V opojení z vizuální stránky a silného příběhu tak občas přehlédnete i nějakou tu dírku ve scénáři nebo nelogičnost jako např. když do vás buší asi deset 100kg vážicích rozzuřených opic a vy nakonec přesto dokážete vstanout.

Iron Man (2008)

R. Downey Jr. se pro roli Iron Mana snad narodil. Na jeho charisma stojí většina filmu. Ani ostatní herci však nezůstávají pozadu. Trošku zamrzí celkově sterilní pojetí zpřístupňující film i mladšímu publiku. Určitě by neuškodily dospělejší akční scény a nějaká ta krev na podlaze. Takhle "pouze" čtyři hvězdičky.

Česká spojka (2002)

Nějakou tu občasnou nelogičnost nebo nedomyšlenost dokáže odpustit asi každý z nás, zde jich však bylo opravdu přespříliš. Námět není úplně k zahození a určitě se z toho dalo vytěžit mnohem více. Nefunguje ani dvojce hlavních představitelů a tak jediné, co opravdu potěší je Praha a její prezentace.

Hezké vstávání (2010)

O čem že to vlastně bylo? Jedna hvězdička za H. Forda, jinak mě to naprosto minulo a téměř unudilo.

Maratónec (1976)

Mrazivě syrový thriller který téměř sahá na plných 100%. Většinou je zde zmiňovaná zubařská scéna, já bych však vyzdvihl také scénu z hotelového pokoje, kde je napadena postava R. Scheidera. U jejího realistického provedení vám běhá mráz po zádech a to obzvláště dnes, kdy jsou nám podstrkování hrdinové, jenž snesou několik ran kovovou tyčí do hlavy v jedné scéně a ve druhé už bez jediného škrábance vyhrávají Matematickou olympiádu.

Poslední Mohykán (1992)

Jeden z nejlepších, ne-li rovnou ten nejlepší dobrodružný film vůbec. Jen těžko se hledá něco, co by bylo možné vytknout. Pro mě dokonalý film po všech stránkach. Nezapomenutelná je především hudba v kombinaci s nádhernými exteriéry a závěrečná scéna filmu.

Zkus mě rozesmát (2011)

Velice povedená romantická komedie podle osvědčené sandlerovské šablony. Přestože již po pár minutách filmu tušíte směr děje i jeho samotné vyvrcholení, rozhodně vám to zážitek nezkazí. Na jeho průběh je totiž nabalena spousta převážně vydařených vtípků a komických situací. Objeví se sice i nějaká ta sandlarovska "chuťovka", ale to už k jeho filmům prostě patří a zde naštěstí opravdu jen sporadicky a snesitelným způsobem. Příjemně a především přirozeně zde působí J. Aniston, která by si už také zasloužila nějakou vážnější roli. Dobře pobaví určitě Hula Dance Battle v podání hlavní hrdinky a postavy N. Kidman. Kolik že je to těm herečkám let?