Kontraband (2012)

opravdová slabota. žádná akční jízda se nekoná. jen obyčejne krimi drama s opět tuctovým walhbergem a nezničitelnou Kate. překombinované, místy připomínající the town, místy prison break. velké zklamání. korunu veškerého nezmaru nasadil Andy. hnusný, legračně marný, nezpůsobilý ,nekompetentní neherec...

The Divide (2011)

hodně překvapivé ! detailně dynamické a celkově fungující. samozřejmě nějaký ten škraloupe se najde (uderná četa míří 15 minut na civily a ne a ne zmačknout spoušt) ale já byl naprosto spokojen. tradičně se v době maximální krize ozvou nejspodnější lidské pudy (te sexuality mohlo být možná trochu míň a více napětí/lekače) , ale velmi příjemné překvapení i na delší stopáž.. pokud by se celý štáb vrátil a odvedl by stejně poctivou práci, není důvod neudělat dvojku a Divide II by mohlo odstartovat slibnou serii ve stylu resident evil... proč ne ! :). LIVNGDEAD: are you fuckin serious ? tak nečti SPY při sledování filmu a pak tady nebudeš za blbce... prej "proč tam jsou vlastně zavření"... odpověd máš v prvních par minutách filmu !!!!!!

Doktor Smrt (2010) (TV film)

pokus o celosvětovou debatu je pokládaný velmi průměrně, chybělo mi však více vyhrocenějších dialogů, více prostoru pro eutanazii samotnou. samozřejmě jsem pro tuto volbu.. člověk si sám muže určitě zda chce zemřít. na druhé straně se však kevorkian pustil do boje který je současnou populací vnímán negativně. eutanazie má být podle mě provedena za asistence minimálně dvou lidí, nezávislých na sobě jak názorově tak i samozřejmě známostně. lidé kteří věří v boha a spolu s nimi zkostnatělí/arogantní politici či jinak zainteresováni lidé nemají v tomto sporu vubec žádnou pravdu, pokud se opírají o boha/zákon. ani jedno z toho totiž není hmatatelná pomoc člověku proti jeho bolesti... a kdo je zakladním stavebním kamanem zákona ? člověk jako unikátní entita... protestující proti eutanazii se odvolávají na boha, na právo žít, ale kde je kvalita života, kde je milosrdná pomoc ? v bolesti ? ne.... nevěřím tomu že jediná přirozenost je žit a nechat žít ZA JAKOUKOLI CENU.... ani omylem. je to však téma na hodně dlouhý beh a ne na jeden komtář k filmu. Al Pacino samozřejmě skvělý, škoda menšího prostoru pro Johna Goodmana.

Povinnost a čest (2012)

ale jo, fajn zážitek. příjemná změna vidět neherce v akci. samozřejmě jde to cítět v dialozích, řeč těla zejména v uvodu tahá za vlasy. patos, klišé , nadmíra přecukrovaných hlášek o rodině, svobodě, bránění toho nejcenějšího po chvíli přebolí a jde se do akce. hned ta první je pro mě ta nejlepší. ukázka přesné koordinace mixnutá s tím nejvyšším levelem provedení. bodejď by ne, oni herci jsou aktiní zálohy navy seals. radost pohledět na chlapíky, kteří opravdu ví jak držet zbraně, jak mluvit, jak střílet. věříte jim to... ty headshoty jim věříte, atd... příjemná změna od těch hollywoodských radoby hard-asses.. příběh, scenař i dynamika spíše připomíná zákulisí z tvorby pc hry call of duty nebo medal of honor. (jen tak mimo - pokud mě pamět neklame, myslím že jedna z postav namluvila právě jednu z postav v pc hře medal of honor z 2010. ). "film" nenudí, má svoji dynamiku, hrdinské klišé očekávatelné ke konci, takže hateři battle: LA nebudou zrovna nadšeni. prostě a jasně pohled do zákulisí jednotek navy seals ve filmovém provedení. nic bombovního na dlouhodobý zážitek, ale rozhodně věrohodná střílečka která láká na efekt (pohled z první osoby, pohled ze satelitů/dronů, apod)

Vyměřený čas (2011)

v něčem fajn, v něčem nesmyslně naivní. snaha za každou cenu ukazovat věci ve stylu "serte na všechno, peníze jsou shit, důležitý je čas" takřka v každé scéně mi přišla otravná. herci fajn, režie taky v pohodě. občas mám však s futuristickými filmy problém a tento byl jeden z nich. rozhodně však věřím, že film má velkou zálkladnu fanoušků.. snímek nijak negativně strhávat nechci, jen prostě není mou krevní skupinou. závěrečná scéna však dle mého gusta byla

Prozrazení (2012)

nějaká snaha tam je, ale oproti velice identickému "buried" je to o dost umělejší s naprosto skandálním koncem... dorffa mám rád, ale tenhle film není bohužel nic než ztráta času pro náročnějšího diváka

Tintinova dobrodružství (2011)

belgický a ještě k tomu animovaný Indy Jones nezklamal. příběh žídmě každou kapku vaší pozornosti a výsledek tsojí za tu. od začátku do konce si užíváte jednu velkou honičku, akci i dobrodružství. osobně jsem nikdy nebyl na detektivky a dobrodružné filmy, natož v animovaném provedení. co k tomu dodat. Tintina jsem nikdy neviděl, znám jej pouze jako postavu a film jsem zkoukl pouze ze zvědavosti. a udělal jsem dobře. milovníci Indyho si užijí vše zatímco zvědavci jistě zatleskají zejména grafickému provedení (které se však musí brát s rezervou, ale ta k Tintinovi patří a pasuje na milimetr). parádní kousek a Spielberg by se měl na stará kolena věnovat alespon této oblasti a ne tragikomickým koníkům

Věc: Počátek (2011)

průměrná práce. bohužel ani jedna postava nestojí za sympatie, chladní seveřané jsou prakticky jenom do počtu, zatímco americká strana opět vítězí a to i v severské kombinaci. rýpnu si: zatímco kate spálí jednoho z mrtvých norů krásně na pečinku a divák to celé může sledovat, carterův černý buddy, který hrdinsky umírá, je spálen kate taktéž, ale už je nám pohled cenzurován... proč ? to se snad rejža bál nějakého obvinění z rasismu ? proboha žijeme ve 21. stol... ale zpět k filmu. v chladné lokalitě chaldné charaktery, ovšem carpenter svůj film udělal lépe v tomhle směru. nemám komu fandit. strašně se mi líbila závěrečná titulkovní fáze. takhle má vypadat správnej prequel - skončit přesně tam, kde sequel začíná. lekačky fajn, efekty jakbysmet, akce i rozjezd jsou plynulé. ovšem nic co by stálo za opakované pouštění... možná bylo vhodné zakomponovat některé hlášky z původního filmu a také aby si někdo zahrál šachy na chestmasteru. momentálních 61% je tak akorát.. film rozhodně neuráží jedničku, to ani omylem, ale není tak hororově laděný, což je pro mě škoda... finální přeživší osoba je pochopitelná, způsob jakým tato osoba přežije, je zase klasický hollywoodský standardizovaný klišoid

Válečný kůň (2011)

když čtu zdejší komentáře (a to podotýkám i ty, které mají 5*) tak jsem se definitivně přesvědčil, že člověk nemusí vidět film aniž by věděl o co jde...samozřejmě pokud jde o známého tvurce a profláknutý příběh... čekal jsem absolutní patos, absolutně neracionální slaďárnu a 99% uživatelů mi dalo za pravd, nekoukat, nešířit, nechválit... Spielberg si to samozřejmě dovolit může, ale když si chce ničit renomé, je to jeho volba... nechci to vidět, protože vím, že ten film nesnáším už jen po přečtení synopse.

Transformers 3 (2011)

film je fakt zbytečně dlouhej, ale nevadilo mi to, protože jedničku i dvojku jsem ignoroval, takže Tčkama zas tak přesycenej nejsem... ty dobové záběry s nixonem, kennedym, to bylo mimo mísu, ale akce efekty a malkovich mě bavili...ale pokud byl Battle: LA kritizovanej za patos, prazdný patriotismus a klišé, tak TF3 to trumfli s přehledem... některé dialogy mezi robotama a lidma byly fakt strašné... to že jednu načmáranou lopatu nahradila druhá načmáraná lopata (s jediným rozdílem v barvě vlasů) filmu nijak nepomohlo spíš naopak. nevím proč má bay slabost pro tyhle prosťoučké "ženy", které mají jediný cíl - špulit ústa a tvařit se radoby žhavě po celou dobu na kameře. hruza...