Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Tak toto vam ludia bola veru kvalitna blbost. Snazil som sa najst v tom nieco co by ma bavilo ale ani pri najvacsej snahe to neslo. Proste nuda

Andílek na nervy (2015)

Napriek tomu ze mnohy hodnotia film negativne ja sa k nim nepridam. Ako nenarocna oddychovka ked clovek s plnym bruchom kolacov a inych dobrot zasadne pred telku uplne super. Samozrejme nie je to nic prevratne ale je to svieze , vtipneprote pohodove.Podla mna mnohy uz proste cakaju z kazdeho filmu originalitu a aspon 3 nominacie na oscara. Nie vzdy je to vsak nutne. Aj na hercov sa vcelku dalo pozerat, jedina co mi vadila bola Vacvalova. /nastastie nemala vela priestoru / Ona ako moderatorka super ale herecka veru nie. Inak pohoda...

Letadla (2013)

Letadla / tak ako aj auta / su hlavne pre deti. A z tohto pohladu som ich aj hodnotil. Podla mna sa to detom paci, pribeh je klasicky rozpravkovy, grafika velmi pekna. Mnohy to hodnotia ako slabe - podla mna preto lebo ocakavali nieco prevratne a lepsie ako auta. Mozno pre dospelych je to trochu slabsie ale pre deti je to podla mna super rozpravka a urcite si to uziju . A nejake tie hlasky pre dospelych sa tam nasli... takze netvrdim ze sa to nedalo spravit aj lepsie ale pre mna to bola prijemne pozeranie a maly si to uzil.

Život Davida Galea (2003)

Nebol by som si pomyslel kam az dokaze clovek zajst v boji za nieco co sa netyka priamo jeho sameho. Napriek tomu ze film nie je skutocna udalost viem si predstavit ze by sa cosi takeho mohlo stat. A v tom tkvie kvalita tohto filmu ze sa reziserovi i hercom podarilo ma presvedcit o realnosti daneho pribehu. Ked Bitsey nasla tu kazetu a dlho ju pozerala tak si vravim : ved uz nezdrzuj a bez. A taketo momety na filmoch milujem ... pre mna bol tento film silnym zazitkom, kvalitne spracovany aj kvalitne zahrany.

Vzývající ticho (2007) (TV film)

Viacmenej sa pridavam ku komentarom ELA a HIGHTOWER. Príbehy Tonyho Kurza aj Joa Simpsna su velmi silne a sfilmovania hodne. Avsak toto spracovanie je naozaj trochu matuce. Najme som vobec nerozumel tym kratkym vsuvkam Joa v ramci rekonstrukcie Tonyho vystupu. Zbytocne tym divaka zneistili a zbytocne je divakova pozornost roztriestena na viac pribehov, az som miestami nevedel comu sa tento dokument chce hlavne venovat. Inak pribeh cisto Tonyho Kurza natoceny celkom slusne. Pomerne dobre si viem predstavit ako to asi mohlo prebiehat. Aj Joeov komentar a popis situacii bol celkom putavy.Kedze mam taketo silne pribehy rad davam 4 hviezdy. Inak by to bolo tak 2 az 3 .

Počátek (2010)

PO nastudovani obsahu, precitani niekolkych komentarov - aby som vedel ci si film napriek vysokemu hodnoteniu mam pustit som spustal tento film vo velkom ocakavani niecoho grandiozneho. A to mozno bola zla volba. Mozno som si ho mal pozriet s cistim stitom bez info o nom a hlavne bez ocakavania. Na uvod musim povedat ze film ma urcite nieco do seba a patri k tomu lepsiemu, nuti cloveka premyslat a to mam na filmoch rad. Napriek tomu mi tam nieco chybalo. Akcne sceny , vykony hercov boli v poriadku ale asi my chybal vacsi zmysel toho celeho. Hoci boj cloveka o slobodny zivot znie logicky a doverihodne ale ja som tomu akosi neuveril. Vo faze ked to vsetko naberalo na obratkach som si to sice uzival avsak po case som sa vtej zlozitosti stratil. Mozno ak sa prinutim si ho pozriet znovu lepsie pochopim niektore suvislosti..Takto mam z tohto diela zmiesany pocit hoci nemozem povedat ze by som nemal z pozerania potesenie a zazitok. Davam takych 70 %

Super prohnilí (2003)

Treti diel prehnitych sice uz nie je tak excelentny ako prve dva ale napriek tomu si udrzal vysoky standard. Ked sa to tak vezme vzhalom k tomu ze bol natoceny o takmer 20 rokov neskor ako prvy diel tak vlastne urcitymi zmenami aj musel prejst. V kazdom pripade opat som sa bavil, opat som si vychutnaval plynulost a lahkost deja. Takze opat mi neostava ine ako ho odpurucit.

Prohnilí (1984)

Túto krimi komediu som videl prvykrat este ako chlapec ked to doniesol bracha na VHS. Neskutocne som sa pobavil. Je to ten typ filmu ktory mate chut si cas od casu pozriet znovu lebo viete ze Vas zarucene pobavi. Humorne sceny sa brilantne prelinaju s tymi akcnymi ktore nie su zbytocne pretechnizovane a nechybaju ani necakane momenty.Vzdy ked som tento film sledoval som sa skvelo bavil v uvolnenej atmosfere a stale som si vsimal nove detaili ktore mi predtym unikli. Naozaj odporucam kazdemu kto to este nevidel pretoze ani roky neubrali tomuto dielu na kvalite. A vtipom, napadom a lahkostou s akou dej plynie strci do vrecka mnohe umele americke akoze komedie.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Neskutocny Edie Murphy, jeho styl humoru je proste nenapodibitelny, velmi dobre sa na to pozera. Ked si chcem dat v nedelu vecer oddychovku pustim si niektoru z casti policajta a mam postarane o zabavu aj oddych a hoci uz ma svoje roky vzdy sa vyborne pobavim. Nieco ako "nasa " Vesnicka ma strediskova v tom zmysle ze to clovek moze pozerat stale dookola a nezunuje sa mu to...

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Tak na pokracovanie saxany som sa nesmierne tesil nakolko prva "cast " bola vyborna, plna humoru a myslim ze mnohy ju videli niekolko krat ako jednu z kultovych rozpravom. Tomu co nam vsak reziser predviedol v tomto volnom pokracovani som vsak nechcel ani verit. Asi najhorsi zo vsetkeho je ten pribeh ktory je bez prekvapenia, vsetko je dopredu citatelne a ani na chvilu som nemal pocit ze by zlo mohlo vyhrat ako by to malo v rozpravke byt. Kladne postavy sa vobec nemusely namahat...A ked k tomu pridame biedne herecke vykony, uplne zbytocne pocitacove animacie tam kde to kludne mohli a mali zahrat herci a priam pre deti nevhodne stvarnenie babicky v podani Jiriny Bohdalovej ktora ma tym ze pristupila na tatuto formu jej postavy teda dost sklamala...mal som v umysle pozerat to spolu so svojim 6 rocnym synom ale nastastie som si to najprv pozrel sam / hoci som do konca vydrzal len koli tomu ze som dufal ze nastane nejake zlepsenie k lepsiemu/ a synovi som to nepustil, lebo by to ani nepochopil ani sa nepobavil . . . proste uplne cele zle...