Ali (2001)

Tento film absolútne postráda náboj a energiu. Keď si pozriete dokumenty o Alim, tak zistíte, že archívne zábery, či už z ringu alebo mimo neho, sú doslova elektrizujúce. Nič z toho však v Mannovom filme nie je. A pritom herecky je to fajn. Sorry, ale tohle je hollywoodska pásová výroba, ktorá ma nikdy nebude baviť.

Ambulance (2022)

Vždy som bral tie fóry o tom jak Michael Bay neprišiel liečiť rakovinu, ale šíriť ju, s rezervou. V prípade Ambulance to ovšem dostáva veľmi konkrétne rozmery.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

"Kids in bed. I took a night shower (means I want sex and he knows it). He’s over here doing push-up challenge instead of discussing anything or fucking me." First world problems jak vínečko.

Americký ninja (1985) odpad!

Nie, toto nie je supervtipný trash od Freda Olen Raya či superakčná pakaŕeň od Norrisa, ale lacná hlúposť, kde hlavný hrdina v rozhodujúcom momente súboja nosí kýbel na hlave.

Anakonda (1997)

Kilogramy hlášok, opojne zvrhlé deväťdesiatkove CGI, slizoun Jon Voight, fajnšmekerská kamera Billa Butlera, slušne rozbehnutá JLo a nesmie chýbať Ice Cube. Danny Trejo? Je tam. Má to všetko, čo od filmu s názvom Anakonda očakávam. Hrať tu na serióznu notu, s mladým Owenom Wilsonom v partii, by bola predsa hlúposť. Odporúčam do pozornosti imdb koment "Brilliant Saturday Matinee Classic" od squilla.

Anděl pomsty (1981)

Zmes bronsonovky Death Wish, švédskeho rape/revenge kultu Thriller: A Cruel Picture a Scorseseho Taxikára v exploatačnom náleve Abela Ferraru. Režisér Driller Killera stavil vo svojom druhom filme na priamočiarosť, prenádhernú nekorektnosť a nemú hrdinku, ktorej "deň blbec" uštedril dvojnásobné znásilnenie.

Anelka: Nepochopený střelec (2020)

Otvorená spoveď futbalového žoldniera a solitéra s minimálnou dávkou sebareflexie. Očivodná snaha tvorcov rehabilitovať Anelku cez imidž zásadového family mana pôsobí občas kontraproduktívne. Anelka je aj po rokoch "true to his nature" a budí skôr dojem človeka na nesprávnom mieste v nesprávny čas. Pre niekoho "jeden z tragickejch případů promrhanýho talentu", pre mňa komplikovaná postava hodná dôkladnejšej analýzy.

Angus (1995)

Holt, mám slabosť pre tlsťochov, ktorí počúvajú Green Day.

Apač (1954)

Aldrichov prvý Technicolor nesie v sebe typický otisk doby: je príšerne didaktický, vyfabulovaný a bizarne obsadený. Atletický dlouhán Burt Lancaster v roli modrookého indiána sice nepôsobí tak ujetým dojmom ako Džingischán Johna Waynea v prepadáku The Conqueror, ale v kombinácii s ikonou bigotných Američanov Jean Peters (tiež v "redskin & blue eyes" móde) je to docela silné kafe.

Arena Brains (1987)

Satirický exkurz do nitra art-scény newyorského downtownu za účasti širokého spektra pokrivených figúrok. Ray Liotta v roli flegmatického umelca pôsobí trochu nepatrične, ale Buscemi, Bogosian a Sean Young si idú svoje archetypy presvedčivo. V réžii chlápka, ktorý sa preslávil spraseným cyberpunkom Johnny Mnemonic.