Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (6)

plakát

Zásnuby na dobu neurčitou (2012) 

Proč ten film trval přes dvě hodiny? I mean ... seriously? Kdyby byl kratší o 45 minut, bylo by to mnohem lepší. 3 hvězdičky alespoň za tu úžasnou svatbu nakonci, jako vždy skvělého Jasona Segela a půvabnou Emily Blunt :)

plakát

Upíří deníky (2009) (seriál) 

Když jsem poprvé slyšela o tomhle seriálu, příliš se mi do toho nechtělo. Představila jsem si všechny ty ublížené výrazy Edwarda Cullena a jeho neskonalou přesladkou lásku k Belle Swan, jak to bylo ve filmu Stmívání. Stmívání mám sice ráda, ale spíše co se psané podoby týče. Po shlédnutí obou dosud natočených řad, jsem však byla mile překvapena. Ze začátku sice příběh trochu klopýtal, ale nevzdala jsem to a jsem za to moc ráda. Seriál se totiž po pár dílech rozjel a to ve velkém, co díl - to překvapení. Druhá řada je doslova fenomenální, každý díl je neskutečně nabitý emocemi, příběh se zamotává, luští se hádanky, láska Eleny a Stefana se zdá být nezničitelná a Damon nenapravitelný. Celý děj je celistvý, díly na sebe perfektně navazují, scény jsou plné napětí a momentů překvapení. Opravdu, pokud seriálu dáte šanci a nenecháte se odradit prvními díly, nebudete litovat. Měla jsem v úmyslu dát seriálu hvězdiček pět, ale díky slabšímu začátku první série jsem o jednu hvězdičku ubrala.

plakát

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film) 

Nedat tomuhle pořadu pět hvězdiček, by byl opravdu velký hřích. Prvně jsem měla možnost Morana vidět v britském seriálu Black Books, u kterého do dnes brečím smíchy a viděla jsem ho snad stokrát. Škoda jen, že má seriál pouhé tři série. Ale zpátky k Monster. Uvažuju, zda jsem se někdy více smála u podobného pořadu. Sarkastické poznámky o dětech a jejich rodičích, o různých koutech světa, o škodlivosti nebo spíše prospěšnosti alkoholu a cigaret, o náboženství a dalších tématech ve více jak hodinovém vyprávění v podání jednoho z nejlepších stand-up performerů dnešní doby. Co víc si přát? Pokud se u té smršti vtipů, které ze sebe Moran chrlí jako by se nechumelilo, ani jednou nezasmějete ... pak s vámi asi bohužel není něco v pořádku.

plakát

Skins (2007) (seriál) 

K tomuhle seriálu jsem se dostala vlastně úplnou náhodou. Když už jsem viděla po několikáté ty nejlepší seriály co se americké tvorby týče, řekla jsem si, že je na čase zabrousit taky do Británie. Co se mi nejvíce na bristkých seriálech líbí je, že hned na první pohled poznáte rozdíl mezi jimy a těmi americkými. Kdyby konzervativní Amerika vyprodukovala seriál jako je Skins, počítám, že by se vysílal pozdě v noci a určitě by nebyl vhodný pro americké teenagery. Životní styl hrdinů v Skins totiž rozhodně není tím nejlepším příkladem pro dospívající mládež. Sex, cigarety, litry alkoholu, drogy, lži, pomluvy, ale hlavně zase sex, alkohol, drogy a cigára plus naprosto odzbrojující britský humor. Když se k tomu všemu navíc přidají neskutečně fascinující příběhy každého z hlavních hrdinů, máme tady perfektní seriál. Kdybych měla hodnotit jen první dvě série, určitě by to bylo o hvězdičku navíc, začátkem třetí série jde už ale všechno do háje. Nová partička už není co bývala ta stará ... a tak jsou z pěti hvězdiček, hvězdičky jen čtyři. Ale i přesto stojí určitě za to Skins vidět.

plakát

Život po životě (2010) 

Další z filmů, na který jsem byla hodně zvědavá. Už jen při představě, že se byť jen trochu, někdo pokusí filmově zpracovat knihy Raymonda Moodyho mi naskakovala husí kůže. Pokusit se filmově ztvárnit zážitky lidí, kteří prožili klinickou smrt mi přišlo jako nadlidský úkol. Knihy R. Moodyho jsem četla a už jen popisy těchto lidí: kdy barvy jak je známe nejsou barvami, kdy lidé vnímají svou podstatu, ale ne své tělo, kdy je vše tak zářivé, že se to ani slovy nedá popsat ... je těžké si představit, natož zfilmovat. V pár záblescích jsme mohli vidět, jak to po smrti vypadá, zamlžený obraz několika zemřelých lidí, čisté, zářivé světlo apod. Avšak nebylo to nic převratného co se efektů týče, čekala jsem víc. Samotný příběh mi přišel mnohem zajímavější. Tři příběhy lidí, které se na konci propletou. Matt Damon působí ve své roli velmi sebejistě a jeho herecký výkon je zde úctyhodný. Celou dobu jsem si říkala, že u tohoto filmu zřejmě nepříjde scéna, která by mě dohnala k slzám. Nakonec ale taková scéna přišla, scéna při které osud splete dohromady Marcuse a George a kdy se George rozhodne Marcusovi pomoci a spojí se s jeho zesnulým bratrem. Celkově mne film velmi zaujal a myslím si, že si zaslouží vyšší hodnocení.

plakát

Netvor (2011) 

Na tenhle fim jsem se dlouho těšila. Obvzlášť kvůli Mary-Kate Olsen, na jejíž herecký výkon jsem byla, po těch letech co se filmovým plátnům vyhýbala, velmi zvědavá. Světoznámý příběh o krásce a zvířeti, který byl zasazen do prostředí střední školy. Zajímavý nápad, špatná realizace. První polovina filmu byla velmi chaotická. Některé scény byly příliš krátké a přišlo mi, že vůbec nevysvětlovaly to, co by vysvětlovat měly. Například scéna, kdy otec Lindy zastřelí drogového dealera a hlavní hrdina Kyle, okamžitě navrhne, že se o dívku postará, protože se bratr zastřeleného dealera se bude chtít otci s velkou pravděpodobností pomstít a Lindy něco udělat. Nad touhle scénou jsem nevěřícně kývala hlavou, řekla bych, že i já bych po pár pivech vymyslela lepší scénář. Navíc jsem celou dobu nechápala, jak se mohla tak nevinná a dobrosrdečná Lindy zamilovat do takového idiota, jakým Kyle na začátku skutečně byl. Druhá polovina filmu už mi tolik nevadila. Velká láska, pominutí kletby a happy ending. Co se hereckých výkonů týče, M-K Olsen zahrála roli čarodějnice na jedničku, Neil Patrick Harris perfektně obohatil příběh pár vtípky a Vanessa Hudgens (kterou mám bohužel stále spojenou s umečenou Gabrielou z Muzikálu ze střední) ukázala, že není zase tak špatná herečka. Převážně díky M-K Olsen a NP Harrisovi dávám o hvězdičku navíc. Film neurazil, ale ani nepotěšil. Vhodné pro nenáročného diváka na příjemné sobotní odpoledne.