• Romantický

Miseongnyeon (2019)

Celkem originální vztahové drama, ve kterém jde hlavně o charaktery postav. Ty jsou napsané smysluplně, a velmi do hloubky. Takže pokud máte chuť nakouknout do reálně zcela možných příběhů pěti poměrně dost odlišných lidí, kteří se ocitli ve společné "situaci", neváhejte se zhlédnutím. 4*

Geolkapse (2019)

Oukej, na jednu stranu se mi ta touha pomstít se jako žena za ženu a spolčit se při tom s další ženou líbila, ale to je vlastně jediná silná myšlenka filmu. Přestože úvodní scéna na stanici vypadala slibně, potom se dostaneme do hodně jednoduchého a nelogického vyšetřování, které je někde na hraně toho, co jsem schopna scénáristům tolerovat. Že bych se trhala smíchy se říct taky nedá. Naštěstí, je to aspoň docela slušně zahrané. Na zkrácení dlouhé chvíle je to dostačující, znovu bych tomu ale asi čas nevěnovala. 2,5*

Manželská historie (2019)

Velmi silný filmový zážitek, kterému nemůžu dát plný počet jenom kvůli tomu, do jakého mě poslal rozpoložení, až beznaděje. Při všem tom nátlaku ohledně svatby a rození dětí, kterého se mi během vánočních návštěv - jakožto na třicítku mířící, dlouhodobě zadané holce - dostalo, se mi teď do myšlenek vkrade ještě hrozba rozvodu. Díky, tohle mi chybělo. Možná jsem až moc sdílná, co se mého soukromí týče, ale z velké části za to může tenhle film. Nejen dialogy a rozlišný postoj muže a ženy ve mně vzbudily spoustu emocí. Je to skvěle zahrané, napsané i natočené, ale taky svým způsobem vyčerpávající... 4,5*

Vždycky budeš moje možná (2019)

Hodně příjemná, kromě dobrého humoru ničím nepřekvapující, romanťárna. Přesně to, na co jsem měla po vyčerpávajícím pečení tři dny před Štědrým dnem chuť. Poslední dobou jsem v hodnocení ještě méně přísná než obvykle, a budu v tom pokračovat i v tomto případě. Jen teda to nadšení z Keanu Reeves nesdílím. 3,5*

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak se mi to v hlavě rozleželo a zůstávám u nejvyššího hodnocení. Dostala jsem všechno, co bych od nového dílu Star Wars čekala, nebyla narušena originální atmosféra a vlastně celý to sledování bylo příjemný. Chápu skalní fanoušky, že je rozčiluje, že jdou tvůrci hodně naproti divákovi a dělají tak legendu lépe čitelnou i pro ty, kteří k filmu přijdou jen náhodou. Ale není to tak trochu logický krok? O tom, jestli je správný nebo ne, můžeme debatovat. Za mě je to slabších 5*

Vánoce u našich (2019) (seriál)

Netflixu se zase jednou podařilo podstrčit mi seriál, o kterém jsem ani netušila, že existuje, natož abych si plánovala jeho zhlédnutí. No a protože byl tak chytlavý a svojí reálností a přirozeností mě okamžitě vlákal do děje, nakonec jsem ho dala skoro na jeden zátah. Hlavní herečka byla hodně sympatická, stejně tak soundtrack a norská atmosféra, kterou jsem nasávala plnými doušky. Moc mě to bavilo. A druhá série snad ještě víc, 5*

Miseuteo syeonsyain (2018) (seriál)

Tolik krásných scén a tolik úžasných hrdinů, kteří pro mě byli spouštěčem tolika slz. Korejská historie je smutná, a i když se jí tenhle seriál úplně nedržel, dokážu si představit, že se podobné příběhy udály. Potřebuji si to ještě nechat rozležet, ale s hodnocením mám jasno. Tvůrci nepodcenili absolutně nic, vše je vypipláno do posledního detailu a každá odehraná scéna i záběr je v podstatě dokonalý. Jedno z nejkvalitnějších korejských děl. 5*

Láska na talíři (2018) (seriál)

Tak jsem si chvíli myslela, že tentokrát přijdu s fakt dobrým komentářem, který bude mít nějakou váhu a třeba i někoho přiměje, aby na seriál koukl. Výsledek vylekal i mě samotnou, ale třeba se tady najde podobně emoční jedinec, co mě pochopí a shodneme se na tom, že tohle rozhodně není jen průměrná záležitost. Mezi herci funguje tak strašně silná chemie, že se mi nechce věřit, že by to všechno jenom hráli. Postavy a vůbec celý příběh se vyvíjí neobvykle a tak, že mi to zkrátka dělalo radost. Dialogy dávají smysl, postavy mají svoji hlavu, ale zároveň se respektují. Věci jako rozvod nejsou sprostý slovo, polibky působí opravdově. A pak je tu kuchyň... tam jsem se opakovaně a několikrát zamilovala. Naprosto nechápu, jak se hercům podařilo ovládnout všechny ty pohyby při vaření, krájení a míchání tak, že vypadali, jako kdyby to byla jejich profese celý život. Příprava jakéhokoliv jídla byla koncertem pro oči. Každý záběr byl vymazlený do posledního puntíku. A nejhezčí na tom bylo, že ta láska k jídlu byla cítit v každém okamžiku. Na scénáristku se určitě víc zaměřím, protože pokud takhle nápaditě, nekomplikovaně a zároveň vtipně píše všechny scénáře, chci vidět všechno, co kdy napsala. A vsadím se, že moje nadšení je z velké části její práce. Stydím se, že jsem čekala tak málo od seriálu, který mi dal tolik. Jako milovnice jídla a Jang Hyuka nemůžu hodnotit jinak. A hodnotila bych tak asi i v případě, že by tam můj hrdina nebyl. I když o tuhle jeho postavu, ve které si hrál podstatnou část na Kazmu, bych rozhodně přijít nechtěla. Srdcovka... 5*

Vlastníci (2019)

Když někde hraje Ramba, je jasný, že to nebude nedobrý. A tady do toho holka šikovná a celá parta jejich kolegů dali všechno. Bylo to tak strašně reálný, až se mi chtělo zakrývat si oči. Tohle znám, tohle jsem slyšela, tohle slýchám často, to je přesně ono, to snad není možný. Takové se mi hlavou honily myšlenky. Atmosféra, ze které se vám chce utéct, ale zároveň chcete víc. Plný počet nedávám proto, že se mi úplně nelíbilo zakončení filmu. A tím nemyslím, jak to dopadlo, ale jakým způsobem to skončilo. Nesedla mi zvolená hudba a posledních zhruba 5 minut ve mně vyvolalo smíšené pocity. Jinak to byla pecka. 4,5*

Hotel delluna (2019) (seriál)

Hotel Del Luna byl od začátku velkolepý, úchvatný a úžasné nápady z něj sršely v každé epizodě. A uprostřed toho kouzelného světa září i dojímá IU, která je bezesporu hvězdou seriálu. Kromě práce scénáristek a hereckých talentů by se dala vyzdvihnout překrásná kamera, originální outfity, velkolepé interiéry, nádherný soundtrack... a tak dál. Až by to mohlo vypadat, že je to celý dokonalý. Ale to zase není, i scénář má svoje drobné mouchy (rozuměj trochu opakované, natahované pasáže) a zaregistrovala jsem i herce, u kterých mi přišlo, že ještě nemají tak úplně rozvinutý talent. Stejně mě to ale (zejména ke konci) plně pohltilo. 4,5*