• Romantický

Deo keitu (2016) (seriál)

Štve mě, že seriál musím nakonec ohodnotit jen jako průměrný. A to i přesto, že jsem byla svědkem jednoho z nejlepších hereckých výkonů v podání neuvěřitelné Song Yoon-ah. A ani Chang-wook, jak se dalo čekat, nebyl marný. The K2 bohužel sráží slabší scénář. Samotná love story, která tady dostala poměrně dost prostoru, mě téměř vůbec nechytila za srdce, to už byly zajímavější jiné vztahy. Ačkoliv jsou tam velké momenty a pěkné, srdceryvné scény, jako celek to postrádá onu magii, která všechno drží pěkně pohromadě. Bohužel.

Proč právě on? (2016)

Ona je to vždycky hrozná prča, když se dva chlapi přetahují o jednu ženskou. A když je každý z jiné generace, je to ještě zábavnější. Jenže to, co se děje tady, je naprosto bezkonkurenční. Vzpomínám si naprosto přesně, kdy jsem se naposledy takhle válela smíchy. Bylo to tenkrát u Pařby ve Vegas. A to už je pěkných pár let zpátky. Franco, coby šílený přítel Ned je blb a úžasňák zároveň. Taťka je trochu mrzout, ale zase je hrozná sranda sledovat, jak z Neda šílí. Za mě jednoznačně komedie loňského roku. 5*

Cha Hyungsa (2012)

Nečekala bych, že to někdy řeknu, ale vidět Ji Hwana v těch prvních minutách, pro mě bylo utrpení. Skoro jsem se odmilovala. Naštěstí to Yoo Ri dala zase všechno do pořádku a já si mohla užívat mého oblíbence v plné kráse. A teď k filmu... Upřímně řečeno, ten není nic moc. Nebo jo, na konci, při té módní show jsem se lehce roztekla, ale nejsem si tak úplně jistá, jaký podíl na tom má scénář. Zkrátka, z prostředí modelingu jsem viděla už lepší filmy. A jako komedie je to taky podprůměr. 3*

Dokonalý šéf (2015)

Prostředí michelinských restaurací mě zajímá, takže bylo fajn nahlédnout do jeho filmové verze. Víc než příběh - protože ten byl docela prostý - mě samozřejmě zaujaly dobroty, které šéfkuchaři vytvářeli na talíři. Šokující, a perfektně zahrané, byly hysterické scény, které u toho Bradley předváděl. Ačkoliv nevím, jestli by mi chutnalo, kdybych viděla, jaký stres za tím stojí. Slabší 4*, a přiznávám, že v mém hodnocení hraje velkou roli jídlo.

Pohádky pro Emu (2016)

Voilà, další poklad mezi českými filmy je na světě. Přichází nečekaně, bez velké reklamy, zato s vynikajícím a dojemným příběhem a s trojicí, která to herectví rozhodně nešidí. Aňa, Ondřej a Ema ve filmu, který dojme... a to víc, než jen tak zlehka. Pohádky pro Emu se prostě povedly. Podívejte se na to, budete překvapeni. Fakt.

Me casé con un boludo (2016)

Hodně jednoduchý film s prostou zápletkou, která sice do světa díru neudělá, ale připraví prostor pro docela pěknou bžundu. U mě byl jediný problém, že jsem si moc neoblíbila hlavní herečku. Jinak bych klidně hodnotila o hvězdičku lépe. 2,5*

Bezva ženská na krku (2016)

U tohohle filmu hodně záleží, jestli máte rádi Petru Hřebíčkovu. Protože ač tu má Ondra prostoru dost (a je dobrej), je to spíš její film. To ona tu nejvíc mluví, směje se, hysterčí... prostě válí. A nuda není ani příběh, člověk se občas zachechtá, občas se usměje nad typickými, odlišnými rysy mužů a žen, a nakonec odejde z kina s příjemným pocitem, bez chaosu v hlavě. Česká romantika, která rozhodně stojí za zhlédnutí. 3,5*

Nerve: Hra o život (2016)

Tohle je jeden z filmů, u něhož nechápu, proč je tak hrozně podhodnocený. Vždyť jak jinak by měl vypadat thriller dnešní doby? Má to neskutečný spád, větší napětí než deset dobrých hororů dohromady, sympatickou hlavní hrdinku a pěknýho hlavního hrdinu, tak co víc si přát? Už jsem trošku zchladla, ale dalo mi práci, abych si Nerve hned po příchodu z kina nevrazila do topky. Věřím, že po příštím zhlédnutí se stejně neudržím, protože je to pecka!

Vlak do Pusanu (2016)

Že by zombíci nakonec nebyli taková nuda? Tady je pro mě rozhodně výhrou, že se tvůrci zaměřili čistě na akci, samozřejmě s kapkou emocí, bez toho by to nešlo. Žádná složitá pravidla, žádný hrdina, co chce zachránit svět, žádné vakcíny. Jen jeden jedoucí vlak do Busanu a v něm několik cestujících. Dál je to jednoduchý.... Nenech se kousnout a přežij. Silné 4*

Kvílení (2016)

Kvílení mělo rozhodně našlápnuto k tomu, být vynikajícím filmem. Atmosféra, vesnice, herecká parta, na začátku i pár vtipných momentů a do toho zvláštní případy, na jejichž vyřešení se divák vyloženě těší. Jenže čím víc začínaly být nadpřirozené, tím menší byla moje víra v solidní scénář. Pak se začnou objevovat červené oči, šamani a nakonec je z toho tak trochu nesmyslný mišmaš. Alespoň, že se jim podařilo udržet napětí. 3*