• Romantický

Underworld: Krvavé války (2016)

Můj první - a zřejmě i poslední - Underworld. Protože kromě krásné Prahy a Selene, kterou prostě musím obdivovat i jako žena, vlastně nebylo na co koukat. Film naprosto postrádá jakékoliv napětí, takže vůbec nebylo lehké udržet se myšlenkami u filmu. Ani akční scény nehodnotím jako nadprůměrné. Zkrátka, nebýt na tom v kině, asi bych to nedokoukala. 1,5*

Honsulnamnyeo (2016) (seriál)

Je už takovou malou tradicí, že u seriálů tvN po prvním díle pochybuji, jestli mě budou bavit. A ještě větší tradicí je, že mě nakonec skoro vždycky baví. Tady tomu ani nemohlo být jinak. Tyhle postavičky byly totiž docela dost návykový. A to i přesto, že třeba takový hlavní hrdina měl na začátku neskutečně příšernou povahu. Jenže to skvěle nahrávalo tradičnímu korejskému love story o princi Nafoukanci a Popelce, který se mi nikdy neomrzí. Trio kamarádů studentů zase po několik dílů předvádělo takovou korejskou Malou teorii třesku. Jestli v seriálech něco miluji, tak jsou to narážky na starší filmy a seriály, a tady jich bylo požehnaně. Potěšila třeba ta na Signal, Oh Hae Young nebo na W. Chcete-li romantiku z běžného života a hromadu zábavy k tomu, jděte do toho. A pokud jste milovníci jídla, tak jako já, doporučuji seriál zhlédnout v co nejkratší době. Protože jinak jsou příbytky na váze zaručeny. Kamera se tady s jídlem tak neuvěřitelně mazlí, že nejde odolat. Mňam, tohle bodlo. 4,5*

IGirl meng qing ren (2016)

Kdyby si kluci pořídili normální holky, pro Číňany by to byla asi nuda. A tak jim tvůrci pořídili roboty. A možná tím splnili sen nejen sobě a hlavním hrdinům. O moc víc tu ani nešlo. Film je to hloupý, téměř bez nápadu, ale stejně jsem ho dokoukala s drobným úsměvem na rtech. 2,5*

Po lásce (2016)

L'économie du couple je film, který je krásný svou přirozeností a obyčejností. Až jsem měla pocit, že nakukuji do života reálné francouzské rodinky. Velký podíl na tom mají samozřejmě herecké výkony dospělých herců, jejichž chování mi občas přišlo až zoufale povědomé. Za mě jeden z nejlepších francouzských filmů... Silné 4*

Šokubucu zukan (2016)

Takovýhle film dokážou natočit snad jedině Japonci. Jak je možné, že jsem u toho vydržela dvě hodiny, když to nemá vlastně žádnou pořádnou zápletku a celou dobu se to točí kolem pár rostlinek? Už jen samotné seznámí a způsob, jakým začal vztah mezi hlavními hrdiny je totálně na hlavu. Přesto hodnotím jako lehký nadprůměr, 3,5*

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Moana mě překvapila hned v několika směrech. Vedle překrásné animace má parádní příběh, který v pohodě zabaví i starší diváky. A to i přesto, že celý film stojí z velké části jen na dvou postavách a kohoutovi, který zde posloužil spíš jako vtipná vložka. Nutno však říct, že dvě hlavní postavy by dokázaly zabavit i bez něho. Neméně úžasné jsou i písně, jejichž text tak nádherně sedl k ději. A vůbec, celé mě to pěkně dojalo. Silné 4*

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Fantastická zvířata a proč na ně zajít? Protože jsou fakt fantastická, roztomilá a vsadím se, že nebudu jediná, kdo by chtěl mít některá z nich doma. Dalším dost dobrým důvodem, proč film vidět je Eddie. Pro mě je on sám nadpřirozenou postavou, takže sem zapadl naprosto neskutečně. Sice nechci porovnávat s Harrym, ale ono to nejde, protože při sledování se prostě ten onen božský pocit dostavil. Šimrání v břiše, husí kůže, slzy nadšení... vždyť to beztak znáte. Rowling nezklamala a já chci žít v její hlavě. :))

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016) (seriál)

Mám ve zvyku hodnotit seriály v podstatě ihned po zhlédnutí. Protože však ze sebe nechci udělat emočně nevyrovnaného magora před celou komunitou, dám si tentokrát na čas. Zatím vám prozradím jen to, že z historických seriálů je tento aktuálně jednoznačně mojí jedničkou, a že se z něho budu vzpamatovávat minimálně několik dní.//// Ani dva týdny po zhlédnutí jsem se pořádně neuklidnila a vždy, když narazím na cokoliv, co se týká tohoto seriálu, zrychlí se mi srdeční tep. Pořád si živě vzpomínám na některé zlomové scény, jejichž hloubka je pro mě slovy nepopsatelná. Pořád v sobě nosím ten pocit na konci. Při téměř každodenním poslouchání soundtracku jsem stále plná emocí. K hercům, a to bez ohledu na to, jestli jsem je před tím znala, jsem si v Moon lovers vybudovala úplně zvláštní vztah. Příběh je pro mě natolik citlivý, že ho neumím okomentovat. Jestli se mě ode dneška zeptáte, na co kouknout, doporučím vám tohle.//// Můžu říct, že ani po dvou letech jsem se z téhle podívané úplně nevzpamatovala. A to mi přijde neuvěřitelný, proto seriál povyšuji na svoji jedničku.

Yeonaeui wondo (2013)

Příběh, který pravděpodobně prožila, prožívá nebo prožije většina z nás. Film o lásce, rozchodech, žárlivosti a dalších "běžných" věcech, které nás štvou, nudí a dělají šťastnými. V hlavních rolích výborná herecká dvojka, díky které je to ještě příjemnější podívaná. Zasloužené 4*

6woleui ilgi (2005)

Není žádným tajemstvím, že pro Korejce je nečinné přihlížení poměrně typické. A zřejmě proto u nich na toto téma vzniklo už několik vydařených filmů. Tenhle je jedním z těch nejvíce mrazivých, co jsem zatím viděla. Na začátku jde o docela běžnou kriminálku, ta se však postupně mění ve smutný příběh, plný beznaděje, vzteku a zoufalství. Přitom by stačilo, kdyby... Tohle stojí za zhlédnutí nejen kvůli Ericovi, který byl mimochodem božský už tenkrát. Silné 4*