Dovolená za trest (2014)

On neví co s dcerama, ona neví co se syny, tak si vzájemně vypomohou a k tomu v luxusním prostředí Afrických hotelů - to přecházejí až oči, co vše tam mají. Ale co, Hollywood má peněz dost. Ale docela to odsejpá a rodinná zábava je zajištěna.

Annie (2014)

Zajímavý film, který jsem chtěl vidět kvůli Cameron, ta tam hraje docela zlou pěstounku, ale je to vtipné. Je to taková moderní popelka, kdy se dívka dostane do vyšších kruhů a je chytřejší, než mnoho starších okolo ní. Ale dá se na to koukat. Písničky také nezní jedna jako druhá, film je svižný, herecké výkony dobré a občas se i zasmějete. Americký průměr.

Kód Enigmy (2014)

Když mě něco baví od začátku, pak je film dobrý a tenhle mě bavil. Ač tedy válečné filmy moc nemusím, o Enigmě se toho natočilo už dost a tenhle film přidal další kousek do této skládačky. 50-ti leté zatajování události před veřejností, to je rovněž neodpustitelné a když si domyslíte ty válečné důsledky - vše mohlo být jinak, kdyby nebylo pokryteckých snad nepřiznat, že prolomili tak důležitou věc, jako je kryptografické šifrování. Inu, takový byl svět a bude horší.

Čarovný les (2014)

Ty čtyři pohádky neměli plácat dohromady. A už vůbec ne jako muzikál. Ač hvězdně obsazen, jsem tenhle film nedokoukal. Muzikál patří na divadelní jeviště, ne do filmu. Škoda, ale u mně tenhle film propadl.

Naboso (2014)

Hodně příjemné pokoukání. Původní německý film jsem neviděl, nemohu srovnat, nicméně film mě zaujal od začátku a nějak mě začal bavit. A to je co říct, v záplavě filmů, kdy po prvních 15 minutách nechápete, proč nějaký film vůbec vznikl. Hlavní představitelé dobře zvoleni, pár vtipných scének k tomu, úžasná hudba ... prostě paráda.

Zná ji jako svý boty (2005)

K filmu jsem se dostal docela hodně dlouho po premiéře, nicméně to nemění nic na faktu, že se mi líbil. A to hodně. Jednak kvůli příběhu a rovněž i díky obsazení třech hlavních rolí. Přestože je film trošku delší, nelitujte tohoto času. Příběh dvou sester a znovu nalezené babičky vás dojme.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Ano, tento typ komedie je úchylárna. V hereckém provedení Jima Carreyho pro někoho těžce stravitelná. Ale pobaví a rozesměje svým drsným humorem. Je v ní hodně nápadů, které se v jiných komediích nevidí. Utkvěl mi v paměti holub zobající šuměnku na hlavě Jima, jenž "vybouchnul" ... ale to se raději běž podívat.

Labyrint: Útěk (2014)

Film pro puberťáky, či spíše pro puberťačky, které budou své idoly velebit až do nebe. Námět není špatný, nicméně mi připadal nedotažený. O schopnosti přežití dnešních pubošů v lese silně pochybuji. A ten závěr byl naprosto nepochopitelný. Asi se ve druhém díle, pokud vznikne, dozvíme zase o kousek více.

300: Vzestup říše (2014)

Taková jatka ve filmu snad ještě nebyla, snad kromě Terminátora. Ale ono je to vlastně v pořádku, agresorům se museli postavit čelem a mečem. Těch zpomalených záběrů mohlo být ve filmu méně, ale nevadily. Co mi ale už pekelně lezlo na nervy, to byl ten polévající prach nebo smetí, zkrátka, to bylo ve filmu stále a ve 3D je to ještě více zdůrazněno. Chápu, že to bylo na efekt, ale i v tomto případě - méně, je někdy více. Jinak s filmem spokojenost, nebýt té blbosti s koněm na lodi a ještě, když proběhne ohněm ... Škoda, že nenechali pokračování natočit rovněž rež. Snydera, asi by byl film ještě lepší.

The F Word (2013)

Velmi příjemný nehollywoodovský film, na který se můžete podívat znovu a znovu a znovu, aniž by se zprotivil. Bezvadná atmosféra, příjemná hudba, dobře vybraní herci. Daniel už zkrátka není jenom Harry Potter a na plátně mu to sekne, Zoe v roli mladé animátorky také působí dobře. Moc jim to ve filmu sluší a odvedli dobrou práci.