Ztraceno v překladu (2003)

Pokud chtěla Sofia Kopulová diváka unudit k smrti a míru deprese a totální beznaděje z nudy a bezvýchodnosti situace, kterou prožívají dva protagonisté, převést ven - i za plátno - dokonale se ji to povedlo, a proto asi ten Oskar. Já byl tak znuděný, otrávený, s náladou na dně, že jsem to u filmu zažil málokdy. Mučivá nuda a dějová nulová výpovědnost jsou hlavní znaky tohoto díla. Herecké výkony jsou o ničem, když děj jim vůbec nejde vstříct. Žádný vtip a žádný gag. Trochu pokusů bylo v Murrayho sarkasmu během dementního natáčení reklamy na whiskey, ale to bylo minimální a absolutně nerozvedené. Pak je tu jedině k podívání zadeček Scarlett, přičemž ty opravdu pořádné tvary má až v prvních Avengers. Hrůza!, říkám já. Sofia by si mohla střihnout trojku s Refnem a Lynchem. Kdyby to natočila, třeba by to byla větší zábava než toto její dílo.

Smrt čmuchala (2014)

Než vydal ten článek bylo to i napínavé a svižné. Pak to byla totální nuda a demence na entou. Pokud to bylo podle skutečného životního příběhu, tak to jen ukazuje (opět), jak jsou Amíci zabednění. Vyšší mozky v médiích, které by měly být zvyklý na manipulaci a převracení informací, se dozvědí, že jejich best reportér je mimoň a všechno si vymyslel, což je naopak dokonalá lež z nejvyšších míst, které už nikdo neosere, a tak začnou hned všichni věřit, že je to úplně naopak. Snůška blbů, co nemají vlastní názor. A to, že mu pak nevěřila i vlastní žena a nejlepší kamarádi byla zhovadilost. Kdyby měl všech pět pohromadě, ten článek nenapíše, protože mu muselo bejt jasný, zvlášť když byl tak dobrý novinář, že to půjde velmi rychle do kopru. Nikdo z pokrytecké vlády USA by si přece nedovolil nechat se spojit s pašováním drog. To pak i vražda není nemožná. Ve výsledku myšlenkově i dějově o ničem. Aspoň že ten Renner to zahrál slušně.

Interview (2014)

Pro mě fakt škoda a zklamání. Těšil jsem se, že v totálním nedostatku a potřebě kouknut před spaním na nějaký nový snímek, přičemž jsem počítal, že toto bude ta pravá hovadina, která bude úplně debilní a nechutná, s nulovým náznakem IQ promyšleného scénáře, když je pod dílem podepsaný Seth "nechutný prase, demetní hovado herec" Rogen, který to může vždy garantovat, ale ono to tak nebylo. Bylo tam pár momentů hodných pousmání a Francovy grimasy a gesta stojej za to. snažil se - to se počítá. Čili za jednu *. Ukouslé prsty, fekální humor, sprostá slova, záměrné přehrávání trapných scén, marná snaha o hlubší podtext parodie, ... to vše jen sráží snímek až na dno USA filmografie. Na konec trocha matematiky: Cameron = "trhák" s mimořádným kasovním úspěchem. Uwe Boll = jakž takž koukatelná hovadina. Seth Rogen = total fekal hovadina.

Loupež na úrovni (2013)

Za Kurta jedna * navíc. Zabaví, neurazí. Ale nejlepší z celého filmu byly kecy a sarkasmus postavy, kterou hrál Terence Stamp. Když si dobíral toho agenta, tak jsem nemoh. Na uspání fajn.

Slídil (2014)

Jak mně příjde Gyllenhaal od ksichtu zcela nesympatický a jeho herectví nedostatečné, postavou připomínající skřeta, tak tady total úlisný a total na palici reportér mu sedl jak prdel na záchod a zahrál s přehledem, čímž udělal snímek koukatelný a záživný. Vzhledem k tomu, že tam hrál tento můj neoblíbenec, jsem byl jen mile překvapen, jak to celé nakonec dopadlo a bylo uděláno.

Nailbiter (2012)

Nudné. Málo drsné. Nezáživné.

Kód Enigmy (2014)

Já dám 4 *. Po dlouhé době, v záplavě nudných a nenápaditých filmů ke konci roku 2014 a i začátkem roku 2015, jsem konečně narazil na kousek, který mi přišel zábavný a vážný a dobře zahraný. Cumberbacht se tímto může suverénně zařadit mezi top zahraná individua RainMan - D. Hoffman, (Jmenuji se Sam) Sam - Sean Penn, (Smrtící bumerang) Carl - B. B. Thorton, (Čistá duše) John Nash - R. Crowe, ... Přiznám se, že mě film ke konci opravdu dojal. Skvělý životní příběh a skvěle zahraný. Já osobně bych Cumberbatcha nominoval na Oskara. Byla to díky němu pastva pro oči, ke konci i trochu pro slzné kanálky. Po dlouhé době jsem po skončení filmu potěšen a nelitoval stráveného času. Jen záběry z archívu byly úplně zbytečné. Jinak pecka jako drama, stojící na výborných hereckých výkonech.

Ukradené Vánoce (1993)

Nebavilo. Postavičky divné až hnusné. Písničky otravné. Oproti "Mrtvé nevěstě" fakt voser.

Mulholland Drive (2001) odpad!

Se zcela 100% souhlasem se přidávám k minoritě. Nesmyslný shit. Patlanina scén, co divákovi nedá ani špetku smyslu. Sice tam hrají dvě velmi pohledné dámy a na chvilku i v lechtivé pozici, ale vydržet na to koukat přes dvě hodiny jen kvůli nim je stejně velká oběť. "Lost Highway" je stejnej paskvil "zfetovaného" génia. Uf, a to mě ještě čeká do třetice "Blue Velvet". Abych to měl komplet.

21 gramů (2003)

Film tak originálně poskládaný až je totálně nudný. Od poloviny jsem měl co dělat, abych neusnul. Dokoukáno s rychloposunem. Iňáritu byl tak plodný a originální až mě odrovnal na nejvyšší level. Fakt jsem neměl enegii, ani snahu, ani chuť, ani cokoliv jinýho od poloviny filmu sledovat pozorně a skádat střípky, co že to vlastně se děje a co že to vlastně má být. Konec byl vysvobození. A herecké výkony mi přišly úplně normální - standard - vzhledem k obsazení. Oskarový film jen ve snu. Nechápu.