Pearl Harbor (2001)

Když už konečně začalo vše vybuchovat, přestal jsem se nudit. Jen prázdné emotivní řeči, bez valných hereckých výkonů.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Jako vtipné by to bylo, o tom není sporu. Jen určeno pro jinou věkovou kategorii a pohlaví než jsem já. Takže nesedlo mi to. Nebavil jsem se tak moc, jak bych chtěl u opravdu dobré komedie.

Divoká karta (2015)

Jako fanoušek Stathama jsem dost zklamán. Dá přes hubu několika blbům, vysloví pár hlášek, vyhraje půl milionu, pak ho projede a pak má pár minutovou scénku patosu, který je dost rušivý. Statham není špatný herec, naopak, tady se ale málo snažil a v akci je jak ryba ve vodě, ale tady to byla nuda, přehnané a neoslovující, film nemá náboj, šťávu ani nápad. Kurýr 1 zůstává jeho nejlepším filmem. Už by to chtělo ale nějakou pořádnou pecku. Kvalitní akční thriller. Ne tyhle odvary nebo expendables !!!

The Gambler (2014)

Wahlberg to podle mě zahrál dobře. Není to špatný herec. A vypadá na svůj věk fakt dobře. S hlubší myšlenkou filmu tady nebudu polemizovat. Jen bych parafrázoval ostatní komenty. Nakonec jsem si řekl, že svůj účel to mělo: buď všechno nebo nic!!! - ale člověk musí být "trochu" nemocný, aby to dělal bez hranic a výčitek - normální člověk si to nelajsne. Konec byl laciný happy end. Kdyby to zakončili úplně opačně, kdyby mu to nevyšlo a tedy se vše posralo, byl by to prostě dead end, bylo by to mnohem více výmluvnější a údernější v daném tématu. Jedna * navíc je díky Markovi. Jak píšu - zahrál to dobře. Jinak obsahově to je chudší. Celkově to vyzní, že hrdina příběhu, rozervanec, bez smyslu života a v apatii, se pak "vyléčí" když najde mladou štěrbinu a vyčerpá dokonale konta svých příbuzných včetně svého. Takový napravený, rozmazlený, unuděný fracek. V tomto ohledu trapárna.

Everly (2014)

Jak docílit toho, že na nezáživný, trapně rádoby brutální a tedy spíše vtipný film, který občas je zbytečně patetický v rozporu s násilím, které probíhá všude okolo a herecké výkony až na hlavní postavu stojí za pendrek a s tím, že scénář je průhledný jako rozbitá výloha a absolutně nenápaditý, protože diváka, co má nakoukáno zde nic nijak nepřekvapí, maximálně jen trochu pobaví? - Odpovědí je: Obsadit do hlavní role Salmu Hayek, která ve svých 48 letech vypadá naprosto neuvěřitelně skvěle (až na tu plastiku poprsí - ale náramně vyvedenou), sex appealu má jako tři nejhezčí herečky z Hollywoodu a jako herečka není vůbec špatná, ba právě naopak. Vzhledem, dle mě, strká do kapsy lecjakou "Hollywoodskou" 20-ti letou sexbombu - ok, přiznávám - já nekoukal na film, já koukal na Salmu. Od producentů filmu a spol. to byl přímo geniální tah. Bohužel jen jediný geniální tah.

Shinui han soo (2014)

Nudné, nepřehledné. Bitky nenápadité, mdlé. Zmatené, moc na přeskáčku. Prostě další "výchoďárna", co mi hodně nesedla.

Příběh z Bronxu (1993)

Demografická sonda od R. De Nira. Dobré, koukatelné. Nic se tam neděje, až na dva momenty - ale ty sakra stojej za to. Držet herecký krok s jedním z nejlepších herců tamního Hollywoodu není jen tak. Ti ostatní to ale s přehledem dokázali. Klobouk dolů.

Billy Elliot (2000)

Tak jako záživné to je, zahrané velmi pěkně, dojemné i vtipné. Ale já tvrdím, že když chlap dělá balet, je to jako když ženská dělá kulturistiku.