• Krátkometrážní

Transcendence (2014)

Líbí se mi myšlenka, nelíbí se mi provedení. Nemuselo to být zrovna v Bayově stylu, ale trochu víc akce nebo „něčeho“ by neškodilo. Plno herců zvučných jmen tu je prakticky nevyužito. A v poslední řadě mám trochu pochybnosti, že ukázaný pohyb nanočástic je fyzikálně možný. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh **** | hudba **** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **

Poslední loď (2014) (seriál)

Koukatelný to je, nechybí akce, posbírali odpadlíky z jiných seriálů, přidali Rhonu Mitru, ale já těmhle mysteriózním věcem už nevěřím. Čuju z toho něco, co mě hodně brzy začne nudit, protože to bude nekonečně natahovaný.

Pod kůží (2013)

Za nahou Scarlett, ani tu jednu myšlenku, co film nabízí, tahle alternativní sci-fi nuda nestojí. [monitor, 5.1] # příběh * | hudba ** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu *

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Zlý to nebylo, ale čekal jsem víc. Na můj vkus bylo až moc těch romantických/rodinných scén, kde se skoro nic neděje. A byl nezvyk vidět v titulcích jména přeložená do češtiny. # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce *** | napětí – | pustil bych si znovu ***

Na hraně zítřka (2014)

No vida, po čase konečně zas nějaké nápadité sci-fi. Tváří se jako nekonečná počítačová hra, která nemá „savy“, takže si po chvíli začnete říkat, že se vlastně vše bude opakovat do té doby, dokud to nedopadne dobře, jenomže nápaditost tkví právě v tom, že děj není tak čitelně přímočarý a leccos se dá vymyslet. Mimochodem, emzáci jsou jak zkopírovaní z Crysis. # [kino] # příběh **** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znova ****

Třídní sraz (2011)

Pohodová komedie o třech chlápkách, co mají svý trable, a vyrazí na sraz ze střední po 25 letech, ale před tím si chtěj ještě krapet užít a namotivovat se. # [monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bych si znova ***

Sherlock (2010) (seriál)

Po první řadě – fajn, jen jsem nepobral závěr 3. dílu.

300: Vzestup říše (2014)

Plno potoků krve, zpomalovaček, dlouhých proslovů a taky bitev. Dalo by se to převyprávět za půl hodiny. Nějaké příběhy jednotlivců chybí, všechno je strašně globální, takže postavy mi můžou být ukradený, a tím se nezájem prohlubuje. Aspoň dík za Evu Green. # [monitor, 5.1] # příběh ** | hudba ** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *

3 dny na zabití (2014)

Stejně jako Luc Besson mám rád drsnýho taťku, co mlátí parchanty a řeší rodinný trable s dcerkou. Fakt se mi to líbí, člověk se i zasměje. Ale u tohohle filmu je scénář už trochu vyčpělej a často dost samoúčelnej. Závěr ztrácí; půlhodinu sestříhat a mělo by to rozumnej spád. Ale i tak pro mě pořád slušný (průměrný) pokoukání. Ale Neesona mám radši. # [viděno: monitor, 5.1, extended] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***

Hořící keř (2013) (TV film)

Ale jo, dobrý, jenom ten závěr jsem čekal jinačí. Ukázka manipulativního chování totalitního režimu. Při sledování mě napadaly výrazy jako „bezmoc“ a „svině“.