Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pod prvními dojmy z kina - nejlepší film sezóny, jednoduše geniální - geniálně jednoduché, 105% :-)

Jason Bourne (2016)

No, na čtvrté pokračovaní .... velká spokojenost! Tedy až na úplný závěr; do toho "bouřkového" kanálu by stihla dojet i naše policie :-).

Konfident (2011)

.... snad se jednou dočkám filmů bez socialistických, komunistických a eštebáckých stigmat ...mozky se vymývají dál, nic se nezměnilo :-(

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Upřímně, velké zklamání. Ve srovnání s Black Hawk Down o to markantnější. Bay věděl, proč tento svůj další "velkofilm" obsadil vesměs seriálovými herci ... škoda.

Deadpool (2016)

Z mého pohledu nejslabší "marvelovka" s hodně velkým potenciálem, škoda; 2/3 scénáře jako by psal Verbal (nic osobního) ... celkový dojem nezlepšily ani vtipné hlášky :-( Nothing Compares 2 U. Marvelovský "scary movie".

Suburra (2015)

Tenhle film ukázal mnohé - kam směřuje "vyspělá" Evropa už dlouhá léta, žádné obavy z xenofobie a rasismu, neschopného Capo di tuti di Roma najít jednu smažku, vadnou kanalizaci, no a propojení politiky s mafií známe z dob Chobotnice ... pouze přidali vazbu na "nejsvětějšího"! Snaha artově natočit kriminální thriller z mého pohledu totálně nevyšla.

Spectre (2015)

Dlouho jsem si nemohl na Craiga v bondovkách zvyknout, ale po Skyfallu (podle mého) druhý nejlepší "Bond" v podání DC. Zato velké zklamání z titulní skladby. Ostatní skladby naštěstí do děje zapadly mnohem lépe. Místo naprosto zbytečných postav Monicy Bellucci a mexické krásky mohli tvůrci dát větší prostor Christophu Waltzovi, který by pak mohl zůstat v podvědomí stejně výrazným padouchem jako Javier Bardem ve Skyfallu. Škoda! Pár docela vtipných hlášek a trochu viditelnější "Q". 85%