Tore tančí (2013)

Pořádně silná káva vyvolávající v duši divákově emocionální turbulence. Nevhodné pro slabší povahy. Dlouho mě tak nezasáhla závěrečná věta filmu: natočeno dle skutečné události.

Zítra byla válka (1987)

V dobách mého dospívání v socialistické vlasti bylo jen málo příležitostí spatřit odhalené ženské tělo na plátně či černobílé televizi. Natalja Něgoda tak stala se mým sexsymbolem, když ve filmu Malá Věra prošla bytem pouze v kalhotkách. Až nyní, když se k nám dostal její první snímek na DVD, jsem poznal, že to byl už její druhý pokus o sexuální osvětu komsomolců a pionýrů.

Černý déšť (1989)

Viděl jsem kdysi v předpremiéře na MFF ve Varech Karlových. Velmi sugestivně natočeno, dodnes mám scény právě s černým deštěm otisknuty na šedé koře mozkové.

Na druhý pohled (2014) (TV film)

Překvapení z českých luhů a hájů. Chytrý scénář, hvězdu navíc uděluji za dokonalé zakončení příběhu.

Teď a tady (2012)

Občas i "mistr tesař" natočí skvělý film. Na americkou produkci velmi dobré. Silný lidský příběh s přesvědčivým výkonem Dakoty Fanningové.

Jurský svět (2015)

Takhle se prchá, Mazánku? Tahle profláklá scéna z české klasiky charakterizuje v podstatě celý děj pokračování blockbusteru. Děti přijedou na ostrov s dinosaury a po zbytek filmu před nimi utíkají. Jak prosté, leč účinné. Obsazení hereckých hvězd byly vyhozené peníze. Nemají tu CO hrát, jen odříkávají repliky na modrém pozadí bombastických digitálních triků. Herci jako Omar Say, který zářil v hlavní roli takových hitů jako Nedotknutelní nebo Samba nebo indický vynikající herec Irrfan Khan (Cizí oběd) zde naprosto zapadli. Digitální dinosauři byli opravdu věrohodní (ale nebyli zas tolik odlišní od těch Made in CZ Karla Zemana). Abych celkově spravedlivě hodnotil - i přes výše uvedené výhrady jsem se nenudil a nedíval na hodinky a tak pro zachování objektivity hodnocení dávám hvězdy čtyři.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Osudový vztah Dvořáka ke své múze aneb Kuneš a Modrava se platonicky milují.

Pan Nikdo (2009)

Za časů normalizačního vysílání vždy před uvedením filmu na TV obrazovkách měla výstup službukonající hlasatelka a prozradila nám před, o čem film bude a jak ho máme pochopit. Tehdy jsem to nesnášel, ale u tohoto dílka bych to patrně ocenil. Každá jedna dějová linie se mi líbila a v okamžiku, kdy jsem se ponořil v děj, odneslo mě to pod vodu či na Mars. A tak jsem si připadal, jak babička Boženy Němcové v Disneylandu.