• Hudební

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Závěr trilogie je bohužel asi nejnudnějším filmem celé série. Zřejmě se počítalo s velkým vkladem Funese, který tak pozdvihl předchozí díl, ale zde ani on nemá co hrát, a tak je děj jen směsicí nevýrazných rádobyvtipných skečů. Snad jen hon na lišku přináší trochu napětí a emocí.

Hranaři (2011) odpad!

Film určený nejspíše pro inteligenčně horních tisíc. Složitý děj jsem naprosto nechápal, možná to bylo tím, že jsem byl zaměstnán čtením popisných titulků nějakých lidí, kteří se v ději stejně ani neobjevili, jen tam občas tak postávali, a posloucháním dramatické hudby, kterou bylo to postávání přehlušováno. Jediné plus je zjištění, že ještě umíme natočit film, na který se opravdu nedá dívat.

Alois Nebel (2011)

Po vizuální a hudební stránce je to výjimečný film na naše české poměry. Po obsahové stránce je to určeno jen pro velmi úzký okruh diváků a většině lidí to asi neřekne vůbec nic. Obsah totiž není podstatný, důležitá je atmosféra Jesenických hor, kterou se dokonale podařilo zachytit v komiksové předloze. Ve filmu se však objevuje jen náznakem, snad kvůli zvýšení komerčnosti. Tím byla však bohužel podkopána ona obrazná židle.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Kocovina z prvního dílu. Neuvěřitelné se stalo skutečností a kvalita, o které jsem se domníval, že nemůže být horší, se stala ještě horší. Tento film už není vůbec o ničem. Jen nechápu tu plejádu známých jmen, jež se propůjčili tomuto veledílu.

Guzaarish (2010)

Překvapivě film, který stojí za to vidět. Nejen po výtvarné stránce je to zážitek. Nicméně téma je už trochu ohrané, ale stále zabírá. Ty slzy na konci jsou opravdové a skutečné je i poselství tohoto příběhu: "Život je příliš krátký, ale je dost dlouhý, když jej žijete celým svým srdcem."

Fantomas se zlobí (1965)

Oproti prvnímu filmu zde dostal největší prostor Funes, takže původně akční krimi s trochou humoru se změnila na komickou exhibici, ve které je Fantomas jen podružnou postavou. Naštěstí to celé věci jen prospělo.

Fantomas (1964)

Klasická francouzská komedie. Jean Marais i Funes jsou skvělí jako vždy, děj je až na pár výjimek také svižný. Ale nikdy tento film nepatřil mezi mé nejoblíbenější a asi ani patřit nebude. Na to je až moc lehký a některé scény vyloženě trapné. 3+

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Pokračování legendárního dětského seriálu se nese ve znamení velkého průšvihu. Typicky americký seriál se spoustou úžasných triků a perfektních kulis, ale celé je to velmi, velmi prázdné. Nemělo se to raději ani točit.

Arabela (1980) (seriál)

Kultovní seriál pro děti vyrůstající na začátku osmdesátých let. I já byl zamilován do Arabely, Xenie mi lezla na nervy, žral jsem trpaslíky a chtěl jsem mít kouzelný prsten. Už uběhlo mnoho let, svět vidím trochu jinýma očima, ale ten kouzelný prsten bych pořád bral. I když už seriál pro mne ztratil na kouzlu, pořád je to krásná pohádka.

Hindenburg (2011) (TV film)

Záběry vzducholodi jsou výborné, ale jinak je děj velmi plytký, o závěru filmu ani nemluvě. Na televizní produkci jde o výbornou podívanou. Spíše mi to přišlo jako Titanic ve vzduchu...