• Hudební

Osada Havranů (1977)

Nevýrazný příběh je dokreslen výraznou hudbou. Přesto tento film patří mezi mou dětskou klasiku a mám ho moc rád, i když další díly jsou lepší. Netřeba v tom hledat nějaké moudrosti či historickou věrnost, je to film pro děti. A vzhledem k době svého vzniku se jedná o vydařené dílo a v české kinematografii i velmi výjimečné.

Umělec (2011)

Sentimentální výlet do éry němého filmu. Hold klasickému filmu v té nejryzejší podobě. A navíc je to i vtipné. Ale jednou to stačilo...

Nebezpečná kořist (2011)

Další důkaz, že Francouzi v posledních letech umí točit výborné filmy. I když se jedná o žánr krimi, který zrovna moc nemusím, tak jsem se výborně bavil a napětím ani nedýchal. Navíc se nejedná o bezduchou honičku a střílečku, má to i další kvality, které velmi oceňuji. A to tak, že dávám čtyři hvězdičky.

Válečný kůň (2011)

Pohádka pro dospělé, na kterou se moc hezky dívá. Líbivé obrázky jsou potěchou pro oko, a to jak z doby míru, tak z doby války. Bohužel technika není všechno a chtělo to víc zapracovat na scénáři. Zápletka je velmi jednoduchá a nějak mi uniká, proč to celé trvá 2,5 hodiny. Rychlejší tempo a větší propracovanost příběhu by jistě prospěla. A hlavně ubrat patosu.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Vzhledem k roku svého vzniku se jedná o naprosto výjimečný seriál. Už jako dítě ve mne zanechal hlubokou stopu a rád se k němu vracím i jako dospělý, protože si vychutnávám hereckou radost a narážky, které dítě nepochopí.

Černobílý svět (2011)

Černobílý film o rasových problémech Spojených států. Příběh je chytlavý, jeho největší slabinou je v tomto případě bohužel jeho povrchnost. Nicméně na city diváků funguje spolehlivě a ani já jsem se neubránil slzám v očích.

Jelena (2011)

Tento film mě vůbec neoslovil. Ani svým příběhem, ani stylem vyprávění. Ano, Něco tam bylo, proč jsem u toho vydržel, ale nedokážu to ani vyjádřit.

Tajemství Noemovy archy (2011) (TV film)

Jednoduchý dobrodružný film na sobotní odpoledne strávené ve společnosti televize. Vyšší ambice si to neklade, ale když se spokojíte s tímhle, tak se budete docela dobře bavit. 2+

Život je jen jeden (2011)

Film o tom, že práce není všechno. O tom, že peníze nejsou všechno. O tom, že je třeba prožívat naplno každou minutu svého života, aby ten život byl opravdu krásný. Nečekal bych, že se budu u indického filmu bavit od prvního okamžiku až do konce, že budu s herci prožívat každou jejich příhodu. Spousta věcí k zamyšlení, spousta impulsů ke vstřebání. A taneční čísla, ta byla na tom snad nejlepší...

Nebezpečná metoda (2011)

Náhled do tajů psychologie, pro většinu diváků bohužel bez jakýchkoli vysvětlivek trochu nestravitelný. Dlouhé konverzace tak zpříjemňuje jen vztah Junga s ruskou psycholožkou. Očekával jsem víc...