• Hudební

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Vzhledem k výbornému hereckému obsazení mi narostlo očekávání, takže jsem se fakt těšil. Ale jak už to tak bývá, byl jsem nakonec zklamán. Podtext chápu, není komediální, jak by se mohlo na první pohled zdát. Humorných situací je tu přehršel a vzhledem ke kvalitám jednotlivých herců jsou výborně zahrané. Nechybí tu však vážný podtext, který dodává filmu hlubší rozměr. Bohužel by to chtělo ostřejší nůžky. Scény jsou zbytečně dlouhé a nudné, spousta vaty by tam ani nemusela být. Chybí tomu větší švih a tah na branku. Pak by to mohl být opravdu svěží a výjimečný film. V této podobě je to neúnosné a naprosto ztracená příležitost. A to je velikánská škoda.

Poslední souboj (2021)

Perfektně natočený film vlastně s velmi jednoduchým příběhem a přehlednou zápletkou. Délka je docela vražedná, ale vzhledem ke kvalitě zpracování naprosto snesitelná. V podstatě komorní drama je divákovi představeno analytickým způsobem odděleného pohledu všech tří zúčastněných stran. Všechno ale spěje k očekávanému závěru, kdy divák do poslední chvíle neví, jak to všechno dopadne. A to celému celku dodává neobyčejnou sílu. Nicméně i kvůli tomu momentu neznámého výsledku bych se podruhé už asi nepodíval, protože by mi něco zásadního chybělo v pocitech. Takhle jsem skoro nedýchal a užíval si naprosto perfektní atmosféru nejen souboje, ale dokonalého středověku. Výjimečná podívaná od výjimečného režiséra. 4+

Kraj (2020)

Tak tenhle černý humor mě narozdíl od českých černých novinek opravdu baví. Někomu se to možná může zdát trochu dost přes čáru, ale já se královsky bavil. A tolik laskavosti, co je v příbězích obsaženo, se nenajde ani v romantických filmech. Opravdu parádní kousek, na který se rád podívám znovu.

Vyšehrad: Seryjál (2021)

Společně s Lajnou stejné téma, pro mě navíc ještě naprosto mimózně zpracované. Tady jsem se opravdu nechytal, je to zcela mimo moji věkovou a inteligenční kategorii. 2-

Rozhněvaný muž (2021)

Tyhle chlapácky drsňácké filmy a neprůstřelných hrdinech nemám rád. Je to všechno na jedno brdo. A tenhle film nebyl výjimkou. Chápu, že někomu se to líbí a libuje si v tom, mě ale tyhle hry nebaví. I když uznávám, že natočené to bylo dobře. Ale omlouvám se, nechytlo mě to.

Snoubenec nebo milenec? (2020)

Nekompaktní výsledek, který divákovi navíc nepřinese ani zábavu. Zasmál jsem se nakonec asi jednou, a to nejlepší postavě celého filmu, synovi. Jinak je to další zbytečný film, který je o ničem.

Osada (2021) (seriál)

Trochu odlehčenější seriál, ale někdy se to hodí. A mě se to hodilo právě v tento čas. Takže na každý díl jsem se moc těšil. Někdy je prostě potřeba si jenom tak odpočinout, na nic nemyslet a být na pohodu. A tohle dílo je, s drobnými škobrtnutími, opravdu na pohodu.

Malá rybka (2020)

Na víc než průměr tento film nedosáhne. Někdo v tom možná může vidět hlubší poselství, ale to je hodně maskované pod nezáživným zpracováním. Snad jen ten konec nechává vyznít tragédii příběhu dvou lidí, ale jinak se divák v rozvolněném ději může trochu nudit. Zase tolik motivů tam nenajde.

Princezna D. (2021)

Trochu jiná Diana. Zmítaná psychickými problémy, nestabilní, nejistá, protivná všem a nejvíc sobě. Nic jiného ale tento film sdělit neumí. Vyznívá do ztracena. Nakonec docela zklamání, i když kouknout se jednou je zajímavé.

Zima (2020)

Velmi jednoduchý děj a hodně prostinké televizní zpracování. Výsledek působí hodně amatérsky a nepřináší vůbec nic. Ani zábavu.