• Hudební

Srážka s láskou (2019)

Moc jsem tomu nedával, ale nalákala mě představitelka hlavní role. Ze začátku jsem byl silně zklamaný a už jsem měl chuť to vzdát, ale najednou se objevila jiskra a byl jsem lapen až do konce. Nejedná se o nijak světoborný film, scénář je složený ze samých známých romantických klišé, některé scény jsou dokonce na můj vkus až moc přitažené za vlasy, ale nakonec to byla docela příjemná oddychovka.

L'Intervention (2019)

Začátek se docela vleče a je to takové nejasné, ale postupně se atmosféra vyčistí a zbytek zůstává jasný a velmi napínavý. Možná se někomu nebude zamlouvat závěrečná hra na city, ale většina to asi snese, protože tak hrozné to zase není. V součtu je to tedy velmi příjemná podívaná, kterou není potřeba zatracovat a obcházet obloukem.

Stěhovaví ptáci (2018)

Výborně natočený film, na který se v některých pasáží kouká skoro jako na dokument. Nicméně i tak se mi líbila spíše první polovina filmu a pak samotný akční závěr, než to mezitím. Zajímavý příběh, nevšední kulisy a volné vyprávění. 3+

Zrcadlo nenávisti (1987) (TV film)

Výborné herecké obsazení, ale zpracování na dnešní dobu už silně pokulhávalo. Ta televizní inscenace je z toho fakt děsně vidět. Na můj vkus také možná trochu zmatené psychologické hrátky s myšlením postav.

Doufám, že příště umřeš :-) (2018)

Nedávno jsem se díval na jeden maďarský film, který mě zaujal, takže nebyl důvod odmítnout ani tuto nabídku. Film se mi opět líbil, taková hodně lepší televizní tvorba s trochou té poučnosti, která je v tomto případě zcela na místě. Herci sympatičtí a vše přirozené a uvěřitelné. Jen ten konec mi nějak nesedl, bylo to nějak rychle uzavřené. Výborný zážitek. 3+

Jmenuju se Dolemite (2019)

Nebyl to žádný zázrak, ale stále velmi dobře natočený film. Navíc Eddie Murphy byl zcela uvěřitelný. Docela jsem se bavil, i když takové filmy zrovna nevyhledávám.

Velké dobrodružství Čtyřlístku (2019)

Čtyřlístek jsem jako kluk hodně dlouho četl. I předchozí filmové ztvárnění jsem viděl. A docela jsem se těšil na další film. Ale byl jsem silně zklamán. Je to unylé, bez nápadu, prázdné. Jedna hvězdička jen z nostalgie, protože jinak je to opravdový Průšvih.

X. - Smazáno ze systému (2018)

Na první pohled trochu nenápadný film, ale postupně mě vtahoval stále víc a víc. Nelze mu upřít kouzlo a hloubku, a to hlavně díky hlavní představitelce, která byla opravdu vynikající. Nic zvláštního jsem původně neočekával, ale nakonec se z toho vyklubala nevšední podívaná, na kterou si určitě ještě vzpomenu. A není vyloučeno, že se někdy podívám znovu.

To Kapitola 2 (2019)

Možná bych se mohl opakovat a opsat slova k předchozímu příběhu. Vlastně je to podobné. Jen ta stopáž je tentokrát ubíjející. Hlavně v první polovině, kdy se toho opravdu moc neděje a spousta minut je tam jen jako vycpávka. Ale jinak je to velmi sympatický horor pro odrůstající děti. Děsivé okamžiky tu rozhodně jsou, ale ne nic, co by se zadřelo pod kůži a na dospělém divákovi zanechalo stopy. Je to natočeno s velkým nadhledem a citem pro obrazotvornost. Jako velké plus vyznívá také sympatické herecké obsazení. Tentokrát ale musím hodnotit jen jako 3+

Poslední dny Ježíše Krista? (2017) (TV film)

Docela zajímavé teorie. Ale jak dodávají sami autoři, jsou podložené jen úvahami, ale archeologické či písemné důkazy chybí. Politické zákulisí je určitě zajímavé, ale pro dnešního člověka těžko uchopitelné. Možná zůstaly v hlavě nějaké otazníky, ale zakrátko budou zapomenuty. Kdo zná pravdu?