Hercules (2014)

Na legendu Herculovho kalibru to bolo až príliš málo "božské". Od začiatku sa vo filme mlelo o božstve, o hrdinových schopnostiach a v podstate to bolo o pajácovi, čo okrem dvoch či troch megafaciek neurobil nič aspoň trocha nadprirodzené. Ako by sme sa asi pozerali na supermana, ktorý nevie lietať? V podstate sa film kľudne mohol nazývať "Legenda o Pištovi a jeho bande" a na jeho hodnote by to nič neubralo.

Na vlásku (2010)

Ešte že sa Walt Disney na začiatku predstavil, lebo toto dielo by som mu len ťažko priradil. Humorné stvárnenie postáv, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani taký pixar a k tomu sladký príbeh disneyovkám vlastný. Na vybočenie z reality je to lepší recept než nejaký opiát. No a ten reinkarnovaný pes Maximus proste hviezdil :)

Světová válka Z (2013)

Ten Pitt je magnet na prúsery. Ani prítomnosť američanov na blízkom východe nespôsobí toľko pohromy. Viď príklad filmového Jeruzalema, ktorý podľahol zombie apokalipse krátko po príchode spasiteľského hrdinu. Pád lietadla mu až na triesku v obličke nespôsobil žiadne problémy na rozdiel od zbytku cestujúcich, ktorí to šťastie nemali.. Karmu ale dokázal rozšíriť aj na svoju židovskú kamarátku, ktorej ruku si vzal trocha netradičným spôsobom. No a aby toho šťastia nebolo málo a to už Willisa v tielku tromfol, tak prežije aj zaručene smrtelnú dávku nebezpečného vírusu. Na vtípky štýlu Chucka Norrisa to žial, milý Bradd, stále nestačí.

Nevědomí (2013)

Podobne sa ma snažil nachytať už MOON a Oblivion posunul latku ešte o kus vyššie. Vynikajúce sci-fi s vynikajúcim obsadením a nákazlivým soundtrackom. Na konci som ale čakal nejakého emzáka a nie óbrgeometrické teleso s nepraktickým tvarom uprostred ešte väčšieho óbrgeometrického telesa.

Horúca krv (2012) (seriál)

Ak niekoho štvú reklamy v našich "úspešných" komerčných televíziách tak verte, že počas tohoto veleseriálu sa jej nebudete vedieť dočkať.

Sněhurka a lovec (2012)

Stewartka je pekná, ale ako Snehulienku by som si vedel predstaviť niekoho trocha menej "chlapského". Inak veľmi príjemný, hlavne vizuálny zážitok. Základné piliere rozprávkového príbehu mali za úlohu iba dokazovať, že sa skutočne pozeráme na známy rozprávkový príbeh. I trpaslíci tu zohrali svoju úlohu, nie však takú, aby sa objavili v názve. No a na tak vážnu povahu rozprávkového príbehu sa tu dokázalo objaviť aj pár nepovinných vtipných fráz. Hej hou, hej hou ♪...

Jeden den (2011)

Veľmi zvláštny charakter, ten Sturgess. Vôbec ma neoslovila jeho úloha, skôr deprimovala. A viac romantiky sa dá pozorovať i v Terminátorovi.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Ten, čo kráča v kukurici buď zablúdil, alebo je to poľnohospodár. To mi našepkal ten, čo kráča v zemiakoch.

Prometheus (2012)

Charaktery postáv tu nijak nevytŕčajú z radu, android je blbší než jeho prapredchodca Ash, kapitán lodi mi pripadá skôr ako nejaký bandita a Charlize je tu viacmenej naviac. Táto banda sa dovezie na vzdialenú planétu a takmer spacká osud ľudstva a to vo vcelku veľkolepom štýle. A že niekto pri tomto dobrodružstve prišiel o život? Nevadí. Celé je to ako obrovská upútavka na celovečerný sci-fi trhák. Počas sledovania sa vo mne rodilo množstvo otázok a jediná odpoveď, ktorej som sa dočkal bola "pokračovanie nabudúce". Horím nedočkavosťou, pretože i cez množstvo slabých momentov ma to naozaj bavilo.

Den naruby (2009) odpad!

HBO mi tentokrát bodlo nôž do chrbáta.