Bright (2017)

Menej rozhárané než Samovražedný oddiel, ale porovnateľne hlúpe a s tragicky vystavaným finálnym aktom. Ayer obstojí len v momentoch pripomínajúcich jeho predcomicsovú éru, naopak všetko s čarovným prútikom a mágiou všeobecne by vyzeralo nepatrične aj v komediálne ladených Mužoch v čiernom. Aj mytologicky mi to príde mimo, ako taký mix všetkého čo prišlo Ayerovi s Landisom cool. Jediným svetlým prvkom je tu Smith a jedinou výnimočnou scénou jeho prestrelka so skorumpovanými kolegami.

Zabiják & bodyguard (2017)

Aby sa The Hitman's Bodyguard vyrovnal majstrštykom z pera Shanea Blacka, musel by doladiť humorné repliky, ktoré sú občas až príliš nútené a kŕčovité. Akcia je nasnímaná prehľadne a je jej podstatne viac než v podobných Nice Guys, čo poteší, ale jej remeselné parametre ani zďaleka nedosahujú prvoligové kvality. A možno by nebolo od veci preobsadiť Reynoldsovu postavu. Na jeho miesto by to chcelo výraznejší komediálny typ. Jackson hrá v podstate sám seba, takže super.

Dej si pozor! (2016)

Neustále prekvapujúce, nečakane drsné a štipľavo sarkastické. Nič si vopred nezisťovať je v tomto prípade naozaj zásadné. A opäť sa potvrdilo, že horor/thriller je len tak dobrý, ako jeho hlavný záporák. A ten tunajší patrí k tým najlepším a najlepšie zahraným za posledné roky.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Jednotka opatrne testovala limity, dvojka s nimi drzo žongluje a popritom stíha tancovať kankán. Prepracované running gagy, inteligentné narážky na iné filmy a dokonalá herecká zostava. Určite jedna z TOP 5 paródií.

Mumie (2017)

Pokým sa pracuje s koncepciou jednoduchšieho, poctivo odkrúteného, komorne ladeného blockbustru s jemným hororovým nádychom (zhruba prvá trištvrte hodina), je všetko v poriadku. Tempo je slušné a nie je to až tak hlúpe ako som čakal. Cruise sa pre podobný typ úloh narodil, Sofia Boutella je ako egyptská princezná fantastická a dojem kazí len rutinne obsadená, bezkrvná Annabelle Wallis. Vrcholom a zlomom filmu je strhujúco nakrútená scéna pádu lietadla, najsvetlejší a jediný zapamätateľný moment filmu. Potom sa to všetko takpovediac láme a film stráca na kvalitách podivnými scenáristickými momentami (rozhovor cez zrkadlo, bitka s Hydeom) a sterilnými trikovými orgiami. Všetci sa tu tak veľmi snažili vybudovať úspešné univerzum, až zabudli natočiť kvalitný film.

Rudý kapitán (2016)

Neprehľadne rozpovedaná, na efekt stavaná detektívka, s matne charakterizovanými postavami. Vizuál síce pekný, ale to už dnes nestačí.

Baby Driver (2017)

Ani kvantum úchvatných audiovizuálnych serepetičiek, či momentiek, ktoré sa umne pohrávajú s hudobnou dramaturgiou a strihom scén, nezakryje prostoduchosť zápletky a jednoduchosť postáv. Vystajlovaná jednohubka bez chuti. Povrchovo očarujúca, vnútorne mŕtva.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Na súčasný hollywoodsky blockbuster pôsobivo nasnímané. Niekoľko záberov hodných zarámovania (Kong so Slnkom za chrbtom, Brie Larson prepadávajúca sa do hlbín oceánu). Retro feeling osviežujúci. Veľmi slušné akčné scény, obzvlášť Kong vs. helikoptéry, tá je vrcholom filmu. Vedľajšie postavy (Jackson, Reilly) sú herecky aj charakterovo o parník zaujímavejšie, než hlavné (Hiddleston, Larson). Scenár, pozliepaný z podivných náhod a primitívne vykreslených motivácií, pripomína skôr dielo amatéra, než troch renomovaných scenáristov. Po traileroch som čakal lepší film, ale v podstate som spokojný.

Klondike (2014) (seriál)

Na televízne pomery nevšedný, ambiciózny námet podporený ohromujúcou výpravou, úchvatnými panoramatickými zábermi krajiny a výbornými hercami. Formálne nádherne spracované. Ale dramaticky nefunkčné. Šablonovité, patetické a veľmi pomalé. Medzi hypnotickou "šuchtavou" atmosférou a nudou je tenká hranica a tú Klondike preskočil. Finále vydarené, ale všetko predtým, viac než rozpačité.

Lék na život (2016)

Do lahodne komponovaných kamerových kompozícií zaobalená, v krásne ponurých lokáciách sa odohrávajúca a tajuplnou hudbou podmalovaná, pohľadnica z dávnych časov. Prvá polovica je fantastická, dejovo nepredvídateľná, interpretačne bohatá, plná famóznych scén. Tá druhá je slabšia, rozkrývanie zápletky už nie je tak podmanivé, tempo povážlivo drhne a samotné finále je vyložene kŕčovité (obzvlášť scéna odmaskovania). V podstate "len" formálne špičkový brak.